Şimdi Ara

iphone 4S'in bataryasını değiştirdim (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
110
Cevap
9
Favori
4.272
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni aldığım pilin bilgileri de şöyle çıktı:
     iphone 4S'in bataryasını değiştirdim

• kaçaaldın
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilko

kaçaaldın

30+4 tl kargo 34 tl ya mal oldu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • cabriolet1981 kullanıcısına yanıt
    Yeni aldigin bataryaya sarj dongusu 345 felan yaziyor sifir almadin mi

• quote:

Orijinalden alıntı: fotoburak

Yeni aldigin bataryaya sarj dongusu 345 felan yaziyor sifir almadin mi

Ben de arkadaşımızla aynı satıcıdan aldım. Benimkinde de 256 döngü yazıyor. Üstelik bir de 1430 değil 1400 kapasiteli.

Sıfır diye aldık ama niye böyle oldu bir fikrim yok. Ama eski bataryaya göre daha iyi olduğu aşikâr. Bir süre Gittiği yere kadar kullanacağız artık.

• Acaba orjinal cikma bataryami ki

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • benim şuan kullandığım edge ve wifi ile kullanımda 4:40 dakika civarı (oyun pek oynamam sadece safari, whatsapp, küçük site app ları sözlük gibi)
    4:00 saate falan inmeye başladı gerçi %1 e kadar gelmiyorum uzun zamandır ama son zamanlarda dikkat etiğimde arasıra ekranı ilk açtığımda atıyorum %47 ise dakika geçmeden %%45-44 gibi birden düşme oluyor. bende senin aldığın kullanıcadan almak istiyorum ama merak içerisindeydim tekrar 1 hafta sonra deneyimlerini yazarsan çok sevinirim. gerçi muhtemelen alıcam gibi :)

bu arada ios 7.1.2 kullanıyorum
  • joetly J kullanıcısına yanıt
    Durum pek umduğum gibi değil. Aşağıda önceki ve şimdiki pil Kullanım sürelerinden anlaşılacaktır. Önceki %11 pil oranına kadar 4 saat Kullanım sunarken yenisi 4:30 saat sundu. Bekleme süresi farkını da hesap edersek nerdeyse aynı diyebiliriz.

Tek umudum bu yeni pili hiç tamamen sıfırlayıp doldurma imkanım olmadı. Belki bir kaç tam dolumdan sonra kalibre olur ve inşallah daha iyi neticeler verir.

iphone 4S'in bataryasını değiştirdim iphone 4S'in bataryasını değiştirdim

• evet fazla fark yok eskisini de değiştirmesen olurmuş gibi
    inşallah dediğin gibi olur ve biraz fark yaratsa yeterli
    bu arada birşey sorucam 3g açık mı bu kullanımlar. benim wifi ve edge herzaman açık 3g çok nadir açıyorum. genelde açmadığım zamanlarda şu aralar 4 saatte biticekmiş gibi

inşallah dediğin gibi olur da düzelir. şimdi o verdiğin linktekini değilde biraz daha pahalı olanı alayım diyecem ama aynı ürünü farklı fiyat başkası satabilir. yada aliexpress falan mı denesek :)
  • joetly J kullanıcısına yanıt
    Kullanım şeklim aynı senin gibi. Yani Wi-Fi ve edge hep açık. 3G nadir...

Bugün pili %3'lere kadar düşürüp şarj ettim ilk defa. Sanki biraz daha uzun gidecek gibi duruyor. Sanırım 5 saati bulacak bu sefer. Akşam müsait olursam bir ekran Görüntüsü daha koyabilirim.

Ayrıca ixfit sitesinden alanların konusuna rastladım. 10 saatlik Kullanım süresinden bahsediyorlar. Üstelik benim aldığımda olduğu gibi 200-300 kere şarj döngüsü gibi durumlar yaşamamışlar.

Eğer 4s'i uzun süre daha kullanmayı düşünüyorsan bence ixfit alternatifini dene. Biraz daha Pahalı olacak sanırım ama dedikleri gibiyse değer.

