Şimdi Ara

iPhone 12 Pro'ya yönelik talep beklentileri aştı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
39
Cevap
0
Favori
2.649
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Çin atasözü demiş bir çinlinin ipiyle kuyuya inilmez.

• Tabi millet asgari ücretin yarısıyla alınca gayet doğal. Bizim için asgari ücretlinin kenara para koyup alabilmesi hayal.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • cangunner kullanıcısına yanıt

İphone se ye ne ara 5g eklendi ben kaçırdım onun fiyatı çıkış fiyatıyla aynı ama hem kulaklık hem adaptör artık çıkmıyor

Bırakın şu paragöz şirketi savunmayı o adaptörün maliyeti ne böyle bir mantık mı var yani adaptör koysalardı 200-250 dolar artacaktı fiyatlar diyorsunuz e o zaman çıkardığı telefonda 200-250 dolar indirim beklerim ben ama 1 kuruş indirim yok hala aynı fiyattan satılıyor

• İyide sebebi nedir?12 pro ile insanlar ne yapıyor 11 ile yapamadıkları?Yahu arkadaş telefonun içinden şarj cihazı çıkmıyor bu nasıl bir iştir ben anlam veremiyorum.Ya bunlar appleın dünya çapında yaptığı asparagas haberler tıpkı lansmanlarında seyircilerin kendi çalışanları olup alkışlattığı gibi yada gerçekten insanlar bilinçli tüketim yapmıyorlar.

• Türkiye ye 1 milyon Iphone gelsin, hepsi satılır rahat olun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Talep olmasaydı bakın nasıl düşüyordu fiyatlar talep artınca yeni zamlar kapıda

• İsteyen istediği telefonu alır ya ne dert ettiniz milletin maddi durumunu. Türkiye'de de çok satacak bi kere markasından dolayı millet gerekirse bankadan kredi çekip alır. Ekonomide bu duruma "snob effect" deniyor

• Böyle bir kitle olduğu sürece, bunlar adam akıllı değişim yapmadan satmaya devam eder.

• Sizene niye zirliyorsunuz surekli
    millet memnun demekki ne agladiniz
    size gore yenilik yapan firmalar ortada onlara yonelin apple konularini aglama duvarina cevirmeyin

• Benim Almanya'daki dayı oglu bunu cep telefonu faturasına ek 40 euroya aldı. Yani orda yaşayan biri için 40 euro bizdeki 40 lira gibi bir rakam. Bizim ülkenin gençliği hayatlarını yaşayamadan bir sürü basit şeyden bile mahrum kalarak yaşlanıp ölüp gidecek

• Her sene 3-4 model çıkardığı halde dünyada en çok satan cihaz Apple oluyor. Ya da 2 ya da 3. Olsa da farketmez de; dünyanın 4 bi yanı salak dolu; buraya baksalar Apple alanlar şöyle akılsız, böyle saftirik :) Ben de bunu anlamıyorum şu dünyanın gözünü açalım artık :))

iPhone 12 Pro'ya yönelik talep beklentileri aştı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ab99167 -- 19 Ekim 2020; 23:28:38 >
  • la yurt dışında 1000 dolar :) bize göre bakmayın şu muhabbete

• ab99167 kullanıcısına yanıt
    Bizim millet çok akıllı her konuda :) Hatta o kadar akıllı ki bir cep telefonu neden 15-20-30K diye soran yok.

• BlueDay_86 kullanıcısına yanıt
    Aynen zaten o yüzden yıllardır 999$.

• İphone 4 hatrına alınır. Ama bizim fiyatla ilgili sıkıntımız var , rekor normal..

• th9 T kullanıcısına yanıt
    tamam toptan değil sürümden fiyatı düşürmüştür diyim :)

• Cihaz skalasını çok genişlettiler, herkese göre cihaz var artık. Bence talep artışının büyük sebebi bu.

Bizdeki pahalılığa girmeyip şarj adaptörü ve kulaklığın çıkartılması konusuna gelecek olursak, ilk gördüğümde ben de "bu ne amk" diyerek yaklaştım. Şimdi biraz global ölçekte düşünelim.

Bundan 10 sene önce bu hareketin yapılması pek mümkün değildi. Çünkü piyasada yeterince akıllı telefonu olan insan da yoktu, o kadar üretilmiş satılan veya satılmış cihaz da yoktu.

Şuan senede bir veya iki senede bir cihaz yenileyen insan sayısı dünyada hala oldukça yüksek seviyede. Her cihazla birlikte yeni şarj adaptörü gelmesi kirlilik ve fazla tüketimden başka bir şey değil. Kablonun hala çıkıyor olma sebebi ömrünün daha kısa olması büyük ihtimalle.

Kulaklığa gelecek olursak airpods veya benzeri ürünlere yönlendirmek istemelerine veriyorum.

Fakat cidden 1000 birime satılan bir cihaza diğer üreticiler gibi zam yapmamaları bu durumu temize çıkartıyor. İsteyen gidip adaptör ( ki kutudan eskiden verdikleri saçma adaptör de değil, hızlı şarj adaptörünü) 19 birime alabiliyor. Eğer airpods kullanıyorsa, gidip kablolu earpods u da tekrar almaya gerek yok, ki airpods kullanmayıp, kullanmaktan keyif aldığı kulaklığa da yönelebilir tüketiciler. Bence burada da sıkıntı yok.

Sıkıntı şuanda çok yaygın olmayan usb-c den lightninge olan kablo ile ürünlerin çıkıyor olması. Usb-a adaptör çoğu kullanıcıda varken bu bence bir problem. En azından seçme opsiyonu sunulabilirdi.

Artı eski cihazlarda bu adaptör ve kulaklığın çıkartılmış olmasına rağmen çok ciddi bir fiyat indirimi yok geçmiş yıllara kıyasla, o da büyük ihtimal yeniye yönlendirmek amaçlı.

Adamlar para kazanmaya çalışan bir şirket nihayetinde, ki diğer şirketlerin işleriyle kıyaslandığında daha ekonomik, daha çevreci bir çözüm görüyorum.

İsteyen istediği ürünü kullansın abi, eleştriyi karşı tarafa hakarete çeviriyorsunuz. Keşke alım gücü herkesin iyi olsa da istediği markanın ister 100 dolarlık, ister 1000 dolarlık cihazlarını kullanabilse. Bence ciğere mundar deme muhabbeti bu noktada başlıyor.

İsterseler iphone 13 serisini 3000 dolardan satışa çıkartırlar, ki bu durumda zaten satamayıp kendileri patlarlar. Zamanında adam akıllı ekleme yapılmadan fiyatlar 1000 dolar bandına taşınırken asıl ses edilmesi gerekirdi bence. Telefon gibi "dünyada" sık güncellenen bir teknolojik üründe alınan karar çok anormal gelmiyorö

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dexter15 -- 21 Ekim 2020; 18:8:47 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Belki tuhaf gelecek sizlere bu telefon 10 bin dolar olsa yine alacak kitlesi var , param olsa bende alirdim .

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.