Şimdi Ara

IOS 18 | ANA KONU | Haziran WWDC'24 lansman | Son gelişmeler (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
33
Favori
2.028
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• hayloft H kullanıcısına yanıt
    Link bozuk açmıyor

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • swes S kullanıcısına yanıt

Youtube'da sinirli elma kanalı en son video

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Tamam teşekkürler

• carsi41 C kullanıcısına yanıt
    Boşuna 15p/pm’i 8gb ram yapıp satmamışlardır. Yoksa 14p/pm gibi 6gb ram koyar geçerlerdi. Muhtemelen bazı özellikler gelir bazıları gelmez hocam.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Apple son yıllarda iOS güncellemelerindeki bazı değişiklikleri eski veya bazı eski modellere vermiyor. Sebebi donanımsal da olabilir elbette. iOS 18'de de 15 Pro'lara verilmeyecek özellikler olacaktır.

• Elmanınbüyüsü kullanıcısına yanıt

bence 15 Pro'lar yapay zeka özelliklerinin eksiksiz hepsini alır. A15 ve A16'lı modeller de hemen hemen hepsine sahip olabilir. daha alt modellere gittikçe özellikler kırpılabilir. XS serisi çoğunu desteklemeyecektir.

• ctrl-alt-delete kullanıcısına yanıt
    En işe yaramaz olanlar gelir diğerleri gelmez heralde 🤣

Apple'ın ne yapacağı belli olmaz. Bakarsınız yapay zeka özelliklerini sadece "Pro" takısı olan çiplerine getirir. 120 Hz ekran tazeleme hızının bile adını "ProMotion" yapıp yalnızca "Pro" takılı ürünlerine bu özelliği sunup diğer ürünlerinde standart 60 Hz ekran kullanan bir firma.

Apple daha önce telefonlarında kullandığı çiplerde "Pro" takısı kullanmıyordu. Bu takıyı kullanmaya başlamasının altında bir sebep olabilir.

• Yüksek ihtimalle, neural engine çekirdekleri yüksek işlemci modelleri yapay zeka desteğeni alıcaktır. Ama xs gibi modeller sadece basic özellikleri alır.

• Elmanınbüyüsü kullanıcısına yanıt
    Ben de öyle düşünüyorum. 8GB ram geçişi ve Pro işlemcinin mutlaka bir sebebi olmalı. Tabi bir de neural engine çekirdek sayısındaki artış da önemli. Durduk yere 15P/Pm’de bu artışları yapmamıştır. Fakat ben özelliklerin tamamının verileceğini zannetmiyorum.

• 17.4 bugün mü geliyor?

• Jimmy77 J kullanıcısına yanıt
    Genelde pazartesi geliyor. Bugün gelir diye düşünüyorum.

• ctrl-alt-delete kullanıcısına yanıt

Hocam RAM'in önemini iOS 18'de net bir şekilde göreceğiz. iOS'un düşük Ram'le bile akıcı çalıştığı zamanlar bitti artık yapay zeka ile çok daha kaynak isteyen bir döneme giriliyor. İPhone modellerine verilecek olan özellikler daha çok Ram'e göre belirlenebilir. Ram'in öneminin farkında olan 13 yerine 14/15 alanlar doğru tercih yaptıklarını görecekler. 16 serisinde düz modeller dahi 8 GB ile gelecek, SE 4 en az 6 GB ile gelecek. Bakalım bizi neler bekliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Kesinlikle katılıyorum hocam.

• Galeri kısmı Andriod gibi olsun artık. Fotoğrafları gruplandırma yapabilelim rahat rahat 🙄

• quote:

Orijinalden alıntı: hayloft

Hocam RAM'in önemini iOS 18'de net bir şekilde göreceğiz. iOS'un düşük Ram'le bile akıcı çalıştığı zamanlar bitti artık yapay zeka ile çok daha kaynak isteyen bir döneme giriliyor. İPhone modellerine verilecek olan özellikler daha çok Ram'e göre belirlenebilir. Ram'in öneminin farkında olan 13 yerine 14/15 alanlar doğru tercih yaptıklarını görecekler. 16 serisinde düz modeller dahi 8 GB ile gelecek, SE 4 en az 6 GB ile gelecek. Bakalım bizi neler bekliyor

Bence yeni Se 4gb rame sahip son iPhone olacak.

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.