Şimdi Ara

iphone 4 çalıntı mesajı geldi. (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
139
Cevap
3
Favori
7.933
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • direkt polisle ve pos dökümü ile dükkana git yoksa başın ağırır...
  • Direk polise git sikayetci ol parani kurtar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • gelen mesajdaki imei ile telefonun imeisini karşılaştırdınmı aynımı ? bazen yanlış mesaj gelebiliyor.
  • Para geri almak uzun iş hem şans işi, mahkeme, dava filan uğraşacaksın birde ayrıca masraf, iphone de zor da olsa imei değiştirenler var diye biliyorum.

• İmei değiştir diyen ipod olarak kullan diyenlere şaşıyorum!
    Yahu o çalınan mal sizinkide olabilir nasıl rahatsınız bu kadar ?
    Gözünüz maldan bu kadar mı kör oldu?
    Ayıp ya.

Konuyu açan arkadaşa da eçmiş olsun diyorum. İkinci el telefon alırken mutlaka senin telefonu san adamın kimlik bilgilerini lmak zorunda. Oradan satanıda bulabilirsiniz. Dükkana polisle gidin bencede.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiçbirşey söylemeden direk aldığın dükkana git ve bu telefonu senden aldım ama acil paraya ihtiyacım olduğundan geri satmam gerek de. 50 100 eksiğine geri ver telefonu.

Sonrada tek kelime etmeden uzaklaş. Ondan sonrasını o düşünsün.
  • quote:

Orijinalden alıntı: likable_21

Merhaba beyler,6 ay önce doğubanktan kardeşime aldığım iphone 4 e bugün 01295800... imei no'lu cihaz çalıntı'dır,en yakın güvenlik gücüne teslim ediniz diye mesaj geldi.cihazın yanında fature herhangi birşey yok ama dükkanı biliyorum yarın ilk iş olarak gidip durumu adama anlatacağım ama adamın yan çizme olasılığı çok yüksek belge olmadığı için.elimdeki tek kanıt cihazın parasını verirken adamın pos makinasından çekmiştim tek kanıtım bu.o sebebten size sorum hangi yolları izlemeliyim? cihazı direk karakola teslimmi etmeliyiz yoksa gidip adama durumu anlatıp parayımı istemek vermezse tekme tokat girişmekmi?

birader denilenleri kafandan sil bi. çok fazla bilgi kirliliği var. doğru konuşanlar yok değil tabi yanlış anlaşılmasın

* söyle bi durum var bütün telefoncular aldığı telefonun sahibinin kimlik fotokopisini telefon numarasını almak zorunda. onlarda vardır muhtemelen satan kişinin numarası kimlik fotokopisi.

* adama gidip durumu anlat yardımcı olcaktır. yardımcı olmak zorunda. yoksa daha büyük zarara girer. çünkü kaçak mal satılıyor orda hep. velev ki yardımcı olmadı o zaman da bikaç gün sonra dükkanın önünden geçersin bakarsın vitrinde spot cihaz varsa git polise baskın yaparlar.

* baktın adam zorluk çıkartıyor gidip polisle gel oraya. yoksa tartışma ortamı olursa çevre esnaf da gelir baskın gelmeye çalışırlar sana. tartışma farklı boyutlara taşınabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ISherpa -- 27 Şubat 2013; 11:30:22 >

• Oncelikle bir polis merkezine gidin (mumkunse tanidiginiz varsa oraya)

Durumu anlatin kardesimin telefonuna boyle bir mesaj geldi, dogubanktan almistik, kredi karti slipi var elimizde (insallah vardir yani saklamissinizdir), veya slip yoksa da kredi kartindan su gun cekmistik..

Nasil bir yol izlememiz gerekiyor, bize yardimci olurmusunuz dersiniz.

