Şimdi Ara

Iomega Screenplay Director deneyimleri (17. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
528
Cevap
3
Favori
60.917
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar mkv yada tek dosya halinde olan filmlere film remini ekliyebiliyorsunuz bilginiz olsun yani fişlm isimleri ısralanırken hemen yanında filmin resminide görebilirsiniz
  • Güncelleme olayını hallettim, youtube olayını çok sevdim : )

Bilgisayarda izlerken bile kare kare olan görüntüyü, 55 ekran tivide hiç bozulma olmadan çok net halde izliyorum.İşte bunu çok güzel
  • Değerli arkadaşlar
    IOMEGA Screenplay Tv Link 1080P FULL HD HDMI Media Player'ım var.
    Daha önce hiç ethernet kartı kullanmadım.Sizce nasıl bir ethernet kartı almalıyım? Bakıyorum şimdi
    antenli ethernet kartları çok yaygın ama pc ye bunu takınca kablo olmadan iomega ile nasıl buluşabilirler?
    İomega LCD TV ye bağlı olarak salonda duruyor. Benim PC is kendi odamda. Modemim kablolu.
    İomega'ya interneti nasıl gösterebilirim yani youtube girmek vs için?
    Lütfen bana nasıl bir ethernet kartı almam gerektiği hakkında fikir veriniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkolacan

Değerli arkadaşlar
    IOMEGA Screenplay Tv Link 1080P FULL HD HDMI Media Player'ım var.
    Daha önce hiç ethernet kartı kullanmadım.Sizce nasıl bir ethernet kartı almalıyım? Bakıyorum şimdi
    antenli ethernet kartları çok yaygın ama pc ye bunu takınca kablo olmadan iomega ile nasıl buluşabilirler?
    İomega LCD TV ye bağlı olarak salonda duruyor. Benim PC is kendi odamda. Modemim kablolu.
    İomega'ya interneti nasıl gösterebilirim yani youtube girmek vs için?
    Lütfen bana nasıl bir ethernet kartı almam gerektiği hakkında fikir veriniz.

ben aklım erdiği kadar anlatayım.. Bence sizin ihtiyacınız olan şey ağ kartı değil. siz önce bir acces point denen ve benimde şu an kullandığım kablolu neti alıp kablosuza dönüştürüp kullanmaya yarayan bi aleti alıp sonrada medya oynatıcınıza bi uygun bir usb ağ aparatı takarak nete ulaşabilirsiz.. yada direk kablosuz modem alıp öyle kullanabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sertac-73 -- 6 Mart 2011; 18:30:29 >

• Sizin söylediğiniz acces point denen cihazlar 100 liradan pahalı ve birde usb ile bağlantı cihazından bahsediyorsunuz.oysaki bir ethernet kartı
    15 lira civarı ve kablosu da 7 lira civarı.
    Dolayısıyla sizin teklifiniz çok pahalı.
  • USB aparatı olmadan o cihazla nete ulaşmanız imkansız.

ancak modemden cihaza kabo çekmeniz lazım.

ayrıca kablosuz modemde olabilir mesela 56 liraya var. link verebilirim.
  • Arkadaşlar yeni versiyonu yükledim sorunsuz yükledi fakat bir sorun var. açılıyor/ana menü geliyor daha sonra makine ilk çalıştırma sihirbazında ki dil seçim menüsüne yani gri ekran gelince ekran kararı veriyor hiç birşey gözükmüyor nasıl eski haline getirebilirim ayrıca yeni sürüm ile birlikte 1080 p çözünürlükteki mkv leri oynatabiliyormuyuz çünkü eski versiyonda doğru düzgün hiçbir 1080 p lilk filmi izleyemedim hep kötü saklayıcı dedi eğer yeni sürümde bu hatalar düzelti ise yeni makie almıcam bunu kullanmaya devam edecem
  • büyük ihtimal ile tv ile uyumsuzluk vardır, kumandanın sağ altında 'sys' tuşu var, her seferinde bir kez basıp biraz bekle, görüntü gelmez ise devam et, büyük ihtimal ile seçimlerden birinde tv'ye görüntü gelecektir.

quote:

