Şimdi Ara

iOS 9 [ANA KONU] (1407. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
32.666
Cevap
120
Favori
882.407
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
68 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14051406140714081409
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: mihmancan

Bırak 8'i 9.3 e bile geri dönemezsin. Aynı sorundan bende mustaribim. Ios 9 5S şarjını sömürdü, olur da 9.4 falan çıkarsa bir umut şarja etki bekleriz. 9.3.2 de aynı çünkü.

Bundan sonra sarj düzelmez hocam sizin sarjını kaç saat gidiyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • sentiel kullanıcısına yanıt
    Valla bende garip bir cümle kurduğumun farkındayım aslında

• Makale_Helvetia kullanıcısına yanıt
    Onur bey'ciğim yine betaları masaya koyduk. Final bir kere kullandım galiba öyle hatırlıyorum.

• cordoncayo kullanıcısına yanıt
    Hiç yok hocam. Güç tasarruf modu, nightshift hepsinde denedim. En azından bende öyle şimdilik.

• Dayanamadım yine geçtim beta 4'e. Test edelim bakalım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Makale_Helvetia

yok artık haftaya final olur..

diyeceğim ama biz dedikçe adamlar beta çıkarıyor :)

Dsotum Haziranda ki etkinlikte çıkar o daha önce çıkmaz ben sana demedim mi
  • quote:

Orijinalden alıntı: blackcemre

quote:

macrumors da ilk yorumlar gayet olumlu, biz de yükleyelim bakalım..

bu arada watchOS beta 2 de kaldı resmen.. herhalde son olacak o sürüm 2.2.1 için.

Kardeş bana beta profil linki verebilir misin?

Beta 4 Profil linki:http://miroir1.trackr.fr/miroirs.php?file=http://miroir.trackr.fr/iOS%209.3.2beta4/iOS_beta_Configuration_Profile.mobileconfig
    ipsw dosya linki:https://www.zoneactu.fr/2016/05/03/telecharger-et-installer-ios-9-3-2-beta-4-13f68-tvos-9-2-1-beta-4-13y772-liens-ipsw-profil-ota

• quote:

Orijinalden alıntı: fbhakanb

iPhone 5s de pusula sanki yanlış gösteriyor gibi. Tam emin olamadım. Bazen her pusulayı açtığımda farklı yönleri gösteriyor gibi. Yazılımsal mı bu. 5s cihazı olan arkadaşlarda da aynı mı bu acaba.

Merhaba hocam. İzninizle bir kaç bilgi vereceğim.
    Pusula Metal ve elektrikli cihazlardan çok etkileniyor. Örneğin: Metal kılıf, araç içi, bilgisayar, televizyon, duvardaki elektrik kablosu ve panosu. Hoparlör.
    iOS 8'de her açılışta pusula kalibrasyonu yapılıyordu fakat iOS 9'da sorun gördükçe kalibrasyon yapıyor. Sürekli kalibrasyonu ise konumlama uydularından (GPS + Glonass) yapıyor.
    Multitask ekranında bütün uygulamaları kapatın sonra Konum Servisleri'ni açın. Pusulanın Konum servisine erişimi "Kullanırken" olsun.
    Telefonu kapatıp açın. Pusulayı çalıştırın. Kalibrasyon ekranı gelirse doğru şekilde yapın. Gelmezse yada hala yanlış gösteriyorsa açık bir alanda GPS'in iyi çekeceği sabit konumda cihazınızı bir süre bekletin. Hepsi bu kadar. Daha düzelmezse Apple'dan teknik destek almanız gerekebilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: baris_modus

Arkadaslar 9.3.1 ile 5s cihazimda siri konusmamaya basladi. Bugun farkettim ki birde navigasyondada konusma sesi gelmiyor. Sorunu yasayan varmi ve cozumunu bilen. Kolay gelsin

Abes olacak ama telefonun sesi açık mı?
    Siri ayarlarında Sesli geri bildirim açık mı? (Her zaman)
    Ayarlar > Genel > Erişebilirlik > Konuşma > Seçimi seslendir'i Açık yapın sonra alttan "Sesler"e girin. Türkçe > Yelda Geliştirilmiş'i seçin 169 MB indirecek.
    Sorun düzelmiş mi kontrol edin.

