Şimdi Ara

iphone 4'te arayan numaraların gözükmemesi problemi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
6.747
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Amerika'dan gelen sim locklu iphone 4'ümü gevey takarak avea hattımı kullanmaktayım. Yurtdışından geleli az bi süre oldu o yüzden daha pasaporta işlettirmedim. Jail break de yok. Sorum şu olacak :

Rehbere kaydettiğim numaralar beni aradığında isimleri gözükmüyor. +90 05xx xxx xx xx şeklinde arama geliyo. Rehbere +90'lı kaydedersem problem yok. Ama normal olarak 05xx xxx xx xx şeklinde kayıtlıysa isimleri gözükmüyor. Pasaport kaydı olamaması veya Sim locku geveyle açtığım için mi böyle ? ya da problem tam olarak nedir ? Bu probleme çözüm önerisi olan varsa acil cevaplarını bekliyorum. Şimdiden teşekkürler.

• rehberinizi +90 lı şekilde düzenleyiniz.. başka bir çözümü yok diye biliyorum bu konunun
  • Jailbreakli telefonlar icin bi cozumune rastladim bi yerde fakat bunu cozmek icin jb mi yapmam gerekiyor illa. Bi de kanadadan gelen sim free iphone 4 var arkadasimda onda boyle bi problem yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: craver

Jailbreakli telefonlar icin bi cozumune rastladim bi yerde fakat bunu cozmek icin jb mi yapmam gerekiyor illa. Bi de kanadadan gelen sim free iphone 4 var arkadasimda onda boyle bi problem yok

4.3.3 kullanıyorum bu sorun yok,versiyonun nedir acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: panelci

quote:

Jailbreakli telefonlar icin bi cozumune rastladim bi yerde fakat bunu cozmek icin jb mi yapmam gerekiyor illa. Bi de kanadadan gelen sim free iphone 4 var arkadasimda onda boyle bi problem yok

benim ki de 4.3.3 2 hafta oldu amerikadan geleli. jb yok geveyle kullanıyorum. pasaport kaydı yok. ama avea operatörü kullanıyorum yakalayıncaya kadar
  • quote:

quote:

quote:

benim ki de 4.3.3 2 hafta oldu amerikadan geleli. jb yok geveyle kullanıyorum. pasaport kaydı yok. ama avea operatörü kullanıyorum yakalayıncaya kadar

yakında imei belli olmadıgından telin kapanır. kaydettir biran once. normalde coktan yakalamıslardırda yasal bir süresi var, onun dolmasını bekliyorlardır.

• quote:

Orijinalden alıntı: druen

quote:

quote:

quote:

yakında imei belli olmadıgından telin kapanır. kaydettir biran once. normalde coktan yakalamıslardırda yasal bir süresi var, onun dolmasını bekliyorlardır.

Onun farkindayim pasaport kaydindan yakalanmasindan fakat benim problemimle bi alakasi var mi bu durumun ?

• bimmiyorum ben de amerakidan aldım telefonumu, simkilitliydi. programı ile unlock yapıp kullanıyorum. sorun yok bende.
  • bölge ayarlarından kaynaklanıyor sanırım ,

Genel-Uluslararası sekmesinden Dil Türkçe , Klavye 1 , Bölge Biçimi Türkiye yap düzelecektir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi InfernoRazor -- 15 Temmuz 2011; 11:18:51 >
  • Bende de kitli 4 var ilk gevey taktım 2-3 hafta sorunsuz kullandım sonra sim kartımı değiştirdim ve aynı sorun bendede başladı sonra ne yaptıysam düzelmedi telefonumda kayıtlı bu arada.
  • quote:

Orijinalden alıntı: InfernoRazor

bölge ayarlarından kaynaklanıyor sanırım ,

Genel-Uluslararası sekmesinden Dil Türkçe , Klavye 1 , Bölge Biçimi Türkiye yap düzelecektir

benim ayarlar zaten bu şekilde.
  • quote:

bimmiyorum ben de amerakidan aldım telefonumu, simkilitliydi. programı ile unlock yapıp kullanıyorum. sorun yok bende.

gevey kullanmadan program ile unlock mu yapıyorsunuz ?
  • quote:

quote:

bimmiyorum ben de amerakidan aldım telefonumu, simkilitliydi. programı ile unlock yapıp kullanıyorum. sorun yok bende.

evet ama base band 1.59 gecen sene temmuz gibi almıstım telefonu.
  • Bu sorun Gevey kullanmaya başlanması ile bir çok kişide görüldü,forumda daha öncede çözüm anlatıldı sizin için bir kez daha ekliyeyim ,Jb yapmalısınız bu arada..

quote:

burcink :
    Rehber sorunu yaşayanları için çözüm bulunmuş.....

Arkadaşlar +9 Sorununa çözüm geldi..Özetle +9 eklemeyince aranırken isimde geliyor , cevapsız da isimler gözükmeye devam ediyor. Not: +9 olarak yaptıklarınız durabilir onlarda da sorunsuz işliyor.

Arkadaşlar Uygulaması şu şekilde oluyor;

Ifile (cepten) & iFunbox (Pc'den) yardimi ile asagidaki adımları takip ediniz.

/System/Library/Frameworks/UIKit.framework/PhoneFormats/UIMobileCountryCodes.plist
    Sonra, resimde en altta mavi ile gozuken satirlari ekleyin.

%Country Code% yerine ulke kodunuzu yazacaksiniz.
    Türkiye icin;
    <key>001</key>
    <string>tr</string>

• quote:

quote:

quote:

evet ama base band 1.59 gecen sene temmuz gibi almıstım telefonu.

doğru ya arkadaşım da geçen sene ağustos gibi almıştı o da gevey kullanmıyor. fakat diğer bi arkadaşım eylül sonuna doğru almıştı geçen sene o da bekledi gevey için.

• quote:

Orijinalden alıntı: atombak

Bu sorun Gevey kullanmaya başlanması ile bir çok kişide görüldü,forumda daha öncede çözüm anlatıldı sizin için bir kez daha ekliyeyim ,Jb yapmalısınız bu arada..

quote:

burcink :
    Rehber sorunu yaşayanları için çözüm bulunmuş.....

Arkadaşlar +9 Sorununa çözüm geldi..Özetle +9 eklemeyince aranırken isimde geliyor , cevapsız da isimler gözükmeye devam ediyor. Not: +9 olarak yaptıklarınız durabilir onlarda da sorunsuz işliyor.

Arkadaşlar Uygulaması şu şekilde oluyor;

Ifile (cepten) & iFunbox (Pc'den) yardimi ile asagidaki adımları takip ediniz.

/System/Library/Frameworks/UIKit.framework/PhoneFormats/UIMobileCountryCodes.plist
    Sonra, resimde en altta mavi ile gozuken satirlari ekleyin.

%Country Code% yerine ulke kodunuzu yazacaksiniz.
    Türkiye icin;
    <key>001</key>
    <string>tr</string>

çözüm için teşekkürler fakat jb'li olan cihazlar için çözüm bulduğumu belirtmiştim. jb yapmadan nasıl çözülür onu soruyordum. İlgin için yine de sağol

• 5.0.1 de gevey kullanıyorum. Aşağıdaki ayarları yaptıkdan sonra sorun çözüldü.
    genel \ uluslararası bölge biçimi türkiye yap
    sonra sıfırla \ tüm ayarları sıfırla
  • Hafızam dolunca basıma gelmisti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Buzmavili -- 15 Ocak 2012; 17:30:48 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.