Oradan bir cacik cikmazsa telefoncuya gider anlatirsiniz derdinizi, Sonucta telefoncudan ciktiktan sonra karakola gideceginizi, aldiginiz yerin ismini vereceginizi vs soylerseniz kendisi yardimci olabilir diye dusunuyorum.
    Sonucta calinti telefonu size satmadan once alan o kisidir, ve arkadaslarin dedigi gibi aldiklari kisinin kimlik fotokopisini almalari gerekir..
  • quote:

Orijinalden alıntı: zucchero

İmei değiştir diyen ipod olarak kullan diyenlere şaşıyorum!
    Yahu o çalınan mal sizinkide olabilir nasıl rahatsınız bu kadar ?
    Gözünüz maldan bu kadar mı kör oldu?
    Ayıp ya.

Konuyu açan arkadaşa da eçmiş olsun diyorum. İkinci el telefon alırken mutlaka senin telefonu san adamın kimlik bilgilerini lmak zorunda. Oradan satanıda bulabilirsiniz. Dükkana polisle gidin bencede.

aynen bende saskinlikla okuyorum o yorumlari bir de telefonu elinden alamaz diyenler var

demek ki bu arkadaslara gore hirsizlardan otomobil alindiginda da polis araci alamayacak

senin olmayan mal yada senin oldugunu ispat edemedigin mal calintidir almak da satmak, sahibi buyuk olasilikla urunun faturasi veya kutusu ile basvurup mahkemeye gittiyse o telefon calinti mala duser

bir de imei degistirmek veya ipod olarak kullanmak savciligin bu isten vazgecmesini mi saglayacak?

tabi ki hayir, savcilik gsm sirketinden kimlik bilgilerini istemistir telefonu atsa da satsa da mesaj gonderildigi gunku hattin sahibi oyle yada boyle islem gorecek telefonu iade etmezse,

daha once bunun ornegini cok gorduk savcilik yuzmus yuzmus kuyruguna gelmis ve guzellikle istemis benim demem o dur ki korkmadan ve icabinda odediginiz paradan vazgecip bu isi tatli bir sekilde kapatmaniz, en azindan yarin bir gun eve polis gelecek mi gelmeyecek stresinden kurtulursunuz ve bir telefon icinde suclu duruma dusmemis olursunuz
    siz su an kurbansiniz, ama mesaji kaale almazsaniz suclu duruma dusersiniz

tekrardan gecmis olsun, insallah bir an once cozulur

• Malı çalınan açısından bakılırsa,gidip polise teslim et diyelim,dürüst ol diyelim,tamam kabul,
    Peki,kendimizi iphonu alan adamın yerine koyalım,bu arkadaşın mağduriyetine ne diyelim?
    bu adam hırsız değil,soyguncu,gaspçı değil,o kadar para vermiş,arkadaşın kaybını kim telafi edecek?
    Üstteki arkadaş,verdiğin paradan vazgec demiş ama durumu olan var,olmayan var,o kadar paradan nasıl vazgeçsin?

• quote:

Orijinalden alıntı: Caferhan

Malı çalınan açısından bakılırsa,gidip polise teslim et diyelim,dürüst ol diyelim,tamam kabul,
    Peki,kendimizi iphonu alan adamın yerine koyalım,bu arkadaşın mağduriyetine ne diyelim?
    bu adam hırsız değil,soyguncu,gaspçı değil,o kadar para vermiş,arkadaşın kaybını kim telafi edecek?
    Üstteki arkadaş,verdiğin paradan vazgec demiş ama durumu olan var,olmayan var,o kadar paradan nasıl vazgeçsin?

arkadasin magduriyetini giderecekse satan kisi giderecek hocam, gidermezse de yapabilecek bir sey yok
    para bu kadar mi onemli hem?
    sim kart kardesimin adina demis ki o da kotu bir durum
    neyse arkadas gelsin bakalim insallah halletmistir sorunu

• gelişmelerden haberdar et hocam inş sorunun çözülür
  • Son durum ne dostum?
  • Hocam son durum nedir ?
  • hocam tüm forum gelişmeleri merak ediyor aydınlat bizi :)
  • Numara nasıl bir numara eğer cep telefonuysa seni oyuna getitirler.Şimdiden diyim.Senden alıp baskasına satarlar oyle gider...
  • Şimdiden geçmiş olsun. Umarım bir şey çıkmaz. Gelişmelerden haberdar et bizi
  • Yorumlara bakıyorum ve bazı yorum yazanların okuduklarını anlamadıklarını görüyorum.

