Şimdi Ara

iOS 15 çıktı: 6 yıllık iPhone bile güncelleme aldı (İndir) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
147
Cevap
2
Favori
15.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
50 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Gayet güzel özetlemişsin. 6s’i böyle çer çöp yaptılar ya hemen yaaa nasıl çıkar nasıl olur falan tiriplerine giriyorlar…

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 6s var ben de şuan güncelliyorum bakalım neler olacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quickpath türkçe dil desteği gelmesi yeterli

• cormen kullanıcısına yanıt

Hiyerarşik olarak evet. Ama donanım olarak hayır. İkisi de A12 Bionic kullanıyor. XS daha iyi kamera modüllerine sahip ve ekranı da OLED. XR ile aralarında ki temel fark bu. iPhone XR'ı iPhone 11'in selefi olarak düşünün.

• Buradan şu sonuç çıkıyor: Uygulama geliştirici eğer isterse, güncel olmayan bir telefondaki uygulamasına güncelleme verebilir. Sosyal medya uygulamaları için ne kadar güçlü bir donanım gerekebilir ki?

Call of Duty: Mobile, iOS 9 ve üstünde çalışırken; Twitter, iOS 13.4 ve üstünde çalışıyor. Yani şu an iPhone 6’ya Twitter yüklenemiyor, çünkü iOS 12.4.6’da kaldı. Call of Duty: Mobile’ı çalıştırabilen bir telefonun donanımının, Twitter’ın güncel sürümünü çalıştırmaya yetmemesi olası değil. Planlı eskitme hâlâ var ama şekil değiştirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi super-sleuth -- 20 Eylül 2021; 20:52:55 >
  • Teşekkür

• 6s in alacağı açıklanmış mıydı? Gelmediğini düşünerek öylesine bakayım dedim. Seçenek sundu. Şaşırdım.

• deh anasını arkadaş deli etti  her şeyi sildirdi 3.56 gb alan lazım diyor 3.83 yaptım hala olmaz dedi kırdıracaktı bana telefonu  kapadım açtım kabul etti manyak mıdır nedir 

• gowlet kullanıcısına yanıt

Bunun sebebi iOS 11. Öyle bir yavaşlattı ki iPhone'ları halen daha insanların aklından çıkamıyor. 5S ve 6 için rezaletti özellikle. Kağnı olmuştu bu iki model resmen. Ama artık iOS 11 döneminde değiliz. iOS 12 sonrası toparladılar. iOS 12 ile iOS 11'in mevcut altyapısını sağlamlaştırıp iOS 13'ü çıkardılar. iOS 14 ve 15'i de onun üzerine kurdular. Gayette iyi çalışıyor şu an.

• 15i yuklesek 14e guncelleme alanindan geri donebiliyor muyuz ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarkGathering -- 20 Eylül 2021; 21:24:47 >
  • IPSW'ye geldi iOS 15'ler. İndirebilirsiniz arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AlkanExclusive -- 20 Eylül 2021; 21:40:58 >
  • mito1172 kullanıcısına yanıt
    Kapatıp açınca önbelleği temizledi çünkü, telefonunuzu hafta da bir kapatıp açmanız faydalı olur.

• DarkGathering kullanıcısına yanıt
    Evet dönebilirsiniz...

• 16gb hafıza var nasıl güncelleyeyim ben şimdi :(

• quote:

Orijinalden alıntı: super-sleuth

Buradan şu sonuç çıkıyor: Uygulama geliştirici eğer isterse, güncel olmayan bir telefondaki uygulamasına güncelleme verebilir. Sosyal medya uygulamaları için ne kadar güçlü bir donanım gerekebilir ki?

Call of Duty: Mobile, iOS 9 ve üstünde çalışırken; Twitter, iOS 13.4 ve üstünde çalışıyor. Yani şu an iPhone 6’ya Twitter yüklenemiyor, çünkü iOS 12.4.6’da kaldı. Call of Duty: Mobile’ı çalıştırabilen bir telefonun donanımının, Twitter’ın güncel sürümünü çalıştırmaya yetmemesi olası değil. Planlı eskitme hâlâ var ama şekil değiştirdi.

Evet uygulama geliştirici eğer isterse güncelleme verebilir...Fakat bir uygulama geliştirici olarak ben bunu tercih etmiyorum. Neden etmiyorum? Cevabı basit... Her yıl yeni apiler çıkıyor ve bu yeni çıkan apilerle beraber pek çok şey değişiyor.Eski sürümde bir özelliği desteklemek için yapmanız gerekenle yeni sürümde aynı özelliği desteklemek için yapmanız gereken şey farklı olabiliyor. Bazı değişimler bazı bölümleri komple baştan yazmayı gerektiriyor...Bu sebeple yeni bir uygulama yazarken genelde en son çıkan sürümü desteklediğinizde uygulamanız yazdığınız tarihten itibaren daha uzun süre güncel ve sorunsuz çalışıyor. Büyük firmaların tercihleri farklı oluyor tabi...Onlar eski sürümleri de destekliyorlar doğal olarak...Çünkü imkanları daha geniş...

• Bismillah dedik bastık güncelleye bakalım neler olacak :)

• beyler ben güncelledim telefonum eridi sakin güncellemeyin eriyo

• AlkanExclusive kullanıcısına yanıt

Temiz kurulumla iPhone 11'de geçesim var da hayırlısı bakalım.

• Adamların yazılım ekolü müşterisini bağlıyor. Kim ne derse desin. Hala lcd panel de koysa yazılımı sattırıyor.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.