Şimdi Ara

IOS & iPadOS 15 [ ANA KONU ] 15.8.2 (55. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.132
Cevap
118
Favori
484.185
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
31 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ozaman yapacağım bişi kalmıyor ..

Çünkü 7 serisi elimde bulunmuyor ..

7 serisi kullanan bir arkadaş varsa yardımcı olur..Hatırlayamıyor ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QRocKfire -- 24 Eylül 2021; 11:30:54 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • QRocKfire kullanıcısına yanıt

Şu level’a nasıl gelebiliriz acaba?😂

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ios 15 güncellemesini yapmamı önerir misiniz, pil sağlığını olumsuz etkiliyor mu? Ios 13.7 sürümünü kullanıyorum şu an.

• Arkadaşlar ios 15'ten 14.8 yani iOS 15'e geçmeden önceki iOS 14'ün en son sürümüne geri dönüş yapabilir miyiz IPSW sitesinden bu işi halletmemiz mümkün mü bizim 6s çökmüş durumda

• vurucumuhammet V kullanıcısına yanıt
    Yurt dışındayım 12 aylık sözleşmem var hep yıl Eylül 15 bittiği için yeni çıkan iPhone almamdan kaynaklı 😉

• Shelby_1967 kullanıcısına yanıt
    Ya dostum telefon senin zevk seninde neden 13.7 kullaniyosun hala gerçekten komik geliyo bana. Yok noluyo yani ios 13.7 de 6 saat sarj suresi alirken ios 14.3 te mesela 3 saat mi aliyosun. Valla çok garipsiniz hocam böyle güncelleme gelince yapmayanlar.

Varsa bir yurtdışı davetiyeniz seve seve alırım 😂

• Onderahmed kullanıcısına yanıt
    Donebirsiniz imzalar acik

• ios 15 'e dakikasında geçip farkettiğim 2-3 durumu paylaşmak istiyorum , cihaz 12 pro ;

cihaz hızlandı.

şarjın uzadığını hissediyorum

bir sorunum var sadece , kilit ekranında gelen bildirimi sağa çekemiyorum ama sola çekebiliyorum . çözümünü bulamadım resetledikten sonra düzelip tekrar gitti

• Aynısını bende yaşıyorum ..

Yedeği 15 ten aldıysan yedek gelmez.. Ama 14.8 e dönebilirsin .

Siz uygulama gelistiricisi oldugunuz icin bisey sormak istiyorum. İpados 15 te ekran yerlesimi 6x6 dan 6x5 e donmus ayrica ipad ekraninda sag sol tarafta cok buyuk bosluklar var. Bu neden boyle oldu amac sadece widget olsa sag solda bu kadar bosluk olmamali.

• bende aynı durumu farkettim,bi ayarı mı var yoksa yeni sürümlerlermi düzeltecekler belli değil.

• xs max kullanıyorum gozle gorulur bi sekilde hiz artisi var ve %86 pil sagligi olmasina ragmen ios 14 e gore pili iyi gidiyor. Yeni batarya taktirsam ne olur kim bilir.

Tek sikintim suan instagram story lerden telefon sessizdeyken ses gelmiyor. Akistaki videolarda sorun yok.

• 1-2 sayfa ilerde konu sahibi bu sorunu çözmüştü diye hatırlıyorum .

• İos 15 ile telefonda konuşuruken ses kesilme durumu yaşayan var mı? Karşımdaki kişiyle konuşurken sesi kesik kesik geliyor ayrıca sesim gitmiyor

• crepeer39 C kullanıcısına yanıt
    Uygulama geliştirici Apple belirlediği sınırlamalara uyarak uygulama geliştirme yetkisi bulunuyor..

