Şimdi Ara

iPad Modelleri Bilgi Paylaşım Kulübü--- {ANA KONU} (607. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
19.777
Cevap
248
Favori
518.951
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 605606607608609
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: @koray.tekler

quote:

Orijinalden alıntı: flowerhorn

quote:

Orijinalden alıntı: @koray.tekler

quote:

Orijinalden alıntı: flowerhorn

ipad air 16 gb almayı düşünüyorum.Clash of clans tarzı oyunlarda kaç saat kullanım görürüm .Parlaklık orta seviyede.Saydamlık falan kapalı olacak

Ortalama 8-10 saat

bugun birisiyle anlastım.750 lira 2 aylık cihaz 16 gb

ekranda jelatin olmadan kullanmış.İnsallah çizik yoktur.

Garantisi varsa fiyat uygun hayırlı olsun

evet garantili.Media Markt'tan alınmış. Apple Store'da garanti kapsamında

• İpad air 2 modelinin 128 gb stan varsa pm

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • IPad mini retina 64GB beyaz(gümüş rengi olan) satacağım. IOS bana göre değilmiş. Alet 2 aylık olacak yakında, garantili.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar, hangisini almalıyım ?
    1. Bütçem kısıtlı
    2. Okul ve iletişim için kullanacağım.
    Ofis (Pdf, Word, Excel) sık kullanırım
    Gmail ve Hotmail
    bazen youtube bakarım,

3. Face ve whatsapp kullanırım.
    (oyunla hiç işim olmaz)

4. Haber siteleri, e-kitap okurum. Kendim de çeşitli dergilere
    yazı hazırlayıp gönderirim.

5. Donmasın, Kasmasın YAĞ GİBİ AKSIN, iletişimi sağlasın ve derslerimi, sunumlarımı yapayım yeter bana

6. Teknolojik olarak çöp olmasın (çok eski demode olmasın)

hangisini almalıyım, teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Seriyye

Merhabalar, hangisini almalıyım ?
    1. Bütçem kısıtlı
    2. Okul ve iletişim için kullanacağım.
    Ofis (Pdf, Word, Excel) sık kullanırım
    Gmail ve Hotmail
    bazen youtube bakarım,

3. Face ve whatsapp kullanırım.
    (oyunla hiç işim olmaz)

4. Haber siteleri, e-kitap okurum. Kendim de çeşitli dergilere
    yazı hazırlayıp gönderirim.

5. Donmasın, Kasmasın YAĞ GİBİ AKSIN, iletişimi sağlasın ve derslerimi, sunumlarımı yapayım yeter bana

6. Teknolojik olarak çöp olmasın (çok eski demode olmasın)

hangisini almalıyım, teşekkür ederim.

Merhaba..yağ gibi aksın uzun ömürlü olsun diyorsanız Air 2 almanız en mantıklısıdır..16 gb işinizi rahat görecektir

• 599 TL iPad 2 64 gb 3G cok temiz

649 TL iPad 3 16 GB wifi+4G retina ekran cok temiz

bu ikisinden birini alabiliyorum ancak. Sizce hangini almalıyım
  • Seriyye S kullanıcısına yanıt
    tabiki 3 ü al
  • Paraya kıyamadım malum öğrencilik. Şimdi Vatan dan Reader A8iQ aldım.
    299 TL 9 taksit.
  • quote:

Paraya kıyamadım malum öğrencilik. Şimdi Vatan dan Reader A8iQ aldım.
    299 TL 9 taksit.

desene 300-tl yi sokağa attın 1 ay sonra şikayet etmiyeceksin
  • quote:

Paraya kıyamadım malum öğrencilik. Şimdi Vatan dan Reader A8iQ aldım.
    299 TL 9 taksit.

Bari o fiyata İkinci el ipad mini alsaydın,neyse almışsın bi kere..

• Bu ucuz tabletlerin en kötü yanı android değil ekranları çok kalitesiz. Ipad Mini 1 in de ekranı aynen öyle piksel tarlasıdır. Hatta bu reeder mi neyse bunun ekranı sanırım mini den daha iyi olmalı. (Daha yüksek çözünürlük ve daha çok ppi) Eğer retina ekran kullanmadıysanız Mini 1 ekranını iyi sanıyorsunuzdur ve yazıma %100 katılmazsınız ama Ipad Mini Retina yada Air ekranına 60 saniye baksanız bir daha mini 1'i (1024 x 768 163 ppi) elinize bile almazsınız. Tablet işinde ekran bence donanımdan bile önce gelir hatta herşeydir. Tablette hangisinin çözünürlüğü iyiyse android bile olsa o alınır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 21 Şubat 2015; 22:10:54 >
  • xtreme4495 X kullanıcısına yanıt
    İnternet kullanımı ve kitap okuma amacıyla alınan tablette ekran etkisiz elemandır..ipad 1-2-mini modelleri bu amaçla alınabilir..iş,film izleme ve resim gibi ekran gereksinimi ile alınırsa retina ekranlılar keyiflidir

• okuma amaçlı tablet alacaklar için gerçekten çözünürlük önemli değil ama
    EKRAN BÜÜYÜKLÜĞÜ KESİNLİKLE ÖNEMLİ.
    ipad3 kullanıcısı ve mini yi gereginden fazla incelemiş bir insan olaraak söylüyorum,
    küçük ekran-mini- almayın.
    minide sayfaya hakim değilsiniz, sayfayı 2 ye bölmek zorundasınız. önce üstü bitireceksiniz sonra alta gececeksiniz.
    ama büyük ekranda full sayfaya hakimsiniz. tamamını okuyabilirsiniz.
    ha minidede full sayfa açık elbette okuyabilirisiniz ama karınca yavrusu kadar harfleri okumak sizi baya zorlayacaktır.
  • Mini modeller,mobil kullananlar için ideal ama sabit kullanımda büyük ekran çok keyifli

