Şimdi Ara

iPhone 14 mini modeli neden çıkmayacak?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33
Cevap
0
Favori
1.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • iPhone 14 mini modeli neden çıkmayacak?

iPhone 14 mini olacak mı? iPhone 14 mini ne zaman çıkacak? gibi Apple’dan iPhone 14 mini modelini bekleyenlerin merak ettiği soruların cevabı maalesef olumsuz. Apple, 2020’de iPhone 12 serisiyle tanıttığı 5.4 inç iPhone mini modelini sürdürmeyecek. iPhone 13 mini’den sonra artık seri içinde küçük ekranlı iPhone’larla karşılaşmayacağız.

Ayrıca Bkz.Apple, iPhone 14 üretimi için tedarikçi sayısını arttırıyor

iPhone 12 mini beklenen ilgiyi görmedi

iPhone 12 serisinin çıkış yapmasından iki ay sonra, CIRP analistlerinin söylediğine göre iPhone 12 mini, ilk iki ayda iPhone satışlarının sadece %6’sını oluşturdu. iPhone 12, satışların %27’sini oluştururken, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max satışların %20’sini oluşturdu. iPhone SE, iPhone 11 ve iPhone XR gibi daha eski modellerden daha fazla sattı.

iPhone 13 mini "iyileştirmelere rağmen" satmadı

Apple, 2021 Eylül ayında iPhone 13 mini modelini tanıttı. Daha uzun pil ömrü ve daha parlak ekran gibi iyileştirmelere rağmen iPhone 13 mini satışları iyi gitmedi. CIRP verilerine göre, iPhone 13 mini ikinci çeyrekteki iPhone satışlarının yalnızca %3’ünü oluşturdu.

iPhone 13 mini aslında iPhone 11 ve iPhone 12’ye göre avantajlar sunuyor ancak birçok tüketici daha büyük ekranlı modelleri daha üstün olarak görüyor.

iPhone 13 mini fiyatı düşebilir

iPhone 14, 6.1 inç ve 6.7 inç form faktörüyle satışa sunulacak. iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max, 6.1 inç ve 6.7 inç form faktörüyle satışa sunulacak. Bu, en küçük iPhone’un 6.1 inç ekrana sahip olacağı anlamına geliyor. iPhone 14 tanıtıldığında muhtemelen iPhone 13 mini fiyatı düşecektir.

Kaynak:https://9to5mac.com/2022/07/26/iphone-14-mini/

• Yıllarca iPhone 5 boyutunda ancak tam ekran bir telefon çıksın diye bekledik. O da satmamış. Millet kafayı yemiş, anca sırt çantasında taşınabilecek maxi mega vs… modellere yöneliyor.

Neyse 13 mini bir 5-6 sene idare etse sonrasında bi 16 mini 17 mini gibi nostalji ürünü çıkar belki küçük cihaz talebi yine olursa.
    6% kötü bir rakam değil. Bu kadar spesifik bir telefonu alan 6%'lık kesim muhtemelen başka bir modeli zaten almak istemediği için o kadar bekledi. Firmalar rakiplerinden 1% pay kapmak için kıçlarını yırtıyorlar.

Dünya'da tek elle kullanılabilecek, çanta yerine cepte taşınabilen, bir yere oturunca kıçınıza batmayan telefon arayan kafası çalışan 6%'lık bir kesim var. Onları böyle kolayca elden çıkartmak son derece salakça bir politika ama konuştuğumuz firma APPLE nihayetinde.. Çok akıllı davranmalarını beklemek de bizim salaklığımız olur.
  • Bu paraya tabi satmaz..ahhh çinliler ahh 5.4" orta segment işlemci orta ust segment kamerayla uygun fiyatlı bir cihaz cıkaraydılarda satısı gorselerdi...Tepsi gibi telefonlara mahkumuz...

• ben alırım 13 mini. Bence gelmiş geçmiş en iyi tasarımlı ve ergonomik ve en iyi boyutlu telefon. 5 yıllık SE bozulmadığı için almıyorum. Bozulduğu gibi geçiş yapacağım telefon 13 minidir.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Şarjı bir günü çıkarmadığı için Mini'ler tutulmadı

• El_domingo kullanıcısına yanıt
    +++

Mİ6
    LG7 / LG8

LG G7 pil ve ram yüksel olsa eksiksiz bir cihaz.

Apple burada maalesef statü sembolü , İOS 16 ve kendine göre ekosistemi var parası olana. Sosyal medya da herkes de apple saat&13 pro& mac air var.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Yıllarca iPhone 5 boyutunda ancak tam ekran bir telefon çıksın diye bekledik. O da satmamış. Millet kafayı yemiş, anca sırt çantasında taşınabilecek maxi mega vs… modellere yöneliyor.

Neyse 13 mini bir 5-6 sene idare etse sonrasında bi 16 mini 17 mini gibi nostalji ürünü çıkar belki küçük cihaz talebi yine olursa.

• 120 hz ekran olsaydı mini modeller tutardı aslında.

• kişisel telefonum 12 mini, iş telefonum 11.
    elim büyükte olsa küçük telefona alışınca diğeri bana hantal geliyor. zorunlu olmadıkça 12mini kullanıyorum.
    telefondan dizi vs izleyenler için büyük ekran daha mantıklı tabiki

• 13 minideki kamera çerçeve alanını yerinden söküp sağa bir defa çevirip tekrar takmanız yeterli 14 mini için..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SaB0 -- 27 Temmuz 2022; 14:29:39 >
  • 6% kötü bir rakam değil. Bu kadar spesifik bir telefonu alan 6%'lık kesim muhtemelen başka bir modeli zaten almak istemediği için o kadar bekledi. Firmalar rakiplerinden 1% pay kapmak için kıçlarını yırtıyorlar.

