Şimdi Ara

inventus 8000 TL Sistem tavsiyesi (X99 SİSTEM FOTOĞRAF EKLENDİ ) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
0
Favori
4.453
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: _Dominic_Toretto_

Güzel seçim

teşekkürler
  • Son Düzeltmelerle Güzel Bir Sistem Olmuş Usta Bu Akşamda Bende Sipariş Vericem Bi Sistem Ama Bende Ücretsiz Montaj Ve Test İstiyorum Uygulaması Çıkmadı (Üye Olduğum Halde) Bi Sıkıntı Çıkarmı Montaj Yapmıyıp Montajsızmı Gönderirler Bilgisi Olan Varmı Bu Durumda Aydınlatırsanız Sevinirim
  • SoHighQ S kullanıcısına yanıt
    Telefonla irtibata geçip söyleyin.
  • quote:

Telefonla irtibata geçip söyleyin.

Usta Ozaman Sipariş Verdikden Sonra Arayıp Söylemek Lazım Tarayıcı Değiştirip Denedim Yine Çıkmadı Heralde Bizde Bir Sorun Var
    Evet siparişten sonra söyleyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deathburn

Ozelden vede burdaki yorumlarda x99 yonunde monitor olarak rog swift almami tavsiye ediyolar ancak bi monitore o kadar cok para veremem su an icin.belki x99 sisteme sli ekmeyebilirim bi ihtimal onun haricinde baska degisiklik maddi yonden yorar beni arkadaslar

Rog swift 1000$'lık bir monitör, vG248 ise 270$'lık bir monitör(2 sene oldu çıkalı). Bize yansıyan fiyatlar ortada... 1000$ ne kadar yapıyor ? 270$ ne kadar ?

Bu bütçeye x99 alınmalı. Özellikle i7 4790k ile i7 5820k'nın fiyatları çok yakın ancak ddr4 ram fiyatından dolayı x99'un büyük bir handikapı var. Neredeyse i7 4790k fiyatına ram alıyorsunuz. Peki ya getirisi...? Oyunlarda yok denecek kadar az... Gelecekte de i7 4790k'nın herhangi bir oyuna yetmeme durumunun olduğunu düşünmüyorum. i7 5820k ile de i7 4790k arasında oyunlarda fark yok. Çekirdekleri i7 4790k'nın daha güçlü hatta.

Tek gtx970 ile vg248q'da idare edersin ama hakkını veremezsin yine tam olarak tek kartla. Ayarlarla uğraşman lazım hz - fps ilişkisini ayarlaman lazım. Fps'nin, monitörün tazeleme hızından düşük olmasını istemez sağlam bir oyuncu.

Rog swift'e de tek kart yetmez ya da hakkını vermez. Ancak, ayarlar ayarlanır iyi de oyun oynanır, çift kartla yine grafiklere biraz ayar gerek ama gsync ile daha akıcı, monitörün panelinden dolayı da biraz daha iyi görüntülerde oyun oynarsın.

Rog swift alamasan da gsyncli monitör beklenebilir ya da yurtdışından ne kadar getirtilebildiği araştırılabilir. Bana göre vg248q gibi monitörlerin artık bu fiyatlardan satılıp, alınmaması lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HiqhWoltage -- 5 Ocak 2015; 16:20:01 >

• quote:

Orijinalden alıntı: HiqhWoltage

quote:

Ozelden vede burdaki yorumlarda x99 yonunde monitor olarak rog swift almami tavsiye ediyolar ancak bi monitore o kadar cok para veremem su an icin.belki x99 sisteme sli ekmeyebilirim bi ihtimal onun haricinde baska degisiklik maddi yonden yorar beni arkadaslar

Rog swift 1000$'lık bir monitör, vG248 ise 270$'lık bir monitör(2 sene oldu çıkalı). Bize yansıyan fiyatlar ortada... 1000$ ne kadar yapıyor ? 270$ ne kadar ?

Bu bütçeye x99 alınmalı. Özellikle i7 4790k ile i7 5820k'nın fiyatları çok yakın ancak ddr4 ram fiyatından dolayı x99'un büyük bir handikapı var. Neredeyse i7 4790k fiyatına ram alıyorsunuz. Peki ya getirisi...? Oyunlarda yok denecek kadar az... Gelecekte de i7 4790k'nın herhangi bir oyuna yetmeme durumunun olduğunu düşünmüyorum. i7 5820k ile de i7 4790k arasında oyunlarda fark yok. Çekirdekleri i7 4790k'nın daha güçlü hatta.

Tek gtx970 ile vg248q'da idare edersin ama hakkını veremezsin yine tam olarak tek kartla. Ayarlarla uğraşman lazım hz - fps ilişkisini ayarlaman lazım. Fps'nin, monitörün tazeleme hızından düşük olmasını istemez sağlam bir oyuncu.

Rog swift'e de tek kart yetmez ya da hakkını vermez. Ancak, ayarlar ayarlanır iyi de oyun oynanır, çift kartla yine grafiklere biraz ayar gerek ama gsync ile daha akıcı, monitörün panelinden dolayı da biraz daha iyi görüntülerde oyun oynarsın.

Rog swift alamasan da gsyncli monitör beklenebilir ya da yurtdışından ne kadar getirtilebildiği araştırılabilir. Bana göre vg248q gibi monitörlerin artık bu fiyatlardan satılıp, alınmaması lazım.