• Mini retina hoş bir cihaz,hafiflik,tutuş ve retina kalitesi açısından çok kullanışlı

• quote:

Orijinalden alıntı: Germiyanlı

İnternet kullanımı ve kitap okuma amacıyla alınan tablette ekran etkisiz elemandır..ipad 1-2-mini modelleri bu amaçla alınabilir..iş,film izleme ve resim gibi ekran gereksinimi ile alınırsa retina ekranlılar keyiflidir

Kitap okuma ve internet amaçlı kullanımda ekran daha önemlidir. Çünkü ekran çözünürlüğü ne kadar yüksek olursa küçük yazılar o kadar keskin ve pikselsiz görünür. Ben Ipad Air de bazen günde neredeyse 6 saat pdf okuyorum. Düşük çözünürlüklü ve 7.9 ekranda belli bir puntonun altındaki yazılar ekrandan taşacak kadar zoomlamadan çok okunaksız görünüyor. Belki bu 9.7 yada üstü tabletlerde pek sorun olmaz çünkü ekran yatık moddayken zoomlayınca ekran kötü bile olsa karakterler okunabilir boyuta gelir ama 7.9 ekran ve 1024 x 786 çözünürlükle iyice zoom yapıp puntoları öküz gözü boyutuna getirmeden okuma işi berbat bulanık ve karakterler pikselli. (1024 x 768 162 ppi ekranda bizzat sürekli deneyimliyorum)

7.9 retina ve hatta düz 7 bile (Çözünürlük 1024 768 den yüksekse) okuma için sorun olmaz çünkü cihazı yan tutunca zaten yazılar ipad air'in dik tutulmuş halindekinden daha geniş bir yüzeye yayılmış oluyor hemde ufak cihazları okuma için elde tutmak daha kolay. Air'in yarım kilo ağırlığı var bunu saatlerce elde tutmak yorucu oluyor çözünürlük de yüksekse ufak textlerin bulanık görünme sorunu 7 küsür ekranlarda zaten sorun olmuyor. Yani okuma konusunda ekran boyutu değil çözünürlük daha önemli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 24 Şubat 2015; 11:52:55 >

• quote:

Orijinalden alıntı: xtreme4495

quote:

Orijinalden alıntı: Germiyanlı

Kitap okuma ve internet amaçlı kullanımda ekran daha önemlidir. Çünkü ekran çözünürlüğü ne kadar yüksek olursa küçük yazılar o kadar keskin ve pikselsiz görünür. Ben Ipad Air de bazen günde neredeyse 6 saat pdf okuyorum. Düşük çözünürlüklü ve 7.9 ekranda belli bir puntonun altındaki yazılar ekrandan taşacak kadar zoomlamadan çok okunaksız görünüyor. Belki bu 9.7 yada üstü tabletlerde pek sorun olmaz çünkü ekran yatık moddayken zoomlayınca ekran kötü bile olsa karakterler okunabilir boyuta gelir ama 7.9 ekran ve 1024 x 786 çözünürlükle iyice zoom yapıp puntoları öküz gözü boyutuna getirmeden okuma işi berbat bulanık ve karakterler pikselli. (1024 x 768 162 ppi ekranda bizzat sürekli deneyimliyorum)

7.9 retina ve hatta düz 7 bile (Çözünürlük 1024 768 den yüksekse) okuma için sorun olmaz çünkü cihazı yan tutunca zaten yazılar ipad air'in dik tutulmuş halindekinden daha geniş bir yüzeye yayılmış oluyor hemde ufak cihazları okuma için elde tutmak daha kolay. Air'in yarım kilo ağırlığı var bunu saatlerce elde tutmak yorucu oluyor çözünürlük de yüksekse ufak textlerin bulanık görünme sorunu 7 küsür ekranlarda zaten sorun olmuyor. Yani okuma konusunda ekran boyutu değil çözünürlük daha önemli.

Mantığınız doğru ama kısmen katılmıyorum..kitap okuma ve internet gibi gereksinimler ekranı daha uzun süre kullanmayı gerektiriyor ki,bu da retina ekranda gözleri daha çabuk yoruyor..bu anlamda retinanın dezavantaj olduğunu düşünüyorum..

• İpad mini retina modelinin 2.el 16 wifi modeli buldum
    Adam 700 tl diyor
    Fiyat ıygun mudur??

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Caferhan

İpad mini retina modelinin 2.el 16 wifi modeli buldum
    Adam 700 tl diyor
    Fiyat ıygun mudur??

Biraz pahalı bence. Çünkü sıfırı Kasım 2014 de 860 TL ye filan alınabiliyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 27 Şubat 2015; 9:10:34 >
  • Selamlar,

iPad Mini'yi 4G siz kullanmak istiyorum. Çünkü artık tamamen ev içinde kullanılmaya başladı WiFi üzerinde.
    Sorum şu; Sim kartı ne şekilde çıkarmalıyım ki "Sim Takılı değil" uyarısı vermesin. Ayarlardan falan nasıl kapatabilirim?

Saygılar.
  • 
Sayfa: önceki 605606607608609
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.