Dünya'da tek elle kullanılabilecek, çanta yerine cepte taşınabilen, bir yere oturunca kıçınıza batmayan telefon arayan kafası çalışan 6%'lık bir kesim var. Onları böyle kolayca elden çıkartmak son derece salakça bir politika ama konuştuğumuz firma APPLE nihayetinde.. Çok akıllı davranmalarını beklemek de bizim salaklığımız olur.

• Pandeminin ortasında, insanlar evlerinde hapis iken

ergonomi, taşınabilirlik üzerine odaklanmış, maskeli bir dünyada touchID'si olmayan, face ID'li bir modelin satış rakamlarının düşüklüğünü dünyanın o andaki şartlarına bağlamak akıllarına gelmemişse analistlerin zekasını bir sorgulamak gerekiyor.

• Arkadaş bu kücük sevdası nedir büyük telefon iyidir hoştur.iPhone 14 mini modeli neden çıkmayacak? 

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AMC -- 27 Temmuz 2022; 14:49:34 >
  • AMC A kullanıcısına yanıt
    Elim küçük, cebim küçüş. mini12 var, mükemmel cihaz. hafif, sağlam kamera, pili de 11'den aşağı kalmıyor. neden eşek kadar tel taşıyayım?

• theJuDGe_41 kullanıcısına yanıt
    Apple iphone se 2022 ' de 12/14 BİN TL aralıgında galiba ve pil benzer durumda.

İphone 12/13 mini 4/128 ve 10 BİN TL olsa kimse pil e bakmazdı diyeyim.

Redmi note 10 pro TR cihazını kampanya ile 2022 ocak ayında 5.800 TL ye almıstım. TR girişi 3.800 TL di hatam yoksa.

• Haklısın +++

Apple iphone5 çıktığında vitrinden bakıp uzun bile diyordum. 2.000/2.100 TL idi o zamanlar. Tuş ve ekran o zamanlar her nasılsa bize büyük geliyormuş.

Bugün ( s1/s2/s4/G2/gflex2/z5 ve en son 6.1" LG G7 kullanıyorum ama tam ekran menü tuşu olmayan cihazlarda 6.5" altı bana bedava falan değilse cazip gelmiyor. Hele ki icerik tüketen , toplu taşıma ve ev de elinden cihaz düşürmeyenler için.

• fotifoti kullanıcısına yanıt
    İphone 12 mini kaç TL ye satın aldınız?

Ülkemizde apple statü sembolü ve şuanda 13 pro max 35 bin tl yi bulsa da herkes zamanında bunlarda 15/17 bin tl iken satın aldı bile.

Pil , ekran büyüklüğü , ram olayını geçiyorum sadece arkadaki o 3 ncü kamera icin böbrek satacak bir toplum olduk. Toplu taşımayı çok kullanıyorum mahalle minibüsüne binen genclerde bile telefon ve airpod standart aksesuar olmuş.

MM , Teknosa ve vatan bilgisayara da kampanyalar icin cok sık gidiyorum. İnsanlar para destesiyle hiç tereddüt etmeden en büyük ve son çıkanı alıyorlar. Tek engelleri kasada onlara " 7 bin TL üstü nakit olmaz , kkartı ile kalanı cekmemiz gerek demeleri " oluyor:))

Bana sorsan sadece küçük ve sadece apple diye de tahmini olarak 12/15 TL arası bir cihaza para vermem , muhtemelen sen de paraya takılmadığın için aldın.

• sahsen 14 mini cikmamasina uzuldum, 12 mini kullaniyorum, ilk indirim firsatinda (blackfriday v.s.) 13 miniye gecis yapacam.

buyuk ekran istedigim zaman kullanmak icin tabletim var, telefon benim icin tasinabilir olmali. Bana max modelleri hic mantikli gelmiyor, surekli tasimak icin fazla buyukler.

• Batarya teknolojisi geliştiğinde piyasaya en büyük talep belki de mini telefonlara olacaktır diye düşünüyorum. Şu haliyle iphone 5 gibi pil süresi ile yaşamak zor. Bir de sürekli şarj etme döngüsü telefonu daha hızlı yıpratacağından iphone 11 ile gayet mutluyum pil süresi anlamında :)

• manesnuc kullanıcısına yanıt
    13 minin pili iphone 12ile bire bir aynı gidiyor yani 11den iyi kanka.

• eg2077 E kullanıcısına yanıt
    Kardeş ben 10bine aldım sonra fiyatı uçtu. 11 vardı kullanamadım. Eller sakat, hafif cihaz şart. 8’in Home tuşu da yoruyor. Bu telefon benim için mükemmel. Maalesef Apple ekosisteme girince çıkamıyorsun . Büyüm aile “arkadaşımı bul” kullanıyor. Babam yaşlı nerede olduğunu her zaman görebiliyorum, ben yoldayken görebiliyorlar vs diktesi mükemmel çalışıyor ve duymadığım için çok kullanıyorum. bu cihaz benim için ihtiyaçtı onun için aldım. 1 seneyi geçti bi 5-10 yıl gider. Bazısı sırf gösteriş için alabilir. Artık Samsung vs diğer markalar da ucuz değil. Onları da alabilir :) insanları yaftalamayı bırakalım. Biz ihtiyacımız olanı alalım. Alamazsak da müsebbibi bellidir. Sandıkta gerekeni yaparız

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.