Şimdi Ara

iPhone 1.1.2 Adım Adım Kırma Telefon Özelliği de Geldi! (15. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
341
Cevap
3
Favori
45.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1.1.3 versiyonlu iphone alıcam arkadaşlar ana başlıkta jailbreak yapmak için 1.1.1 restore etmek gerekiyormuş.1.1.3 versiyon içinde bu bahsedilen işlemi yapabilirim değilmi?Ve ardından 1.1.2 de kalabilirim değilmi 2. işlemide hangi versiyonda kalmak istiyorsam o zaman yapıcağım değilmi?
  • Merhaba,

Emeğiniz için çok çok teşekkür ederim.
    Bu ayrıntılı anlatım olmasaydı 70-130 YTL arasında değişen bir fiyata Iphone kırdırmak zorunda kalacaktım.

Siz emek vererek yazmışsınız, 1 - 2 noktada kullanıcıları sıkıntıya sokan detayı ben eklemek isterim. Mümkünse yazınızı edit ederseniz bundan sonraki arkadaşlar sorun yaşamazlar.

1 - Gerekli dosyalar kısmında 1.1.2 firmware gerektiği ile ilgili bilgi verilmemiş. İlgili dosyahttp://appldnld.apple.com.edgesuite.net/content.info.apple.com/iPhone/061-4037.20071107.5Bghn/iPhone1,1_1.1.2_3B48b_Restore.ipsw adresinden temin edilebilir. Başlamadan önce bilgisayarınıza indirilmiş olmasında fayda var.

2- 1.1.1 jailbreak yaparken "i.unlock.no" adresini kullanmakta fayda var. Yanlız esas dikkat edilmesi gereken husus bu işlemi yaparken bir kaç adım önce kapattığımız itunes'un tekrar açılması gerekli. Aksi taktirde jailbreak işlemi için girilen sayfadan sonra bir süre bekleyip kapanıyor ama geri dönmüyor. Bu esnasa hem i tunes açık olacak hem de home tuşu ile alet canlı tutulacak. Bu şekilde yapılınca sorun çıkmıyor.

3- Iclarified menüsü altındaki "Geohot Unlock(1.1.2, 1.1.3)" işlemini yapabilmeniz için "İNSTALLER" a girip SYSTEM bölümünden "BSD SUBSYSTEM" i kurmamız gerekiyor aksi taktirde cihaz "Bu işlemiyapabilmeniz için BSD kurmanız gerekli" hatası veriyor.

4- Son olarak 1.1.2'yi jailbreak ederken işlem sonlanmıyor ve ekran bir anda kapanıyor. Aslında işlem tamamlanmış oluyor. Alet kapatılıp açıldığında herşey düzgün çalışıyor.

5- Bu ekstra bir hatırlatma tüm adımlar tamamlandıktan sonra sms yada phone menülerinden doğrudan anasayfaya atılıyorsanız Installerdan 1.1.2 tweaks altındaki Iworld uygulamasını kurun. Sorun kalmayacak rahat olun.

Yukarıdaki anlatım ile 1.1.2 OOB cihazlarını kırmak isteyenlere bu adımlardan geçerken bu adımlarda tavsiyelerimi dikkate almalarını öneririm.

Sonuç olarak cihaz 1.1.2 olarak çalışıyor hiç bir ekstra aparata gerek duymadan son derece güzel çalışıyor.

Saygılarımla,

İlker Eriş

• şimdi ben bu telefon özelliği ile kırma işlemini denerken başarısız oldum, beceremedim diyelim, restore ile iphone'u ilk haline getirip eski kırma yöntemimizi de kullanarak turbosim ile kullanabilir miyim?
  • quote:

Orjinalden alıntı: snejniybar

şimdi ben bu telefon özelliği ile kırma işlemini denerken başarısız oldum, beceremedim diyelim, restore ile iphone'u ilk haline getirip eski kırma yöntemimizi de kullanarak turbosim ile kullanabilir miyim?

evet bir sorun olcağını sanmıyorum.
  • quote:

Orjinalden alıntı: snejniybar

şimdi ben bu telefon özelliği ile kırma işlemini denerken başarısız oldum, beceremedim diyelim, restore ile iphone'u ilk haline getirip eski kırma yöntemimizi de kullanarak turbosim ile kullanabilir miyim?

benim telefonum gayet iyi çalışıyodu ben merak ettiğim için restore edip en baştan bu işlemleri yaptım ve oldu, sorun çıkacağını zannetmiyorum.
  • arkadaşlar bu habere çok sevindim size bişi sormak isityrm abd den 16 gb bi iphone getirsek 1.1.3 versiyon olcak dimi şimdi aynı şekişlde biz bunu yazılımsal kırıp telefon özelliğyle beraber kullanbilcekmiyiz ayrıyetten bişi duydum dediler 1.1.4 ver. çıkmış falan nekqadar doğrudur bilemyrm sizlere danışmak istedim..
  • iPhone 'a yanlışıkla 1.1.3 yukledim iTunes ile birlikte update yaparak. Bunu nasıl döndüre biliriz?
    Yardım
  • Herkese ii günler.
    Benim makinam 1.1.2 fabrika çıkışlı form da verdiğiniz bilgilerle turbosim sayesinde şuan kullanıyorum
    Şimdi de 1.1.2 OTB ve 1.1.3 OTB için unlock nasıl yapılır...
    diye altına bazı şeyler eklemişsiniz.
    Makinamı 1.1.3 yapsam turbosimli veya turbosimsiz telefon özelliğini ve tüm özelliklerini makinayı yaparak kullanabilirmiyim.
    Cevap bekliyorum şimdiden emeklerinize sağlık
  • aypondan tiksinirim ama bunca emek ve zahmet için bu yazı için teşekkür ederim.
  • fleishmen'e tekrar teşekkürler..

Arkadaşlar benim iphonum firmware 1.1.2, gerekli işlemleri yapıp önce 1.1.1'e indirdim sonra da jailbreak yapıp tekrar 1.1.2 ye yükselttim şu anda itouch olarak sorunsuz bir şekilde kullanıyorum makineyi.

Sorularım şöyle
    1.benim bu yaptığım işlemlerden dolayı makinem garanti kapsamından düştü mü?

2.bundan sonra turbosim ya da stealth sim gibi bir aparatla telefon özelliğini kullansam garanti kapsamından düşer mi? (şimdiye kadar düşmediğini varsayarsak)

3.Bu yeni eklenen yöntemle telefonu unlock edersem garanti kapsamından düşer mi? (şimdiye kadar düşmediğini varsayarsak)

Bu soruyu sormamın nedeni, yazılımsal unlockların telefonu garanti kapsamından düşüreceğini o yüzden turbo sim ya da stealth simin daha iyi bir çözüm olduğunu bir kaç yerde okumuş olmam. iphone servisleri yazılımsal olarak kırılan telefonları anlıyorlarmış çünkü bunun kaydı tutuluyormuş. E bunu anlayan jailbreaki de anlar gibi geliyor bana. Stealth sim ya da turbo simden önce de jailbreak yapılıyor o zaman nasıl oluyor da garanti kapsamından düşmüyor bu telefon? Bu konu kafama takıldı.
    verilecek cevaba göre turbosim ya da yazılımsal unlock yoluna gidicem.
    yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

• hocam sayende 5 tane iphoneu kullanıcısıyla kavuşturdum, hepsi mükemmel çalışıyor, ellerine sağlık
  • Bağlantımız wireless değilde,kablolu ise ne yapacağız?
  • quote:

Orjinalden alıntı: SINIRSIZ

Bağlantımız wireless değilde,kablolu ise ne yapacağız?

kablosuz bir bağlantı bulacaksın mecburen...
  • quote:

Orjinalden alıntı: Porthios

fleishmen'e tekrar teşekkürler..

Arkadaşlar benim iphonum firmware 1.1.2, gerekli işlemleri yapıp önce 1.1.1'e indirdim sonra da jailbreak yapıp tekrar 1.1.2 ye yükselttim şu anda itouch olarak sorunsuz bir şekilde kullanıyorum makineyi.

