Şimdi Ara

iPad Pro Wifi + Cellular

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
591
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ana konuda bir cevaba ulaşamadığım için yeni konu açmak gereği duydum sanırım bilen pek yok şuan.

Bugün iPad Pro 2020 hücresel modeli geldi. Vodafone hattımı taktım ve kullanmaya başladım.

İnternette gezinmede ya da internet ile ilgili fonksiyonlarda hiç bir sorun yok.

Yalnız dikkatimi çeken FaceTime ve iMessage ayarlarında taktığım vodafone numarasını değil de telefonumda kullandığım Turkcell hattımı görüyorum..

Ayrıca hattı aradığımda sürekli meşgul çalıyor.

Son ve belki de vodafone tercih edenleri çok yakından ilgilendiren soruma gelince; pass paketlerini iPad üzerinden kullanabiliyor muyuz?

Not: Hattım data hattı değildir..

Zahmet edip araştıracak ve cevap vereceklere şimdiden teşekkürler. Net cevaplara ulaştığımda başlığı güncelleyeceğim. Daha sonra konu kilitlenebilir. Sabitlenebilir. Adminler nasıl isterse..

• Telefonda takılı olan hattınızı görmenizin sebebi, emin olmamakla birlikte; Ayalarlar>Genel>Airplay ve Handoff>Handoff olabilir diye düşünüyorum iki cihazdanda bunu kapalı hale getirip tekrar deneyebilir misiniz?

Ya da aynı Apple Kimliğini kullanıyorsanız Apple Kimliğine kayıtlı telefon gözüküyor olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iDoctor -- 14 Mayıs 2020; 19:11:54 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • iDoctor kullanıcısına yanıt
    Her ikisinde de kapalıymış. Zaten pek kullandığım bir özellik değildi. Yine de teşekkür ederim.
  • Şimdi bir ayrıntı fark ettim. Vodafone üzerinden şifre gibi sistem mesajları geliyor. Fakat başka bir telefondan gönderilen mesajlar gelmiyor. (SMS)

• Telefonla aynı İcloudu kullandığın için FaceTime ve iMessage ı telefondan alıyor

• Hocam bende Wi-Fi versiyon olmasına rağmen aynı Wi-Fi a bağlı olduğu zaman telefon çalınca tabletten de çalıyor ve cevap da verebiliyorum. Onun hatla bir alakası olduğunu düşünmüyorum.

• Xrage77 X kullanıcısına yanıt
    Ayarlar - FaceTime - iPhone’dan Aramalar

Bunu kapatırsan aynı wifideyken telefon çalmaz. Onu biliyorum.

• Benim için iyi oluyor aslında bazen telefon uzakta çalışırken kalkıp telefona bakmak yerine direk tablet üzerinden yanıtlamak işime geliyor. Bir Apple destekle görüşün. Gerçi benim sorunuma 2 ayrı temsilci cevap bulamadı ama neyse :)

• quote:

Orijinalden alıntı: Xrage77

Benim için iyi oluyor aslında bazen telefon uzakta çalışırken kalkıp telefona bakmak yerine direk tablet üzerinden yanıtlamak işime geliyor. Bir Apple destekle görüşün. Gerçi benim sorunuma 2 ayrı temsilci cevap bulamadı ama neyse :)
    iPhone'dan ayarlarda 'telefon' ayarlarında diğer cihazlardaki aramalardan açıp kapanabiliyor.
  • ipad cellular pişmanlıktır :)

sadece data hattı ile kullanmak mantıklı bence.
  • Enteresan bir yaklaşım. Cellular ile Data hattının farkı nedir bir anlatabilir misiniz?

• Cellular ipad’in özelliği
    Data hattı sim kartın özelliği

Cellular bir ipad’de telefon özelliklerini kullanamazsınız. Sadece data çalışır. Telefon özellikleri de çağrı ve sms.

• Bravo. Aynı bilgilere sahipmişiz. Ben ilk defa hücresel özelliği olan bir iPad aldığım için yalnızca sms özelliğini kullansam yetecekti. (Gelen şifre, onay, vs için) Ne yazık ki olmuyormuş. Vodafone dan gönderilenler geliyor. Gerisi de önemli deği.

Ama data hattı almak yerine var olan Vodafone hattım ile sosyal medya ve müzik sınırsız (Vodafone Pass) ve 20 gb ile keyfime bakmak daha akıllıca geldi

Evet konuyu açmanın en büyük sebebi olan pass paketleri iPad de kullanılıyor arkadaşlar. Belki merak eden vardır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.