Orijinalden alıntı: alparslanyavuz

Arkadaşlar yeni versiyonu yükledim sorunsuz yükledi fakat bir sorun var. açılıyor/ana menü geliyor daha sonra makine ilk çalıştırma sihirbazında ki dil seçim menüsüne yani gri ekran gelince ekran kararı veriyor hiç birşey gözükmüyor nasıl eski haline getirebilirim ayrıca yeni sürüm ile birlikte 1080 p çözünürlükteki mkv leri oynatabiliyormuyuz çünkü eski versiyonda doğru düzgün hiçbir 1080 p lilk filmi izleyemedim hep kötü saklayıcı dedi eğer yeni sürümde bu hatalar düzelti ise yeni makie almıcam bunu kullanmaya devam edecem

• Arkadaşım teşekkür ederim görüntü sorunum halloldu gğncelleme ile makine hızlandı ama gelin görünkiii halaaaa 1080 p lik yüksek çözünürlükleri çalışştıramıyorum 2 tb a yakın film boşa gidecek gibi harddisk gibi kullanacam yeni makine alacaz artık önerisi olan varsa sölesin :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: alparslanyavuz

Arkadaşlar yeni versiyonu yükledim sorunsuz yükledi fakat bir sorun var. açılıyor/ana menü geliyor daha sonra makine ilk çalıştırma sihirbazında ki dil seçim menüsüne yani gri ekran gelince ekran kararı veriyor hiç birşey gözükmüyor nasıl eski haline getirebilirim ayrıca yeni sürüm ile birlikte 1080 p çözünürlükteki mkv leri oynatabiliyormuyuz çünkü eski versiyonda doğru düzgün hiçbir 1080 p lilk filmi izleyemedim hep kötü saklayıcı dedi eğer yeni sürümde bu hatalar düzelti ise yeni makie almıcam bunu kullanmaya devam edecem

kötü saklayıcı için tekrar mux etmen gerekli. muxing çok zor bir işlem değil ama dts ses uzantısını ac3 formatına çevirmen gerekebilir.

• Bu mux etme denilen şeyi kesin bir çözümmüş gibi sunuyorsunuz.böyle bir kesin çözüm olduğunu sanmıyorum.ben mkvmergegui nin birçok
    farklı versiyonunda mux işlemi yaptım ama önceden kötü saklayıcı ikazı verdiği hiçbir filmi mux sonrası oynatmadı yine aynı kötü saklayıcı
    ikazı verdi.dolayısıyla bu muxing kesin bir çözüm değil de şans kader gibi bişey mi?
    yoksa benle mi şahsi bir sorunu var bu makinenin anlamadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mkolacan

Bu mux etme denilen şeyi kesin bir çözümmüş gibi sunuyorsunuz.böyle bir kesin çözüm olduğunu sanmıyorum.ben mkvmergegui nin birçok
    farklı versiyonunda mux işlemi yaptım ama önceden kötü saklayıcı ikazı verdiği hiçbir filmi mux sonrası oynatmadı yine aynı kötü saklayıcı
    ikazı verdi.dolayısıyla bu muxing kesin bir çözüm değil de şans kader gibi bişey mi?
    yoksa benle mi şahsi bir sorunu var bu makinenin anlamadım.

Hocam hangi tür filmleri ne şekilde mux ettiğinizi bilmiyorum ancak ben bir yerden okuduğum ve uyguladığım yöntemi anlatayım.

MKV filmi mkvmerge ile açınca solda video, audio bazen chapter ve subtitle listelenmiş halde bulunuyor. Videoya tıklayın aşağıda resimde gösterdiğim extra optionsa tıklayın ve compression ksımından none yazanı seçin aynı işlemi audio için de yapın ve Mux işlemine başlayın. Bende şu ana kadar açılmayan mkvlerin tamamında işe yaradı
     Iomega Screenplay Director deneyimleri