Apple neyi amaçladığınıda tahmin etmek zor.Sadece ana sayfa tasarım şeklini değiştirme kararı almış …

Kişisel görüşüm boşluklarının bir amaç için hizmet etmediğini düşünüyorum.Ana sayfa GUI tasarımı yapılmış ..Ekran simgelerini büyütme seçeneği bulunuyor ama sınırları geçemez …

Konu ana başlığında tüm detaylar bulunuyor.Göz gezdirseniz yeterliydi ..

Kendi mesajımdan alıntı yapayım ..

IOS 15’ten IOS 14’e nasıl geri dönebiliriz ? ..

Heyecanla yüklediyseniz ve şimdi pişmansanız, muhtemelen iOS 14'ün kararlılığına geri dönmenin bir yolu olup olmadığını merak ediyorsunuzdur.

Bu mümkündür, ancak kötü haber, yükseltmeden önce iOS 14'ün bir yedeğini arşivlemediyseniz, iPhone'unuzu tamamen silmeniz ve yeniden başlamanız gerekebilir…

IOS 15’ten IOS 14’e nasıl geri dönebiliriz burada özetliyorum…

Arşivlenmiş yedeklemeler hakkında önemli bir not:

Başlamadan önce, iOS 14'e geri dönebilmenize ek olarak, bir iOS 15 yedeklemesinden geri yükleyemeyeceğinizi belirtmek gerekir….

Bu, iOS 15 beta sürümüne yükselttiğinizden beri iPhone'unuzu yedeklediyseniz, düşürmeyi seçerseniz bu yedeklemeyi artık kullanamayacağınız anlamına gelir…

Bunun tek istisnası arşivlenmiş bir yedekleme kullanmaktır…

Arşivlenen yedeklemeler, Mac veya PC'nizde sürekli üzerine yazılan standart yedeklemelerden ayrı olarak depolanır…

Yükseltmeden önce iOS 14'ün bir yedeğini arşivlediyseniz şanslısınız - yükseltme öncesi tüm metinlerinize, uygulamalarınıza ve diğer verilerinize erişebilirsiniz…

Ancak yapmadıysanız, telefonunuzu silmeniz ve sıfırdan başlamanız muhtemeldir…

Arşivlenmiş bir yedeğiniz olup olmadığına bakılmaksızın, yedeklemeyi küçültmek ve geri yüklemek, iOS 15 ile yaptığınız zamandan itibaren telefondaki tüm metinleri, uygulamaları ve diğer verileri kaybetmek anlamına gelir. Sadece bir uyarı.

İPhone kurtarma moduna nasıl alınır ?

Tahmin edebileceğiniz gibi, Apple iOS'un önceki bir sürümüne düşürmeyi kolaylaştırmıyor. Beğenmezseniz bir güncellemeyi geri alabildiğiniz…

İOS 14'e düşürmek için önce iPhone'unuzu kurtarma moduna almanız gerekir.

Dikkatli olun ! .bu geri dönüşü olmayan noktadır - iOS 15 ile zamanınızdan herhangi bir veri aktarmak istiyorsanız, bu adımları izlemeden önce yapın.

iPhone 8 veya üstü

Ses Açma düğmesine, ardından Ses Kısın düğmesine hızlı bir şekilde art arda basın ve ardından kurtarma modu ekranına ulaşana kadar güç düğmesini basılı tutun…

iPhone 7

Kurtarma modu ekranına ulaşana kadar Ses Kısın ve Güç düğmelerini basılı tutun…

iPhone 6s

Kurtarma modu ekranına ulaşana kadar Ana Ekran düğmesini ve Güç düğmesini basılı tutun…

IOS & iPadOS 15 [ ANA KONU ] 15.8.2

İOS'un eski bir sürümüne düşürme:

Şimdi iPhone'unuz kurtarma modunda, bir sonraki adım iOS 14'ü cihazınıza yeniden yüklemektir. Bu işlemin yalnızca iOS'un şu anda mevcut sürümüyle çalıştığını belirtmek gerekir ..

Örneğin iOS 14.1'e düşürmeyi umuyorsanız, bu mümkün değildir.