Düzelmemişse telefonun dilini ingilizce yapın. Açıldıktan sonra Sorun var mı kontrol edin. Sonra tekrar Türkçe yapın.

Düzelmemişse Home+ Güç tuşuna basarak telefona reset atın.

Düzelmişse bunu yapın:http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=116579479 çünkü Home + Power tuşu ile reset atıldığında pil kullanım sürelerini telefon kapandığında tire'ye dönüştürür yani göstermez.

Düzelmemişse son çare Ayarları sıfırlamak yada Geriyükle yapmak.

• quote:

Orijinalden alıntı: mihmancan

Gözle görülür bir fark göremedim. Herşey aynı gibi, alt yapıda bi değişiklik olmuştur şuan normal görünüyor şarjdan sonra batarya performansıda ortaya çıkar.

Merhaba.

İzninizle bilgi vermek isterim.

Apple'ın iOS'unda

X sürümünde genel değişiklik olur. Yani hem özellik eklenir hemde kaput altında BÜYÜK değişiklik olur. Örnek: iOS 8 > iOS 9

X.X sürümlerinde yeni özellik eklenir, hata giderme ve performans geliştirmeleri yapılır. Örnek: iOS 9.1, 9.2, 9.3 gibi

X.X.X gibi sürüm değişikliklerinde görebileceğiniz değişiklikler olmaz. Yani özellik eklenmez veya geliştirilmez. Menülere herhangi birşey eklenmez.

Sadece hata giderme ve performans geliştirme yapılır.

Örnek: 9.3.1 ve 9.3.2 gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infom@n -- 4 Mayıs 2016; 11:40:28 >

• quote:

Orijinalden alıntı: blacklife3434

Arkadaşlar 5s ios 9.2.1 çıktı kutudan değişim cihazı stabil sorun yok 9.3.1 geçmeye değer mi?

Bir kere iOS 9 sürümlerinden herhangi birine sahip olmuşsanız. iOS 9'un son sürümüne kadar güncellemeniz tavsiye olur.
    Bkz: iOS 7.1.2 ve iOS 8.4.1 aşkına, sevgisine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Redshift

İphone 5s ios 9.3.1 sarjım su gibi akıyor whatsapp bile kasıyor ios 8 e dönmek istiyorum imzalar tamamen kapalı mı bilgisi olan bir desin lütfen acil

Şarj konusunda iOS 9.3.1 ölçümlerime göre bütün iOS 8'lerinden iyi.
    Cihazınızda belli ki bir arka plan hizmeti sonsuz döngüye girip aşırı donanım tüketiyor. Pil sürenizin kısalması ve performans kayıplarının sebebi bu.

Tüketime şu programla bakabilirsiniz. Ayrıca pil sağlığını da gösterir:https://itunes.apple.com/tr/app/battery-life-check-internal/id1080930585?l=tr&mt=8

Yanda linkini verdiğim işlemleri eksiksiz uygulayın. 2-3 gün deneyin. Link:http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=116579479

Düzelmezse, iTunes ile yedek alın. iOS'u Geriyükle yaparak yeniden kurun ve yedeğinizi geri yükleyin.

Düzelmezse, cihazınıza uygun 9.3.1 ipsw dosyasını indirin. DFU mod ile yeniden iOS'u kurup bu sefer yeni iPhone olarak ayarlayın.
    Link:http://www.iclarified.com/750/where-to-download-iphone-firmware-files-from

İşletim sistemini yeniden kurduğunuzda ilk 2-3 saat cihaz ısınır, kasılır pili yudar. Bu normaldir. Tutarlı pil süresi için 2-3 gün gereklidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi infom@n -- 4 Mayıs 2016; 3:33:01 >

• Ben de her seferinde kullanmayacağım diyorum ama olmuyor bu stabilite arayışı yüzünden. Halbuki hep söylüyoruz beta pişmanlıktır diye ama :) beta 4 olmuş ama sanırım negatif bir yorum okumadım henüz.