Arkadaşım öncelikle telefoncuya gitmen bir şeyi değiştirmez (telefoncu sana sorun çıkarmasa bile) neden mesaj kardeşinin hattına gelmiş yani savcılık ve polis telefoncuyu takmaz kardeşinizin bilgileri savcılık ve polistedir kardeşiniz hakkında işlem yapılır telefoncu hakkında değil yapmanız gereken basit.
    Direk savcılığa yada polise gidinki kardeşinizin bsşı ağrımasın hat sahibi kardeşiniz olduğu için onunla beraber gidin durumu anlatın ve cihazı teslim edin hemen peşine cihazı aldığınız telefoncudan şikayetçi olun ve zararınızın karşılanmasını isteyin telefoncunun elinde satın aldığı kişinin kimlik bilgisi varsa oda yırtar yoksa telefoncu çalıntı mal satmakla suçlanır.

Kredi kartı slibi sizin tezinizi her şartta doğrular.

Dip not : Bazı arkadaşlar ikinci el ürüne fatura kesilirmi kesilmezmi bilmediklerini yazmışlar.

Sattığınız ürünün cinsi mahiyeti durumu vs vs ne olursa olsun bu ürünü ticari kimliğiniz altında satıyorsanız fatura kesmeye mecbursunuz.
    Sonuçta ticaret yapıyorsunuz para kazanıyor gelir elde ediyorsunuz elde ettiğniz geliri vergilendirmek zorundasınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ibrahimhd -- 27 Şubat 2013; 21:48:56 >

• quote:

Orijinalden alıntı: lifestyle4458

quote:

Orijinalden alıntı: likable_21

Merhaba beyler,6 ay önce doğubanktan kardeşime aldığım iphone 4 e bugün 01295800... imei no'lu cihaz çalıntı'dır,en yakın güvenlik gücüne teslim ediniz diye mesaj geldi.cihazın yanında fature herhangi birşey yok ama dükkanı biliyorum yarın ilk iş olarak gidip durumu adama anlatacağım ama adamın yan çizme olasılığı çok yüksek belge olmadığı için.elimdeki tek kanıt cihazın parasını verirken adamın pos makinasından çekmiştim tek kanıtım bu.o sebebten size sorum hangi yolları izlemeliyim? cihazı direk karakola teslimmi etmeliyiz yoksa gidip adama durumu anlatıp parayımı istemek vermezse tekme tokat girişmekmi?

birader denilenleri kafandan sil bi. çok fazla bilgi kirliliği var. doğru konuşanlar yok değil tabi yanlış anlaşılmasın

* söyle bi durum var bütün telefoncular aldığı telefonun sahibinin kimlik fotokopisini telefon numarasını almak zorunda. onlarda vardır muhtemelen satan kişinin numarası kimlik fotokopisi.

* adama gidip durumu anlat yardımcı olcaktır. yardımcı olmak zorunda. yoksa daha büyük zarara girer. çünkü kaçak mal satılıyor orda hep. velev ki yardımcı olmadı o zaman da bikaç gün sonra dükkanın önünden geçersin bakarsın vitrinde spot cihaz varsa git polise baskın yaparlar.

* baktın adam zorluk çıkartıyor gidip polisle gel oraya. yoksa tartışma ortamı olursa çevre esnaf da gelir baskın gelmeye çalışırlar sana. tartışma farklı boyutlara taşınabilir.

dogubanka kaç defa 2. el tel sattım. 1 kere bile ne kimlik fotokobisi istediler ne de cep numaramı.

• Polisim. Polise git. Yasal bişey olmaya da bilir.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.