Şimdi Ara

ios7 wifi üzerinden video izleme sorunu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
79
Cevap
4
Favori
16.234
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • sorun çözüldü diye mail atmışlar firmware güncelleyip deneyeceğim
  • Sorun düzeldi gözümüz aydın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kewerme

ZyXEL CSO_L1 <ZyXELCSO_L1@zyxel.com.tr>
    17:36 (30 dakika önce)

Kime:
    Değerli Müşterimiz;

Aşağıdaki linkten indireceğiniz yeni yazılımı ekteki dokümandaki yönlendirmeyi izleyerek modeminize kurabilirsiniz. Bu işlemden sonra IOS 7 Safari Browser ile ilgili video oynatamama sorunu ortadan kalkacaktır.

ftp://ftp.zyxel.com.tr/ZyXEL_URUNLERI/MODEMLER/VDSL_MODEMLER/VMG3312-B10A/Firmware/TTNET/100AAEF0D10.bin

CSO / L1

ZyXEL İletişim Teknolojileri A.Ş.

Kaptanpaşa Mh. Ortadoğu Plaza

N:73/13 Kat:6 Okmeydanı-Şişli 34384 İstanbul

Tel: 444 1 150, Fax: 212 2202526

www.zyxel.com.tr

yazına ek olarak yazılımın nasıl yüklendiğini anlatan dokümanın linkini de paylaşıyorum :)

ftp://ftp.zyxel.com.tr/Teknik_Dokumanlar/ADSL_Modem/4.%20Aray%FCz%20(%20Linux%20)/VMG3312-B10A-IOS.7-icin-Yazilim-Guncelleme.pdf

• quote:

Orijinalden alıntı: laxi

sen önce yukarıda yazılanları oku ondan sonra cevap yaz okuduğunu anlamayan birisine cevap yazmayacağım.

Okuyduguna anlamiyahn birihne cevep yezmayacegim uhu uhu uhu :(( dedi zxyel servisi sahibi kisa tombul adam.

• Emeğinize sağlık hocam günlerdir kafayı yemek üzereydim teşekkür ederim
  • Way be,
    Sorun modemdeymiş demekki
    Boşuna ios 7 ye vurduk
  • ozcimbomlu kullanıcısına yanıt
    İos 7 de ZyXel modem ile video izleme sorunu bende de var. Zyxel müşteri hizmetlerimi aradım modemin güncelleme yapılması gerektiğini söylediler güncellemeyle sorunun ortadan kalktığını söylediler. Güncellemeyi ethernet kablosu ile yapmayı unutmayınız.
    Güncelleme adresi:
    ftp://ftp.zyxel.com.tr/ZyXEL_URUNLERI/MODEMLER/VDSL_MODEMLER/VMG3312-B10A/Firmware/TTNET/100AAEF0D10.bin

• merhaba arkadslar.bende haber uygulamalarındakı vıdeoları ızleyemıyordum.turkcell superonlıne fıber kullanıyorum.az once bu sorunu hallletım.wırelessten agınıza baglandıgınız zaman.baglı agınızın yanındakı i ıkonuna basıp agınızın ayarlarına gırmıs oluyosunuz. gelen ekrandakı dns yazılı olan yere 8.8.8.8 yazıp gerı donuyoruz.we artık vıdeoları acıyo.bu arada bu dedıgım yontem ıphone ıcındır.
  • Wi-fi ayarlsrından proxy yok seçeneğini tıklayıp deneyin.

• Arkadaşlar benzer sorunu ios 8.1.2 yüklü ipad mini2 cihazımda yaşıyorum ve problemi bir türlü çözemedim. Videoları YouTube ya da başka sitelerden rahatlıkla oynatıyor ama isim vermeylm film ve dizi sitelerindeki hiçbir videoyu açmıyor. Başlangıçta wireless işaretinini yanındaki yükleme simgesi beliriyor ardından belli bir süreden sonra kayboluyor. Evde AirTies modem kullanıyorum başka bir yerde deneme fırsatım olmadı. Şimdiye kadar yaptıklarım:
    -Çerezleri şunları bunları sildim
    -Ağ ayarlarını sıfırladım
    - Proxy ayarlarını değiştirdim
    -farklı sitelerden dizi ya da film izlemeye çalıştım
    -farklı cihazlarla aynı sitelerden dizi ve filmleri rahatlıkla izledim (sitelerde yada internet hızımda problem yok)
    Sorun sadece ipad'de izleyememem. Aynı durumu mutlaka yaşayan vardır. Nasıl çözebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bugrahan18 -- 8 Ocak 2015; 1:08:59 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • bugrahan18 B kullanıcısına yanıt
    Aynı sorun bendede var dostum. İpad mini 2 cihazımda ne facebook ne youtube nede başka bir yerden video izleyebiliyorum... Modem airtines. İnstagram bile açmıyor şaka gibi.. Sürekli film izliyordum işin kötü yanı. Şuan girmediğim film sitesi kalmadı fakat nafile çözümüde bulamadım

• quote:

Orijinalden alıntı: msz067

Aynı sorun bendede var dostum. İpad mini 2 cihazımda ne facebook ne youtube nede başka bir yerden video izleyebiliyorum... Modem airtines. İnstagram bile açmıyor şaka gibi.. Sürekli film izliyordum işin kötü yanı. Şuan girmediğim film sitesi kalmadı fakat nafile çözümüde bulamadım

Hocam benim sorunum çözüldü. Şuradan ilgili site, program tada Proxy ayarları çözümlerinden faydalanabilirsin.

https://forum.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=101381045&p=1#101381045

Teşekkürler çerezleri sildim ağ ayarlarınıda sıfırladım reset attı cihaz açıldığında bi sorun kalmamış artık izleyebiliyorum sorunun sebebi çerezlerin şişmesi mi acaba cihazı alalıdan beri ilk defa sildim

• quote:

Orijinalden alıntı: msz067

Teşekkürler çerezleri sildim ağ ayarlarınıda sıfırladım reset attı cihaz açıldığında bi sorun kalmamış artık izleyebiliyorum sorunun sebebi çerezlerin şişmesi mi acaba cihazı alalıdan beri ilk defa sildim

Çerezleri neden olduğunu düşünmüyorum ağ ayarlarını sıfırlamak kendine getirmiş olmalı. Gerçi düzelteceğiz diye 10 tane ayrı şey yapıyoruz birlikte etkisi de olabilir. çok uzmanlık alanım değil. Önemli olan çözüm bulmak sizin adınıza sevindim. Flash kullanan siteler mutlaka gerekliyse puffin pro işe yarıyor.

Sürekli takip ettiğim bir kaç film sitesinden yine izliyorum bir sıkıntı kalmadı, hepsini bir arada yaptığım için kesin şu çözüm yoludur diyemeyeceğim evet fakat ben çerezlerden dolayı olduğunu düşünüyordum. Hoş çerezlerden olsa instagram yada youtube programından niye açmasın

• ozcimbomlu kullanıcısına yanıt
    Ayarlar - genel - sifirla - ag ayarlarini sifirla. Yapinca duzeliyo arkadarlar

• Şuandada 8.4.1 yapmaya başladı bende
  • sorun devam ediyor
  • Ayarlardan ağ ayarlarını sıfırlayın.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.