@Equris yok hocam o zamana kadar sürmez. Etkinliğe doğru 9.4 de gelir tahminimce. Veya en kötü 9.3.3 de bitirirler. Daha süre var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Makale_Helvetia -- 4 Mayıs 2016; 4:55:55 >
  • göge kullanıcısına yanıt
    finalde geri gelir

• quote:

Orijinalden alıntı: infom@n

quote:

Orijinalden alıntı: baris_modus

Arkadaslar 9.3.1 ile 5s cihazimda siri konusmamaya basladi. Bugun farkettim ki birde navigasyondada konusma sesi gelmiyor. Sorunu yasayan varmi ve cozumunu bilen. Kolay gelsin

Abes olacak ama telefonun sesi açık mı?
    Siri ayarlarında Sesli geri bildirim açık mı? (Her zaman)
    Ayarlar > Genel > Erişebilirlik > Konuşma > Seçimi seslendir'i Açık yapın sonra alttan "Sesler"e girin. Türkçe > Yelda Geliştirilmiş'i seçin 169 MB indirecek.
    Sorun düzelmiş mi kontrol edin.

Düzelmemişse telefonun dilini ingilizce yapın. Açıldıktan sonra Sorun var mı kontrol edin. Sonra tekrar Türkçe yapın.

Düzelmemişse Home+ Güç tuşuna basarak telefona reset atın.

Düzelmişse bunu yapın:http://forum.donanimhaber.com/fb.asp?m=116579479 çünkü Home + Power tuşu ile reset atıldığında pil kullanım sürelerini telefon kapandığında tire'ye dönüştürür yani göstermez.

Düzelmemişse son çare Ayarları sıfırlamak yada Geriyükle yapmak.

Şef 169 mb indi ve duzdi. Sagolasin emek emek yazmissin. Eyvallah

• Ekran kapalıyken home tuşuna bastığınızda ekranın gelmesi bazen 1.5 2sn yi buluyor. Geç geliyor yani. Sizde de oluyor mu arkadaşlar? Kısaca ekranı uyandırmak geç tepki veriyor. Cihaz ip 6 ios 9.3.1

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • brkbrktgl B kullanıcısına yanıt
    kardeş 1 saniye'de gelse ne olur 2 saniyede gelse ne olur bunlar çok ince noktalar,kafaya takılmayacak kadar küçük şeyler, sorun bile demem bunlara, evet bazen gecikmeli aydınlandığı oluyor ama bir zararı yok bence. yani bunu sorun olarak algılama sakın :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: brkbrktgl

Ekran kapalıyken home tuşuna bastığınızda ekranın gelmesi bazen 1.5 2sn yi buluyor. Geç geliyor yani. Sizde de oluyor mu arkadaşlar? Kısaca ekranı uyandırmak geç tepki veriyor. Cihaz ip 6 ios 9.3.1

evet bu sorun bendede var çok sınır bouzucu? cihaz iphone SE.. infoman hocamın bır bılgısı vardır mutlaka
  • quote:

kardeş 1 saniye'de gelse ne olur 2 saniyede gelse ne olur bunlar çok ince noktalar,kafaya takılmayacak kadar küçük şeyler, sorun bile demem bunlara, evet bazen gecikmeli aydınlandığı oluyor ama bir zararı yok bence. yani bunu sorun olarak algılama sakın :)

Hocam çok gıcık birşey ve bana göre sorun. Mesela telefon masada duruyor ve saate bakmak için veya bildirim gelmiş mi diye bakmak için home tuşuna basıyorum. Ekran gelmiyor. Bazen 2. Sefer basmam gerekiyor. Cok sinir bozucu birşey

• quote:

Orijinalden alıntı: flonko

quote:

Orijinalden alıntı: brkbrktgl

Ekran kapalıyken home tuşuna bastığınızda ekranın gelmesi bazen 1.5 2sn yi buluyor. Geç geliyor yani. Sizde de oluyor mu arkadaşlar? Kısaca ekranı uyandırmak geç tepki veriyor. Cihaz ip 6 ios 9.3.1

evet bu sorun bendede var çok sınır bouzucu? cihaz iphone SE.. infoman hocamın bır bılgısı vardır mutlaka

Aynen hocam. Cok gıcık bir olay.

• 
Sayfa: önceki 14051406140714081409
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.