Şimdi Ara

iPad almaya niyetlendim ne önerirsiniz?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.721
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

evdeki pc yi yegenlere verip iPad almayı düşünüyorum ama pek bir bilgim yok iPad ler hakkında yardımcı olursanız minnettar kalırım.
    Bütçem 1300 lira.

açıköğretim okuyorum ve dvd seti aldım onlarla dersleri çalışıyorum iPad ile bu dersleri çalışabilrmiyim yani sorunsuz bir şekilde masa üstü bilgisayarı gibi devam edebilirmiyim?

hangi marka ve modeli önerirsiniz?

Şimdiden teşekkürler..

• masaustu bilgisayarindan elbtteki farkı var eğer sizin dvdleriniz ipad formatinda degilse ipad uzerinden izleyemezsiniz. marka model derseniz ipad 3 16 gb wifi size yeterli olacaktır diye düşünüyorum gb yetmez diye düşünürseniz 32 gb wifi öneririm
  • iPad formatı derken neyi kastettiniz anlamadım.

windows ta sorunsuz izlenebiliyor, pardus ve linux ta ise wine kullanarak izleyebiliyorum.
  • Bilgisayar olmadan tek Ipad ile zor. Ipad ile bir cok isi halledebilirsiniz ancak bir bilgisayarin yerini tutmayacaktir.
  • hımm şimdi aradım firmayı dvd seti aldığım firmayı iPadlerde kullanamazsınız dediler.

yinede bu işte tecrübeli arkadaşlar bana ipad marka ve model tavsiye ederlerse çok sevinirim.
  • Videolar bildiğimiz film formatındaysa açılabilir. Açılmıyorsa bile film formatını değiştirirsin. Ancak film dışında flashla yapılmış görsel bir sunum gibi bişeyse o dersler açılmaz.
  • iPad asla bir bilgisayarın yerini tutmaz bu hataya düşmeyin.
    Ayrıca iPad için marka ve model tavsiyesi istiyorsunuz bence ne istediğinizi bilmiyorsunuz, kusura bakmayın.
  • DVD içindeki ders videolarını önce pc ye arşivleyin,
    Sonra itools ile ipad e atar izlersiniz,ders partlar şeklinde oluyor zaten
    Uzantısı da;
    Mkv,wmv,mov,mpg falandır,
    Şu ücretli uygulamalardan birisi mutlaka o video formatını çalıştırır,
    Ace player
    Avplayer
    Azul
    Phone drive
    ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ipad kesinlikle bilgisayarin yerin tutmuyo ama gel gelelim ipad aldiktan sonra bilgisayarinin yuzune bakmiyosun

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: [C_a_N_e_R]

Videolar bildiğimiz film formatındaysa açılabilir. Açılmıyorsa bile film formatını değiştirirsin. Ancak film dışında flashla yapılmış görsel bir sunum gibi bişeyse o dersler açılmaz.

videolar SFP formatında galiba flash ile hazırlanmışlar.

arkadaşın tekide ne istediğini bilmiyorsun demiş :)

ne istediğimi biliyorumda kafayı şişirmemek ve harf çöplüğü yazmamak için kısa tuttum konuyu :)

hafif bişeyler istiyorum note book v.s. türü şeyleri her istediğin yerde açamaz her istediğin yere götüremezsin o yüzden en mantıklısı ipad...
    eğer günümüz bilgisayarlarının verdiği hizmetin %80 karşılıyorsa ipad bence alınması gayet mantıklı...
  • ipad asla ve kat-i suretle bir bilgisayarın yerini tutamaz ve kıyamete kadar da tutamayacaktır

ders çalışıyorsan pc'ni bırakma derim
  • Bilgisayarin yerini kesinlikle tutamaz ipad. Ayrica ipad icin marka ve model sordugunuza gore, hakkinda yeterli bilgiye de sahip degilsiniz anladigim kadariyla. Bence yeni bir bilgisayar alin, ipad sizi sınırlar. Sınırlamasa dahi bilgisayarda rahatça halledebileceğiniz bir işi ipad ile şunla bunla uğraşarak belki yapabilirsiniz.

