Şimdi Ara

İphone 11 yan tuş geç ekran açılması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
9.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dostlar telefonun kilidini yan tuşla açıyorum, fakat bazen yan tuşa bastıktan 4-5 saniye sonra telefonun ekranı uyanıyor? Sizde de bu sorun oluştu mu hiç ya feci takıldım buna? Normalde gayet düzgün çalışıyor bu tuş. Kapanırken bir sorun falan değilde arada sırada çok nadir de olsa açılırken bir gecikme var.

• bazen oluyor bana da yazılımsal diye düşünüyorum. 14.5 gelince düzelir sanırım

• getta G kullanıcısına yanıt

Hocam inşallah yazılımsaldır ya, dediğim gibi çok nadir oluyor bu olay. Mesela telefonu bırakıyorum bi 10 dakika, sonra hafif basınca açılmıyor, bekliyorum bazen açılıyor bazen de bir kez daha basmam gerekiyor. Telefonum da yeni, umarım teknik bir sıkıntı değildir. Dediğim gibi basılı tutarken, ya da ekranı kapatırken bir yavaşlama gecikme yada kapanmama sorunu yok. Sadece bu açılırken oluyor bazen.

• Bende de telefonla konuşurken ekran karardığında ekrana tıklayınca da tuşa basınca da ekran açılmıyor. Deli etti beni.
  • ÖlüyenYörüler kullanıcısına yanıt

Peki daha önceki sürümlerde böyle bir şey yaşıyor muydunuz hocam yoksa son ios sürümünden sonra mı oldu?

• Yan tuşa bir görev yüklemişsiniz. Bu sebepten ötürü o görev için atanmış hareketi kısa bir süre bekliyor. Siz o hareketi gerçekleştirmediğiniz için ekran açma görevi devreye giriyor. Erişilebilirlikten yan tuş görevlerini kaldırın, düzelecektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: vzrl

Yan tuşa bir görev yüklemişsiniz. Bu sebepten ötürü o görev için atanmış hareketi kısa bir süre bekliyor. Siz o hareketi gerçekleştirmediğiniz için ekran açma görevi devreye giriyor. Erişilebilirlikten yan tuş görevlerini kaldırın, düzelecektir.

Hocam dediğiniz yere girdim fakat durum bu. Tuş görevi falan yok maalesef. Nasıl çözülecek bu yahu delireceğim

Görsel burada. https://www.hizliresim.com/8HToab

Edit: Ayrıca erişebilirlik kesterimesine de girdim orada da her şey kapalı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tfn123 -- 9 Mart 2021; 2:42:59 >

• Tfn123 kullanıcısına yanıt
    Tekrar merhaba. Erişilebilirlik içinde ‘büyüteç’ menüsüne girin. O ayar da kapalı olmalı. Son olarak soft reset denemenizi rica edeceğim. Ayrıca kılıf kullanıyorsanız kılıfsız da deneyiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tfn123

Peki daha önceki sürümlerde böyle bir şey yaşıyor muydunuz hocam yoksa son ios sürümünden sonra mı oldu?

Sürekli yaşıyorum. Sadece telefon görüşmesinde bu sıkıntı var. Yani ekrandan kaynaklı değil diye düşünüyorum.

• vzrl V kullanıcısına yanıt

Kılıf yok hocam, büyüteç kısmı da kapalı. Bir de rica etsem, İphone’da soft reset’i nasıl yapıyoruz anlatabilir misiniz?

• Tfn123 kullanıcısına yanıt
    İki tip yöntem var. İlk önce telefon kapalı iken önce ses açma sonra ses kısma butonlarına birer kez ve hızlıca basın. Ardından hemen açma tuşuna basın. Bu birinci yöntem. İkinci yöntem ise telefon kapalı iken ses kısma ve güç tuşuna basın ve basılı tutun. Logo gözükünce elinizi çekin ve telefon açılsın. Bu ikisi de çare olmuyorsa dfu mode alıp temiz bir kurulum gerçekleştirin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.