Şimdi Ara

iPhone 5 Ekran Sararma Sorunu Resimli

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
20.152
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ekranın sağ üst kısmından aşağıya doğru bir şerit halinde sararma meydana geldi..
    Bununla alakalı forumlarda biraz gezdim sorun yaşayanlar var ancak çözüm bulan yok.
    Dün yetkili servise cihazı bırakmaya gittim ilgili bayan 1 aydan önce gelmez deyince telefonu bırakmayı gözüm yemedi ayrıca tesadüf ki yanımda ki bankoda bir müşteri aynı sorun neticesiyle cihazını bırakmak istiyordu o elemanda bir kaç arkadaşında bu sorunu görmüş kronik dedi..
    Yetkili servisteki bayan arkadaşta iPhone 5'ler ile ilgili hep aynı sorun yaşanıyor dedi..
    Bu olay başına gelen var mı? Servise gönderen var mı? Cihazı mı ekranı mı değiştiriyorlar?
     iPhone 5 Ekran Sararma Sorunu Resimli

• Bence 1 ay da sürse verin değiştirsinler böyle sapsarı kullanılmaz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sadece beyaz ekranda bu kadar belli normalde ve gün ışığında belli olmuyor..
    Ben karanlık ortam ve ekran parlaklığını en yüksekte ayarladım fotoğrafta belirgin çıksın diye..
    Hatta bir çok kişi fark edemiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: deniz110

Sadece beyaz ekranda bu kadar belli normalde ve gün ışığında belli olmuyor..
    Ben karanlık ortam ve ekran parlaklığını en yüksekte ayarladım fotoğrafta belirgin çıksın diye..

Yine de sinir bozucu ( eger cevaplarsan 1000. Mesajin olcak )

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bence teknik servise vermenin bir mantığı yok. Neden derseniz forumdaki teknik servis ile alakalı konuları okumanızı öneririm. Garantili cihaz alıyoruz ama uğraşıp duruyoruz, genpa mı teleservice mi yok ürün gelmedi yok kıl tüy derken pişmanlık yaşatıyorlar insana. Birde hadi cihazı değiştirdiler diyelim gelecek olan üründe de aynı sorunlar olabilir yada farklı sorunlar çıkabilir beklediğine mi yanacaksın yoksa yeni cihazda bir sorun olur mu düşüncesiyle mi debeleneceksin.

Bence gerek yok enazından ekran tamamen işlevini yitirdiğinde gönderirsin enazından elindeki cihazın huyunu suyunu biliyorsun gelecek olan cihazı bilemezsin...
  • dostum ekranda jelatin varsa bir çıkar bide öyle baksana bi arkadaşdada benzer birşey vardı jelatindenmiş yani sendede varsa dene bir
  • anakart sıkıntısı ekran değil bu arıza ekranı değiştirsende belli zaman sonra yeni akranada ayınısını yapacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kenbu -- 26 Aralık 2013; 11:23:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Efetarikk

quote:

1000. mesaj senin için kardeşim

Evet sinir bozucu bencede ama ben sigortacıyım ve telefon gerçekten elim ayağım..

@Mahmut-Keskin 1.5 sene önce yurt dışından kendim apple store den eşime iphone 4 kendime ipad 2 aldım biliyorsun garantisi uluslararası diye geçiyor ama hikaye 2 cihazda sorunsuz hala kullanılıyor.. Ancak güncelleme yaparken cidden korkuyorum bi sorun olacak elimde patlayacak diye o yüzden kendi cihazımı vodafone dan aldım teleservice garantili olsun diye şimdi sen böyle deyince ne yapsam bilemedim..

@soyturk58 Ben o yetkili serviste ki çocuğun telefonunu elime almadan önce jelatin diye ümitleniyordum ancak cihazın aynı yerinde aynı sorun vardı dh'de de bi arkadaş paylaşmış iphone 5 ekrar sararması diye bu yüzden sticker olduğunu düşünmüyorum..

@kenbu Anakart sıkıntısı derken kardeşim bildiğin bir şey mi var eğer dediğin gibiyse direkt cihaz değiştirilmeli o zaman hatta farkını vereyim 5S göndersinler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi deniz110 -- 26 Aralık 2013; 11:37:10 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Efetarikk

quote:

1000. mesaj senin için kardeşim

Evet sinir bozucu bencede ama ben sigortacıyım ve telefon gerçekten elim ayağım..

@Mahmut-Keskin 1.5 sene önce yurt dışından kendim apple store den eşime iphone 4 kendime ipad 2 aldım biliyorsun garantisi uluslararası diye geçiyor ama hikaye 2 cihazda sorunsuz hala kullanılıyor.. Ancak güncelleme yaparken cidden korkuyorum bi sorun olacak elimde patlayacak diye o yüzden kendi cihazımı vodafone dan aldım teleservice garantili olsun diye şimdi sen böyle deyince ne yapsam bilemedim..

@soyturk58 Ben o yetkili serviste ki çocuğun telefonunu elime almadan önce jelatin diye ümitleniyordum ancak cihazın aynı yerinde aynı sorun vardı dh'de de bi arkadaş paylaşmış iphone 5 ekrar sararması diye bu yüzden sticker olduğunu düşünmüyorum..

@kenbu Anakart sıkıntısı derken kardeşim bildiğin bir şey mi var eğer dediğin gibiyse direkt cihaz değiştirilmeli o zaman hatta farkını vereyim 5S göndersinler

Eyvallah

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende de aynı sorun var kronik sanırım

iOS 7ye geçtikten sonra mı oldu sizin de?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi arsencf -- 27 Aralık 2013; 21:55:58 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: arsencf

Bende de aynı sorun var kronik sanırım

iOS 7ye geçtikten sonra mı oldu sizin de?

Evet iOS 7'yi kurmuştum sonradan belirdi önceleri sağ üst köşedeydi yavaş yavaş aşağıya doğru iniyor
  • Aynı sorun bende de var, 6 yıldır çözen olmamış. :)
  • Dağmışım

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.