• evdeki dizüstü bilgisayarım çok iyi yenilemeye gerek yok. ipad hiç kullanmadım ve bilgi sahibide değilim.
    bilgisayar kullanmayı bir nebze de klaylaştıracaksa yine tercihim olur :)
  • iPad gündelik isler icin vazgeçilmez iPad den sonra pc yi neredeyse kullanmıyorum.

http://dreamcast.residentevil.ebored.com/ bu linkteki islemle SFP dosyası MPG ye cevriliebilyormus. Eğer bunu yapabilirseniz dersleri iPad de izlersiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Zordion

iPad gündelik isler icin vazgeçilmez iPad den sonra pc yi neredeyse kullanmıyorum.

http://dreamcast.residentevil.ebored.com/ bu linkteki islemle SFP dosyası MPG ye cevriliebilyormus. Eğer bunu yapabilirseniz dersleri iPad de izlersiniz.

yukardaki işlemi denedinizmi?
    oradaki dosya formatında SFD yazıyor?

ben verilen yöntemleri yapmaya çalıştım ama benim gördüğüm ve o sitede anlatılanlar tamamen farklı farklı şeyler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Platforyum -- 17 Temmuz 2012; 15:55:32 >

• iPad 3 aldigimdan beri laptopun yuzune bakmiyorum. Haftada en fazla 1-2 kere mecbur kalinca açiyorum laptopu sadece. İşlerini çok kolaylaştircaktir. Sanirim ipad hakkinda fazla bilgi sahibi degilsin. eger pc'deki herseyi yapabilecegini saniyorsan pişman olabilirsin. Pc illa lazim oluyor ama ipad alirsan pc'nin yuzune kolay kolay bakmazsin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi shad0w -- 17 Temmuz 2012; 15:57:00 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sonucta oyun felan oynanmayacak çalışma dosyaları hazırlanacak ve ek olarakta sfp uzantılı o illet ders dvd leri ile ders çalışılacak..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Platforyum

quote:

Orijinalden alıntı: Zordion

iPad gündelik isler icin vazgeçilmez iPad den sonra pc yi neredeyse kullanmıyorum.

yukardaki işlemi denedinizmi?
    oradaki dosya formatında SFD yazıyor?

ben verilen yöntemleri yapmaya çalıştım ama benim gördüğüm ve o sitede anlatılanlar tamamen farklı farklı şeyler...

Bi deneyin derim.

• quote:

arkadaşlar selamlar.

evdeki pc yi yegenlere verip iPad almayı düşünüyorum ama pek bir bilgim yok iPad ler hakkında yardımcı olursanız minnettar kalırım.
    Bütçem 1300 lira.

açıköğretim okuyorum ve dvd seti aldım onlarla dersleri çalışıyorum iPad ile bu dersleri çalışabilrmiyim yani sorunsuz bir şekilde masa üstü bilgisayarı gibi devam edebilirmiyim?

Şimdiden teşekkürler..

iPad zaten Apple'ın ürünüdür. Hangi markayı önerirsiniz demişsiniz

Kesinlikle almayın. Böyle hiçbirşeyi bilmeden alırsanız güzelim ürünü beğenmzsiniz.

O incecik tablette dvd diyorsunuz, 2 dakika iPad neyin nesidir diye bakmadınız galiba.

SİZİN GİBİ İNSANLAR KESİNLİKLE Apple ürünü almamalı. Hiçbirşeyden anlamıyorlar. Gidin bir tane Laptop alın.

• quote:

Orijinalden alıntı: NavyCat

quote:

arkadaşlar selamlar.

Bütçem 1300 lira.

Şimdiden teşekkürler..

iPad zaten Apple'ın ürünüdür. Hangi markayı önerirsiniz demişsiniz

Kesinlikle almayın. Böyle hiçbirşeyi bilmeden alırsanız güzelim ürünü beğenmzsiniz.

O incecik tablette dvd diyorsunuz, 2 dakika iPad neyin nesidir diye bakmadınız galiba.

SİZİN GİBİ İNSANLAR KESİNLİKLE Apple ürünü almamalı. Hiçbirşeyden anlamıyorlar. Gidin bir tane Laptop alın.

Hocam adamı mı çekememişsin nedir anlamadım bu ne böyle celallenmek
    Bilmemek normal birşey adam gelmiş sormuş ayıp değil ya

ipada dvd tarzı şeyler takamazsınız hocam.Fakat internetten video vb şeyleri kullanabilirsiniz açıköğretim dersleri için
    Laptopsuz olmuyor ama ipad sadece yardımcı bi güç olur sizin için.Masaüstüsüz zorlanırsınız

Yinede almak isterseniz o bütçe size en yeni ipad için yeterli

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.