Şimdi Ara

iPad ile Smart Tv Bağlama

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
4
Favori
31.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Konu varsa ya bu bilgi siliniz yada taşıyın o arada da beni affedin iPad te bir film izlemek istedim sonra sıkıldım ve keşke tv ye aktarıp oradan izlene bilse diye düşündüm Apple altyapısını irdeledim ve AirPlay diye bir icatla tanıştım . Bu meret wifi ağı üzerinden tv ile iPad i iPhone u falan bağlantılayıp istediğiniz gibi kullanmayı ve aktarmayı sağlıyor. Yani filmi aç AirPlay tuşuna bas tv yi seç film tv de oynasın . Fakat şöyle bir sıkıntı var bu tv ye bağlama işi sadec Apple tv ile mümkün ve bu alet ülkemize henüz satılmıyor yani AirPlay ile simdilik sadece iPhone daki filmi iPad e yada tam tersini yapma şansımız var bu da özelliği çok kısıtlıyor. Bende düşündüm acaba evindeki samsung tv nin böyle birşeyi varmı baktım AllShare Play diye bir uygulamada Samsung da var ve AirPlay ile aynı mantıkta tabii daha özgürü . Ortak bı noktaları var ama bağlantı yok dedim biraz araştırayım bakalım ne çıkacak iMediaShare diye bir program çıktı AppStore da ücretsiz icerigi indirdim yükledim ve actım my photos U seçtim örnek olarak denemek için bana wifi ağıma bağlı aygıtları gösterdi ve samsung tv de orada gözüküyordu tıkladım ve hemen tv de bir izin ekranı çıktı izin verdim ve seçtiğim resim tv ekranindaydi iPad ten resmi çevirdim aynı anda tv de değişti sonra bir müzik denedim onlarda gayet güzel çaldı en son bir video film actım biraz durduktan sonra filmi tv de izleye bildim ve çok mutlu oldum bunuda paylaşmak istedim umarım birilerinin işine yarar AirPlay in jb lanmiş halı gibi durum kısacası bu iMediaShare , AppStore da bulabilirsiniz . Birde bu program icinde sd ve HD yayın kanalları bulunmakta onlarında tv ye aktarabiliyorsunuz kullanımı çok kolay . İyi forumlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Spectrumetal -- 9 Ağustos 2012; 20:02:31 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Yararlı.. Uplayalım
  • Hocam tvde wifi yok napcaz :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam Smart tv dedik zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: prooge

Hocam tvde wifi yok napcaz :)

varsa ethernet, o da yoksa hdmi adaptoru, onu da bulamazsaniz vga adaptoru.
  • quote:

Orijinalden alıntı: zengier

quote:

Orijinalden alıntı: prooge

Hocam tvde wifi yok napcaz :)

varsa ethernet, o da yoksa hdmi adaptoru, onu da bulamazsaniz vga adaptoru.

Ethernet var hocam ama nasil olacak ?
    https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=63230074&p=1
    Burda anlattigi gibimi ?

• Ama mirroring yapamiyoruz iste bizde philips smart tv nin uygulamasi var kanal falanda degistiriyor ayrica dlna ozelligi oldu ipadin sadece televizyon olmak degil ;) philips smart tv niz varsa wifi bilmemne var program, pc ye kuruyorsunuz acinca pc ekraniniz ve sesi es zamanli olarak ekrana gidiyor ve 100ms falan gecikme var cok guzel film izlerken yapiyorum ses falan kaymiyor

• Bunun kullanilmasi icin ayni zamanda tv de DLNA özelligi de olmasi lazim diye biliyorum. Tv sinde dlna özelligi olmayanlar ayni islemi ps3 uzerinden yapabilirler, ipaddeki videolari, muzikleri, resimleri dlna ile ps3den oynatabilirsiniz. Tv nizin smart olmasina da gerek yok bu sekilde ama bi ps3 e gerek var :)

• Bende de ayni uygulama smart tv de var fakat bazi muzikleri oynatmiyor kendisi nedense? Bir de bu yansitma ozelligi yok sanirsam ipad ekranini direk olarak aktaramiyoruz bu yuzden apple tv alicam herhalde hem gecisler daha hiz ve sorunsuz olur imedia biraz kasiyordu.siz e diyorsunuz?

• peki lg smart tv deki görüntüyü ipnone ye aktarmanın bir yolu varmı..
  • Dlna özelliği olan philips hmp 5000 tarzı mediabox ile her tv de yapabileceğiniz bir olay. İpad deki veya iphone daki videolarınızı izleyebiliyorsunuz.

Benim asıl istediğim ipad görüntüsünü ekrana aktarabilmek. İnternetten açtığım bir filmi ekrana alıp izleyebilmenin kolay bir yolunu arıyorum.

Bulan varsa paylaşsın lütfen

• Digiturk play uygulamasinida tv ye aktarabiliyormuyuz

• Dlna nın ipade desteği ilginç
    Digiplay jbli izleniyormuş full paketi hemde air play calışıyormuş bende sadece bpl lig var.

• hocam tvden hangi programi aciyorsun bende de samsung smart var ipad de actin goruntuyu de smart tv hangi menuden gosterecek goruntuyu

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.