Apple, yeni bir güncellemenin yayınlanmasına devam ettikten sonraki birkaç gün içinde iOS'un önceki sürümünü imzalamayı durdurur ve aslında herkesin iOS'un herkese açık sürümünden daha fazla düşürmesini engeller.

Neyse ki, iOS 14'ün en son sürümü iOS 15'ten düşürme yaparken tam olarak istediğiniz şeydir, bu nedenle yeniden yüklemek için şu adımları izleyin:

1. Birlikte verilen Lightning kablosunu kullanarak iPhone'unuzu PC veya Mac'inize takın…

2. PC'de veya Catalina Mac öncesi bir bilgisayarda iTunes'u açın. macOS Catalina veya Big Sur kullanıyorsanız Finder'ı açın ve kenar çubuğunda iPhone'unuzu tıklayın…

3. İPhone'unuzda bir sorun olduğunu ve güncellenmesi veya geri yüklenmesi gerektiğini bildiren bir açılır pencere görmeniz gerekir. Geri Yükle'ye tıklayın ve Apple'ın T&C'lerini kabul edin….

İşlem ortalama 15 dakikadan uzun sürmemelidir - bundan daha uzun sürerse veya iPhone'unuz iOS 15'e geri açılırsa, iPhone'unuzu çıkarın ve işleme tekrar başlamadan önce kurtarma moduna yeniden alın.

Ayrıca, iOS 14'ü yeniden yüklemek için aktif bir internet bağlantısına ihtiyacınız olduğunu belirtmek gerekir…

Arşivlenmiş bir iOS yedeklemesi nasıl geri yüklenir?

İPhone'unuz geri yüklendikten sonra, iOS 14'ün temiz bir kopyasına sahip olacaktır. Metinlerinizi, uygulamalarınızı ve diğer verilerinizi telefona geri almak için bir yedekten geri yüklemeniz gerekir…

Daha önce de belirtildiğim gibi, bir iOS 15 yedeklemesinden geri yükleyemezsiniz, bu nedenle arşivlenmiş bir yedekleme kullanmanız (varsa) veya yeni bir iPhone olarak ayarlamanız gerekir. Arşivlenmiş bir iOS yedeklemeniz varsa şu adımları izleyin:

1. iTunes'da (veya Catalina & Big Sur'daki Finder'da) bu yedekten Geri Yükle'yi seçin…

2. Yükseltme öncesi oluşturduğunuz iOS 14'ün arşivlenmiş yedeğini seçin ve gerekirse parolayı girin…

Tamamlandığında, iPhone'unuz iOS 15'e yükseltmeden önce olduğu yere geri dönmelidir…

Ve artık IOS 14 dönmüş oldunuz..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QRocKfire -- 24 Eylül 2021; 17:46:16 >

Tsk ederim. Yaptiginin ne mantigi oldugunu dusundum ama widget disinda bi aciklamasi yok. Tablet bildigin android tablete dondu

• Konu başlığı akışı içinde bir çok sorunun cevaplarını bizzat arkadaşlar cevaplamış durumda …

Sorunlar aslında bir kaç başlıkta ortak ve genelde bir kaç sayfa gerilerde çok rahatlıkla bulunuyor ..Çünkü bende sizin gibi yorumlara çözümlere bakarak eksik olduğumun şeylerin cevaplarını alıyorum …

İOS & iPadOS 15 başlığın ilk mesajında uzunlamasına her detay hakkında doyuru detaylı anlatımılar bulunuyor …

Ben yine sorun yaşanılan konularda tekrar tekrar yazabilirim .. Hepsini konu başlığımda kopyalayıp cevap olarak veririm …

Fakat her beklemek buradaki arkadaşların soruna yanıtı belki uzun sürebilir …

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi QRocKfire -- 24 Eylül 2021; 17:45:33 >
  • 
Sayfa: önceki 5354555657
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.