Şimdi Ara

İphone 3G Edge Sorunu (Sorun Halloldu Bknz.)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
7.988
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar araştırdım fakat sorunu bulamadım. Turkcell hattımla internete bağlanmak istiyorum. edge ayarlarını gösteren bir kaç site buldum fakat orada settings>general>network den edge ayarlarına gir diyor fakat bende edge menusu yok. Nasıl yapacam Yardımcı olurmusunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi chanak -- 28 Eylül 2008; 19:40:46 >

• network sekmesi altında "cellular data network" var oraya APN bölümüne "internet" yaz tamamdır... username boş bırak Password boş bırak
  • Network Sekmesi altında
    Enable 3G Data Roaming Vpn Wi-fi bunlar var başka seçenek yok.
  • Enable 3G denedin mi? O sekmede neler var...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babaluga -- 27 Eylül 2008; 12:16:25 >
  • edge ayarlarin yapilmis durumda ve degistirmen mumkun degil
    jailbreak yaparsan o carrier ayarlarindan o menuyu acabilirsin ama gerek yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nofearl -- 27 Eylül 2008; 12:34:21 >
  • Evet 2.1 e update edince Edge ayarlari menusu gidiyor, baska forumlardan okuduguma gore ayarlar otomatik yapiliyor, fekat ben yinede wireless disinda internete giremiyorum, turkcellden alip 2.1 e update edip edge den nete girebilen warmi..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ayhanap

Evet 2.1 e update edince Edge ayarlari menusu gidiyor, baska forumlardan okuduguma gore ayarlar otomatik yapiliyor, fekat ben yinede wireless disinda internete giremiyorum, turkcellden alip 2.1 e update edip edge den nete girebilen warmi..

Ben bağlandım sorun yoktu.
  • Wi-Fi bulamazsa otomatik olarak Edge 'ye geçiyor. Sorunsuz bağlanıyor. Ama Turkcell ıle Data anlaşmanız yoksa tavsiye etmem. Kabarık ft gelir.

Kampanya var sene sonuna kadar 100MB 9 ytl. Sonra 19 YTL ye yukselecek.
  • Edge ayarı zaten alette mevcut.Senin birşey yapmana gerek yok..
  • arkadaşlar bu sorunu çözebilen olursa yazabilirse çok sevinirim
  • quote:

Orjinalden alıntı: karantina61

arkadaşlar bu sorunu çözebilen olursa yazabilirse çok sevinirim

Hangi sorunu ?
  • ben kendi sorunumu buldum bilmiyorum seninkide ayni sey olabilir, benim hattin net baglantisi kapaliymish.. musteri hizmetlerini ara bir istersen.
  • quote:

Orjinalden alıntı: Shady

quote:

Orjinalden alıntı: karantina61

arkadaşlar bu sorunu çözebilen olursa yazabilirse çok sevinirim

Hangi sorunu ?

hocam başlığa bakarsanız orda yazıyo (( İphone 3G Edge Sorunu ))
  • valla müşteri hizmetlerini aradım adam hattın açık dedi. Birde bazı işlemler yaptırdı tel menusunden fakat gene bağlanmıyor. Anlamadım gitti.
  • Arkadaşlar bende de aynı sorun vardı herşeyi denedim olmadı....
    Ama cihazı pc ye bağlayıp Restrore yaptım...İşlem tamamlandıktan sonra "şebeke ayarları alınsnmı?" diye sordu(ingilizce).evet dedim ve EDGE çalışıyor şuan sizde aynısını yapın başka çare yok gibi gözüküyor
  • Peki ben Edge özelliğini kapatmak istiyorum. Bunu nasıl yapacağım. Sanırım mümkün değil.
  • quote:

Orjinalden alıntı: soonmezz

Peki ben Edge özelliğini kapatmak istiyorum. Bunu nasıl yapacağım. Sanırım mümkün değil.

Hayır Edge kapatılamıyor...
  • quote:

Peki ben Edge özelliğini kapatmak istiyorum. Bunu nasıl yapacağım. Sanırım mümkün değil.

Settings > General > Network > Cellular Data Network

APN karşısında (Turkcell için) internet yazılıdır. Onu siler ya da en azından bir harfini silersen (mesela ben "t" sildim interne diye bıraktım) EDGE'den kurtuluyorsun.

1.1.4'de bir uygulama vardı. Oradan tüm bağlantı profillerini (Wi-Fi, Bluetooth, EDGE, vs) görüp, kontrol edebiliyordun. 2.1'de böyle bir uygulama yok galiba. En azından ben bulamadım. Ben de 1.1.4 deki uygulama benzier bir uygulamayı 2.1 için arıyorum. Forumdan bulan ya da bu duruma farklı çözüm bulan arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim.
  • Cydia veya Installer'daydı tam hatırlamıyorum ama adı BossPrefs söylediğin uygulamanın...

quote:

Orjinalden alıntı: Ascentarium

quote:

Settings > General > Network > Cellular Data Network

APN karşısında (Turkcell için) internet yazılıdır. Onu siler ya da en azından bir harfini silersen (mesela ben "t" sildim interne diye bıraktım) EDGE'den kurtuluyorsun.

1.1.4'de bir uygulama vardı. Oradan tüm bağlantı profillerini (Wi-Fi, Bluetooth, EDGE, vs) görüp, kontrol edebiliyordun. 2.1'de böyle bir uygulama yok galiba. En azından ben bulamadım. Ben de 1.1.4 deki uygulama benzier bir uygulamayı 2.1 için arıyorum. Forumdan bulan ya da bu duruma farklı çözüm bulan arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.