Yorumunuz için teşekkur ederim.Katıldığım yorumlarınızda var katılmadıklarımda...peki hocam napalım tek 980 yerine uygun fiyatta 970 sli mı yapalım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deathburn -- 5 Ocak 2015; 16:32:04 >

• 5820K`lı sistem iyi olmuş.8 Bin TL`ye de Z97 toplamak biraz abes kalır.Ama bana sorarsan da oyun oynayacak adamın X99 çipsete ihtiyacı yok.Render alsan bir nebze faydasını gorursun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AnqelTR kullanıcısına yanıt
    Z97'yi 8 bin Liraya değil de, daha altına toplamak mümkün zaten :) Ama tercihini bu yönde kullanmış saygı duymak lazım.
  • x99 sistemi biraz ileriye dönuk olması için tercih ediyorum arkadaşlar.Tabiki oyun ıcın bi tık fazla ama aldım mı 3-5 sene arkama bakmayayım istiyorum.GErekirse sadece ekran kartını upgrade eder devam ederiz
  • İşlemci gayet iyi, bellek de 16GB uzun yıllar yetecektir. Sadece ekran kartı güncellemesiyle 5 yıl rahat kullanılır bu sistem.

Hayırlı olsun sorunsuz kullanın.
  • quote:

İşlemci gayet iyi, bellek de 16GB uzun yıllar yetecektir. Sadece ekran kartı güncellemesiyle 5 yıl rahat kullanılır bu sistem.

Hayırlı olsun sorunsuz kullanın.

Aynen öyle,Ekran kartının yetersiz geldiği yerde ikinciyi ekler tam gaz oyunlarına devam edersin

• bence bu PC ye 27 inch monitor yakışır.
  • Deathburn kullanıcısına yanıt
    Şu an konuda gördüğümü ya da düşündüğümü kimse mi göremiyor anlamadım. Burada yetmeyen ya da yetmeyecek bir yer, oyunların oynanış kalitesini ve akıcılığını arttıracak şeyler işlemci - anakart - ram değil, ekran kartı ve monitördür. Siz oyuncuysanız zaten oyun için en tepedeki işlemciyi almış sayılırsınız i7 4790k ile. Sırf DDR4 fiyatları için ben önermiyorum x99 sistemi, geleceği düşünün tamam ama 6 çekirdekli bir işlemci sizi o kadar çok götürür ki bu platformdaki sonraki işlemciye sistemi asla güncellemezsiniz direk anakartı - işlemciyi güncellersiniz yine.
    O nedenle alabileceğin en yüksek grafik gücünü ve bu gücü sana iyi yansıtabilecek bir monitörü alman lazım. Bunlar da tek gtx980 ile VG248Q değil.
  • x99 sistem siparişi verildi arkadaşlar yorumda bulunan fıkır ve tavsiyede bulunan tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim
  • Hayırlı olsun
  • Tesekkur ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deathburn -- 6 Ocak 2015; 14:55:15 >
    Sisteme DVD okuyucu eklersen çıkar.
  • quote:

Merhaba arkadaslar inventus bilgisayardan x99 bir sistem cikardim sizde arti ve eksilerine gore fikir beyan ederseniz memnun olurum tesekkurler simdiden
    Sistem son hali

inventus 8000 TL Sistem tavsiyesi (X99 SİSTEM FOTOĞRAF EKLENDİ )

Fikrim tamamen berbat bir sistem olmuş.

Eğer oyun için alacaksan yapabileceğin en kötü tercih diyebilirim.

ddr4 sistem kuracağına GTX980 sli yap.

ddr2 den 3 e geçtiğimiz ne hissettikki ddr4 e geçincede birşey hissedesin.Ddrx in amacı enerji tüketimi.

ddr3 ve ddr4 arasında denk sistemde performans farkı 50 fpsde 1s falan olur herhalde.Siz sırf 1 fps için bu kadar para bayılacaksanızı.

4770k alıp vurun kırbacı su soğutma ile dayayın 2 tane GTX980 bu sistemin 2 katı fps alırsınız.Paranız çok herhalde araba fiyatına kravat tokası alıyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sevecen69 -- 7 Ocak 2015; 15:25:09 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sevecen69

quote:

Merhaba arkadaslar inventus bilgisayardan x99 bir sistem cikardim sizde arti ve eksilerine gore fikir beyan ederseniz memnun olurum tesekkurler simdiden
    Sistem son hali

inventus 8000 TL Sistem tavsiyesi (X99 SİSTEM FOTOĞRAF EKLENDİ )

Fikrim tamamen berbat bir sistem olmuş.

Eğer oyun için alacaksan yapabileceğin en kötü tercih diyebilirim.

ddr4 sistem kuracağına GTX980 sli yap.

ddr2 den 3 e geçtiğimiz ne hissettikki ddr4 e geçincede birşey hissedesin.Ddrx in amacı enerji tüketimi.

ddr3 ve ddr4 arasında denk sistemde performans farkı 50 fpsde 1s falan olur herhalde.Siz sırf 1 fps için bu kadar para bayılacaksanızı.

4770k alıp vurun kırbacı su soğutma ile dayayın 2 tane GTX980 bu sistemin 2 katı fps alırsınız.Paranız çok herhalde araba fiyatına kravat tokası alıyorsunuz.

seviyenize yakışır yorumunuz için teşekkur ederim.Verilen para verilen son karar beni bağlar.Mantıklı fikriniz yada tavsiyeniz yoksa boş laf kalabalığı yapmayınız

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.