• http://img130.imageshack.us/i/lanet.jpg/

Linkteki resmi kontrol ederseniz sizinle aynı işlemi yaptığımı göreceksiniz.Film The Fighter'ın 2.78 GB lık bir bluray ripi.
    aynen sizin söylediğiniz gibi hem videoyu hem ses dosyasını ayrı ayrı seçip extra options'un compression bölümünden "none" olarak
    seçip start muxing diyorum.yeni yaratılan dosya aynı eskisi gibi kötü saklayıcı muamelesi görüyor.
    acaba sahip olduğumuz cihazların türevi mi farklı bende iomega screenplay tv link director var.
    Acaba ben vlc player kullanıyorum muxtan sonra çıkan dosya vlc konisiyle çıkıyor onla mı alakalı?
    Acaba mux programında başka ayarlar yapıyor muyuz sadece extra options compessing ayarı mı yoksa ilk girişte de
    ayarlar var mı?
    Valla delirecem yani.24 saat mux yapıyorum usb ye atıyorum gidip cihaza takıyorum sonuç aynı aynı aynı aynı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkolacan -- 10 Mart 2011; 15:36:18 >

• Hocam bu verdiğiniz resim sizin kendi aldığınız resim mi? Eyer öyle ise siz MKV programında AVI uzantılı dosyayı muxlamaya çalışıyorsunuz ki program zaten adı üzerinde mkvmerge, benim anlattığım yolu sadece mkv filmlerinde uyguluyorum ona dikkat edin isterseniz
    Eyer resim sizin deyil ve siz de MKV uzantılı dosyalarda o işlemi yapıp bir sonuç alamadıysanız şu an için aklıma bişey gelmiyor maalesef.
  • evet resim benim.Şimdi baktım da indirdiğim blue ray riplerin ki hep 720p indiriyorum uzantıları hep .avi imiş.
    demek boşu boşuna mux yapıyormuşum sağolun.
    peki bu cihaz .avi uzantıları oynatmıyor mu?
    ya da .avi uzantılı filmleri ya da bazılarını oynatmıyor ise biz bu .avi leri başka bir formata dönüştürebilir miyiz?
    mp4 formatı diye de bişey var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mkolacan -- 10 Mart 2011; 21:15:01 >
  • güncellemeyi sorunsuz yükledim ama hızda bir fark göremedim. youtube dan nasıl video izliyorsunuz. ilgili linki diske yazmak mı gerekiyor?
    mkvmergegui 2.2.0 ile muxladığım mkv leri oynatabildim sonunda. 4.4.0 ile boşuna uğraşmışım. Bu cihazın tek eksiği DTS neden 3 kuruş verip lisansını almamışlar anlamadım. illa DTS i AC3 e çevirmek gerekiyor.
  • Arkadaşlar

Bende Screenplay Director aldım. Youtube çalışıyor. Fakat Torrent olayını bir türlü çözemedim.
    Bu konuda net bir yardım yapıp açıklayıcı bişiler yazabilirmisiniz?
    Şimdiden teşekkürler...
  • Arkadaşlar iki sorum var size:)

1-Beyler eğer ben dts destekli bir ses sistemi alırsam iomega playerda sorunsuz ses alabilirmiyim?
    2-Menulerde filmleri acarken filmin resmini gorebilirmiyiz gorsellik adına?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gkhan.

Arkadaşlar iki sorum var size:)

1-Beyler eğer ben dts destekli bir ses sistemi alırsam iomega playerda sorunsuz ses alabilirmiyim?
    2-Menulerde filmleri acarken filmin resmini gorebilirmiyiz gorsellik adına?

1-alırsın, optik kabloya bağlıcaksın ses sistemine. bende ve bazılarında seste kesiklik oluyor DTS formatlı filmlerde, ama sistemle mi alakalı filmle mi alakalı bilmiyorum, yine de dene yani.

2-görebilirsin bu konunun içinde anlatıldı bi bakıver.
  • arkadaşlar
    benim cihaz birkaç gündür açılmıyor.cihazın ışıkları yanıp sönüyor ama tvye hiç görüntü gelmiyor.
    hdmi veya skart ile bağladım.iki şekilde de görüntü gelmedi.bilgisayara bağladığımda harddisk olarak kullanıp içindeki dosyaları görebiliyorum ve oynatabiliyorum.sanırım işletim sisteminde bir sorun oluştu.firmwire dosyasını yeniden kopyalayıp update dosyası ile değiştirdim yine sorun giderilmedi.sorunu nasıl çözerim.konu ile bilgisi olan varmı.
  • 
Sayfa: önceki 1516171819
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.