Şimdi Ara

iPhone 4 Home Tuşu Basmıyor :S (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
3
Favori
19.442
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hakan.Turan

quote:

Orijinalden alıntı: sarerer

Ben ses göstergesine dokunma olarak ayarladım. Daima--->Ses Göstergesi---> Ana ekran basma tuşu eylemi

müdür aslında iPhone 4 Multitasking Gestures varmış, 4 parmak ile cıkılıyor durum cubugu olmadıgı yerlerde ne diyorsun ?

http://forum.donanimhaber.com/m_48028155/tm.htm

Ben onu denedim ama bendeki parmaklarla biraz zorlandım:)

• 90 liraya yapabilirim pm atin
  • Abez kaçıcak ama durum çubuğu nedir ben ayarlamama rağmen gözükmüyor hiç bi çubuk :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnlyOnePerson

Abez kaçıcak ama durum çubuğu nedir ben ayarlamama rağmen gözükmüyor hiç bi çubuk :D

ortada tam bi cubuk yok..durum cubugu ana menudeyken en usttekı saatın sarjın operatorun adının yazdıgı yerdır...ordakı saate(en ortaya diyim yada) dokunup saga cekceksın sola cekceksın asagı ındırceksın..artık neyı neye ayarladıysan...cubuk cıkmasını falan bekleme

• quote:

Orijinalden alıntı: kahtalı_mıçı

quote:

Orijinalden alıntı: M@rvelous

quote:

Orijinalden alıntı: ReeaLs
    Çoğu uygulamada veya oyunda durum çubugu görünmedeginden uygulamadan çıkmak icin mecburen home tuşunu kullanmak zorunda kalıyorum. Böyle bir durumda activator ayarı varda ben mi bilmiyorum acep.?? sizde benim gibimi yapıyorsunuz.

shake secenegi var, telefonu sallayinca ana menuye donersiniz..

şimdi bu sorunu bende yaşıyorum oyunlarda özellikle durum çubuğu görünmüyor. ben daha önceden şu şekilde ayarladım durum çubuğuna basılı tutarak çıkmak için. (durum çubuğun göründüğü uygulamalarda.)
    Ayarlar->Activator->daima->durum çubuğu->basili tut->ana ekran tuşu

siz durum çubuğunun görünmediği yerlerde ana menüye nasıl dönebileceğimizi tarif edebilirmisiniz ? (benim ayarımla sizin vereceğiniz ayarı aynı anda kullanabilirmiyim peki)

Durum çubuğunun gözükmediği yerde cihazı sars komutuna ana menüye dön özelliğini atarsanız cihazı salladığınız anda ana menüye dönersiniz.

yada ses tuşuna basılı tut komutuna ana ekrana dön diyerek bu işlemi yapabilirsiniz.jb yaptığım günden beri home tuşunu kullanmadım.Zaten power tuşunada görev atayabildiğimden çift tıklayınca şunu yap kısa basılı tutunca şunu yap diye komut atadım.

Ayrıca ana ekrana dön komutu yerine ana ekranı yenilede diyebilirsiniz..Yine ana ekrana dönecektir.

• hadi ya bir home tuşu için iphone mu değiştirilir ne güzel:D ozamanda bende şöyle yapayım telefonu hor kullanayım ganratinin bitmesine yakın home tuşuna çok basıp bozayım 2 sene sonra sıfır iphone göndersinler nasıl fikir:D

Bendede şans sadece tuşu yapıp yollarlar vallahi.
  • O tuşda sürekli sallanır:D
  • dostum yazılımla olacak iş değil garantisi varsa gönder gitsin yeni cihaz al niye ugraşıyorsun.
  • Garantiden geldikten sonra tuş bozulmasın uzun süre kullanayım dersen ve jb yaparsan kesinlikle activatoru
    (sbsettings ile beraber yükleniyor) kullanmanı tavsiye ederim..
  • Yahu bi tanecik dugme yapiyosun bari onu duzgun yapda surunmesin millet bu tus sorunu icin dusunulmesi gerek bi ton para ver sonra ne desen bos
  • activatör kullan home tuşunu unut, artı gestureside aktif ettim onada alışmaya başladım 4 parmak yada 5 parmak hemen algılıyor, 4 parmak anca sığıyor ekrana kalın parmaklı olanlar dışarı taşar
    ama iş görüyo yinede 4 parmagını ekranda yukarı sürttür altta çalışan yani home tuşuna çift tıklamalayla açılan bölüm açılıyor
    5 parmklada uygulamada dahi olsanız masaüstüne geri geliyor
  • iphone4un home tusunun uzun kullanimda ariza yapmasi bilinen bir problem. iphone 5 muhtemelen capacitive home button ile gelir. Apple storea git, yardim ederler mutlaka.
  • quote:

Orijinalden alıntı: delimavii67

activatör kullan home tuşunu unut, artı gestureside aktif ettim onada alışmaya başladım 4 parmak yada 5 parmak hemen algılıyor, 4 parmak anca sığıyor ekrana kalın parmaklı olanlar dışarı taşar
    ama iş görüyo yinede 4 parmagını ekranda yukarı sürttür altta çalışan yani home tuşuna çift tıklamalayla açılan bölüm açılıyor
    5 parmklada uygulamada dahi olsanız masaüstüne geri geliyor

Activator de ses tuşuna kısa basılı tutmayla ana ekrana dön komutunu verdim uygulama içindeyken durum çubuğu gözükmediği için,ama görev çubuğunun gözüktüğü yerlerde çubuğu sola kaydırarak geri tuşu komutunu,durum çubuğunu aşağıya kaydırarak home tuşuna iki kere basıp arka plandaki uygulamarı açma görevini atadım

4 parmaktan daha kolay geliyor bana..

• Tabiiki activator kullanımı daha kolay, cunku tek elle kullanılıyor ama gesturesi tek elle kullanmak imkansız
    Ben activatorde hic bir fiziki tusa komut atamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi delimavii67 -- 10 Nisan 2011; 14:43:50 >
  • Size tavsiyem bu üçlü kombinasyondur kullanımı gayet rahat

Shake yi seçerek ana menüye dönme (uygulama içi)
    durum cubugunu aşağıya çekerek ana menüye dönme
    Durum çubuğuna çift tıklama ile active switcher(arka plandaki uygulamalar)

Bu üçlüyü forumdan öğrendim home tuşunu unuttum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: OnlyOnePerson

Size tavsiyem bu üçlü kombinasyondur kullanımı gayet rahat

Shake yi seçerek ana menüye dönme (uygulama içi)
    durum cubugunu aşağıya çekerek ana menüye dönme
    Durum çubuğuna çift tıklama ile active switcher(arka plandaki uygulamalar)

Bu üçlüyü forumdan öğrendim home tuşunu unuttum.

unutma yın kardeşim o zaman jb yapamazsınız telefon kitlenince reset atamazsınız en önemliside telefonu garantisinin bitmesine yakın tuşu bozup sıfır telefon alamazsınız home tuşu çok önemli
  • Böyle bi firmanın yaptığı en büyük hata
  • Geçmiş olsun talihsizlik olmuş.

2 yıldır kullanmakta olduğum iPhone 3G cihazımın home hala sorunsuz şekilde çalışıyor:) Maşallah deyin nazar değmesin :)
  • Home tuşu başa bela arkadaş. Activator akar
  • accelerometre ile oynanan araba yarışlarında telefonu sağa sola eğiyoruz mesela, salladık sanıp ana menüye dönmesi gibi bir durum olur mu ki?
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.