Şimdi Ara

ios SİSTEM şişmesi systrm storage çok yer kaplıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
123.334
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ios SİSTEM şişmesi systrm storage çok yer kaplıyor

Resimde göründüğü şekilde ip6 64 gb cihazımda böyle bir alan kaplıyor
    Bunu nasıl düzeltebiliriz, sizin çözümlerimiz neler
    Telefondaki diğer düzenimi bozmak istemediğimden restore etmek istemiyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bende merak ediyorum. Merakla yorum bekliyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bende de safari 5-6 GB gösteriyor, silinmiyor

• Sürümünüz JB'destekliyor ise bu program verilerini temizleyebilirsiniz. Aksi takdirde cihaz kendi kendine siler. Doldukça. Ya da diğer bir çözüm fazla şişen uygulamaları verileri ile birlikte silip yeniden yüklemek de başka bir çözüm yolu.
  • ayarlar nasıl silinecek onu da anlatın bilelim :D
  • Çare bu uygulama ama sanırım storedan kaldırılmış. Ben daha önceden satın aldığım için halen indirebiliyorum.

Buna benzer bir uygulama bulursanız işinizi görecektir.

Az önce program ile temizlik yaptım durum bu

Edit: Şimdi tekrar kontrol ettim. Maalesef bu uygulama storeda yok. Benzeri isimde bitane var ama işe yarar mı bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ctrl-alt-delete -- 10 Ağustos 2018; 0:36:31 >

• geçenlerde bir yakınımın da başına gelmişti.. sadece facebook bile 12 gb yer kaplıyordu.. Bu tip şişmeler uygulamaların cache dosyaları yüzünden olmaktadır.

En üstte yer alan uygulamaları silip, yer açılana kadar bekleyin.. Sonra tekrar yükleyin.
  • gokmenecer kullanıcısına yanıt
    Hocam bu uygulama cache i değil

Face falan 1 gb olmuştu sildim onları da

System kısmı şişiyor onu anlamadım, çözemedim

• apple destek de alakasız çözümler sunuyor, git icloud photo library aç diyor

ben diyorum system storage çok yer kaplıyor, o diyor başka şey

bu sorun canımı sıktı
  • alimmm78 kullanıcısına yanıt
    İtunesden bir filim indirmeye çalışdığınızda yeterli alan yok deyip temizleme yapıyordu sanıyorsam, sistem dosyalarınıda tarar belki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi karacaardıç -- 2 Eylül 2018; 21:42:22 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • karacaardıç kullanıcısına yanıt
    system dosyalarına fayda sağlamadı

yine de teşekkür ederim

tek çare, restore gibi görünüyor

icloud backupından geri yükleyeceğim sonra

umarım veri kaybım olmaz

• iTunes Store dan yüksek boyutlu bir film seçip satın al yapın sonra iptal edin yer açılacaktır

• android de bile böyle bir sorun yok, apple çözsün artık şunu ya.
  • Arkadaşlar sorun IOS 11'de. IOS 12'ye güncellemeniz gerekiyor. Apple store'a gittik bunun için. Yazılımsal bir bug olduğunu ve IOS 12'de düzeltildiğini söyledi. Biz de jailbreaki kaybetmeyi göze alıp IOS 12 kurduk. Sorun çözüldü. Çaresi yok. Jailbreak işe yaramıyor bu sorun için aylarca uğraştım. Boşa araştırıp zaman kaybetmeyin.
  • iphone otomatik siliyor. Sistemde geçici tutuyor.
    Örnek az önce 85 gb film arşivi ve 25 küsür gb mp3 sildim. Tüm silinenler sisteme geçti sistem oldu 110 küsür gb

10 dk sonra sistem boyutu 7 gb ye düştü
  • alimmm78 kullanıcısına yanıt
    Hocam system storagedakilerin cogu fotograf boyutu ben onceden iphoneda en iyi depolama yerine hepsi saklansin secenegini secmistim fotograflar uygulamasi 500mb gozukuyor ama telefon agzina kadar fotograf ve 4k videolar ile doluydu orda cakmistim durumu oncedende apple destegin system storage sikintilarina fotograflar ile cozum uretmeyede calistigini duymustum sonra hersey yerine oturdu system storage cok diye iphone sisiyor degil onlarin neredeyse hepsi fotograf iphoneda en iyi depolama secenegi secersen rahatlarain eger sectigin halde doluysa bilki telefonunda fotograf cok

• capucimo C kullanıcısına yanıt
    Merhaba teşekkürler fakat

Hocam benim hepsi telde, icloud fotolar kapalı,

Fotograflarım çok 20-30fb vardır ama o kadar yani dahası yok, tel de öyle gösteriyor

Ama systemi de büyük gösteriyor

İkisi de büyük

Toplamı benim dosyalarımın çok çok üstünde

• Öncelikle şunu söylemek istiyorum 30GB Facebook uygulama önbelleği olursa IOS bunu zaten kendisi siliyor yer kalmadığında dert etmenize gerek yok, ama Sistem kısmına hâla çözüm bulunamadı.

• Sorunun ne olduğunu çözdüm kendimce. Ama çözüm nedir bilmiyorum. Elbet birileri bulur çözümünü. Tarihe not düşelim biz.

Galeriden sildiğimiz fotoğrafları çöp sepetinden de silince/boşaltınca fotoğrafların kapladığı yer sistem dosyası olarak gözükmeye başlıyor ve boş alan artmıyor fotoğraf silmiş olsak da.

Eşime yeni telefon aldım.(32GB)
    Yıllardır kullanıyor olduğu android telefondaki bilgileri/verileri kurulum esnasında bağlanarak çekti telefondan. Telefonu açtım ve ne göreyim 3-5 GB yer var. Galeriden epey şey ve biraz uygulama sildim. Az biraz yer kazandım.
    Sonra bilgisayarda foto ve videoları düzenleyip atmak istedim telefona. iphone daki tüm galeriyi boşalttım, telefonun neredeyse tamamı sistem dosyası. Telefonu kapatıp açtım, içinde hiç foto yok, ama malesef boyutun neredeyse tamamı (25GB) sistem dosyası.
    işletim sistemini baştan kuracağım ve fotoğrafları tek tek atacağım sanırım.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.