Düzeltme: ixfit dediğim ifixit olacak. Linkini vereyim...

https://www.ifixit.com/Store/iPhone/iPhone-4S-Replacement-Battery/IF115-005

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiGHWAYMOUSE -- 6 Kasım 2014; 16:42:12 >

• Şu anki durum böyle. Aynı oranıyla giderse 6 saate yaklaşacak gibi.

• 29 liralık batarya alıp orjinalle aynı performansı bekliyorsunuz. Böyle pillerin dışı orjinal gibi duruyor ama içi 3. sınıf pil ve çinde en ucuz şekilde üretiliyor. Sırf iphone değil eski cep telefonlarında bile bu durum böyledir. 2009 yılında kullandığım cybershot cep telefonuma bile böyle orjinal gibi görünen ama çakma olan 25 liralık pillerden alıp orjinal pilin yarı performansını bile vermediğine şahit olmuştum. Kaldı ki iphone'un hiçbir parçası da orjinal olarak filan bulunmaz. Apple dışarıya iphone parçası vermez. Belki 1. sınıf çakma bulabilirsiniz onun performansı daha yüksek olabilir. Bu pilleri orjinal diye satan bazı ahlaksız cep telefoncular ve gittigidiyordaki sahtekarlar milleti kandırıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 6 Kasım 2014; 18:15:53 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: xtreme4495

29 liralık batarya alıp orjinalle aynı performansı bekliyorsunuz. Böyle pillerin dışı orjinal gibi duruyor ama içi 3. sınıf pil ve çinde en ucuz şekilde üretiliyor. Sırf iphone değil eski cep telefonlarında bile bu durum böyledir. 2009 yılında kullandığım cybershot cep telefonuma bile böyle orjinal gibi görünen ama çakma olan 25 liralık pillerden alıp orjinal pilin yarı performansını bile vermediğine şahit olmuştum. Kaldı ki iphone'un hiçbir parçası da orjinal olarak filan bulunmaz. Apple dışarıya iphone parçası vermez. Belki 1. sınıf çakma bulabilirsiniz onun performansı daha yüksek olabilir. Bu pilleri orjinal diye satan bazı ahlaksız cep telefoncular ve gittigidiyordaki sahtekarlar milleti kandırıyorlar.

Genel hatlarıyla doğru diyorsun. 29 tl lık pil Alıp orijinalle aynı Performansı bekliyorsunuz derken şahsen beklemiyordum ama umut fakirin ekmeği. :) fakat eski orijinal olan öyle kötü bir duruma gelmiştiki ondan daha iyi olmasını bekliyordum. Bakalım bugünkü (pili tamamen bitirip doldurduktan sonra) izlenimim fena değil gibi.

Zaten orijinal olsa ve alsak (ör: apple Store'de değiştirtsek) yine de 7-8 saati bulan bir Kullanım sunacağını sanmıyorum.

• Son durum da böyle.

• Telefonun arkası açılmıyorki nasıl yaptın
  • quote:

Orijinalden alıntı: Crazy Kids

Telefonun arkası açılmıyorki nasıl yaptın

Aksine çok kolay Açılıyor. Şarj girişinin sağ ve solundaki iki vidayı söktün mü geriye sadece Kapağı ittirmek kalıyor. YouTube da çok videosu var. Bakabilirsin...

• quote:

Orijinalden alıntı: HiGHWAYMOUSE

quote:

Aksine çok kolay Açılıyor. Şarj girişinin sağ ve solundaki iki vidayı söktün mü geriye sadece Kapağı ittirmek kalıyor. YouTube da çok videosu var. Bakabilirsin...

Ya bozulursa hocam
  • quote:

quote:

quote:

Ya bozulursa hocam

Evet %2-3 risk olabilir. Ama hayat zaten riskler üzerine kurulu. Hem zor birşeyi kendi başına başarmanın verdiği mutluluk paha biçilemez...

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ya bozulursa hocam

Evet %2-3 risk olabilir. Ama hayat zaten riskler üzerine kurulu. Hem zor birşeyi kendi başına başarmanın verdiği mutluluk paha biçilemez...

Peki iphone 4s in pilini satıyorlar mı hocam

• Crazy Kids kullanıcısına yanıt
    Sürüsüne bereket... Konunun ilk mesajından itibaren okursan örnek satıcı linklerini görebilirsin...
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.