Sorularım şöyle

2.bundan sonra turbosim ya da stealth sim gibi bir aparatla telefon özelliğini kullansam garanti kapsamından düşer mi? (şimdiye kadar düşmediğini varsayarsak)

3.Bu yeni eklenen yöntemle telefonu unlock edersem garanti kapsamından düşer mi? (şimdiye kadar düşmediğini varsayarsak)

Bu soruyu sormamın nedeni, yazılımsal unlockların telefonu garanti kapsamından düşüreceğini o yüzden turbo sim ya da stealth simin daha iyi bir çözüm olduğunu bir kaç yerde okumuş olmam. iphone servisleri yazılımsal olarak kırılan telefonları anlıyorlarmış çünkü bunun kaydı tutuluyormuş. E bunu anlayan jailbreaki de anlar gibi geliyor bana. Stealth sim ya da turbo simden önce de jailbreak yapılıyor o zaman nasıl oluyor da garanti kapsamından düşmüyor bu telefon? Bu konu kafama takıldı.

geçmiş olsun zaten gararantiden düşmüş telefonun gönül rahatlığıyla yazılımsal olarak unlock yapabilirsin.
    hatta elin değmişken 1.1.3 e yükselt nasılsa o da kırılmış durumda.
    ayrıca garantide olsa nolcak ki.
    Türkiyede garant, geçerli değil.

• quote:

Orjinalden alıntı: hoklavat

Herkese ii günler.
    Benim makinam 1.1.2 fabrika çıkışlı form da verdiğiniz bilgilerle turbosim sayesinde şuan kullanıyorum
    Şimdi de 1.1.2 OTB ve 1.1.3 OTB için unlock nasıl yapılır...
    diye altına bazı şeyler eklemişsiniz.
    Makinamı 1.1.3 yapsam turbosimli veya turbosimsiz telefon özelliğini ve tüm özelliklerini makinayı yaparak kullanabilirmiyim.
    Cevap bekliyorum şimdiden emeklerinize sağlık

evet 1.1.3 yaparsan her iki şekilde de kullanabilirsin.
    ben daha yeni yaptım bir arkadaşın telefonu cayır cayır çalışıyor...

benim turbosim içine sıkıştığı için daha herhangibişi yapamadım
    biri de bana yardım etsin!!!

• quote:

Orjinalden alıntı: fleischman

quote:

Orjinalden alıntı: Porthios

fleishmen'e tekrar teşekkürler..

Sorularım şöyle

geçmiş olsun zaten gararantiden düşmüş telefonun gönül rahatlığıyla yazılımsal olarak unlock yapabilirsin.
    hatta elin değmişken 1.1.3 e yükselt nasılsa o da kırılmış durumda.
    ayrıca garantide olsa nolcak ki.
    Türkiyede garant, geçerli değil.

saol fleischman rahatladım artık garantisi dursun diye bosu bosuna kasmam...

• walla kardes cok saol sayende korkmadan sim kart deişebilioruz artıq
    neydi eskiden aman oturdumu yapıstımı diee korka korka sokuoduq xsimleri gercekten tebrikler
  • @fleischman ilk sayfa anlatımın mükemmel olmuş eline koluna emeğine sağlık ancak izninle bir iki soru sormak istiyorum yanıtlarsanız sevinirim

1 bu mesaja kadar yazılan uyarılar dikkate alınarak guncellendimi
    2 eğer 1.1.3 kırılabibiliyorsa telefonu hangi asamada 1.1.3 e yukseltmeliyiz yada 1.1.3 gereklimi ne ekstrası var?
    3 turkçeleştirme hakkında herhangi bir bilgi program varmı elinizde ?

• el cevap

1- itunesten yükseltim 1.1.3 e ve yeni cıkan 3 dk lık metod ile kırdım sorunsuz .
    2- 1.1.2 - 1.1.3 suan hepsi aynı metod ile kırılıyor . Bence daha kararlı bir sürün olmuş 1.1.3 güzel yanları var mesela cevapsız cagrı geldiginde onu listeye ekleyemiyordun önceden şimdi ekliyorsun . bu sadece bir örnek
    3- türkçeleştirme hakkında bir sorun yok bence kendi dilinde kullanılsa daha iyi olur ama bende türkçe kullanıyorum :)
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.