Şimdi Ara

internetten video izlerken takılma sorunu (ne yaptıysam çözemedim) (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
70
Cevap
2
Favori
86.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bendede aynı sorun vardı.... biliyorum cromeun ıcınde flash var ancak ie nin kullandığı flashı guncelledım sorun çözüldü bende.
  • yanlız şu an laptopta sadece crome da donma oluyor bunu çözemedım formattan sonra oldu eksik bişeyde yok... bıraz bekleyınce sayfa donuyor kapatıp acıyorum tekrar
  • quote:

Orijinalden alıntı: srdrpeker

nasıl cozucez bu problemi arkadaşlar_sistem coktu laptopda cd leriyle geri yukledım ama gene aynı.. :S youtube da takılıyo cizgi cizzgi ilerliyo hızlı ama cizgiler cok belırgın normal fılmlerde de pcden ızlerken cızgılerı gorebılıyosun hızlıda olsa video..cok goze batıyo..nasıl cozeriz?intel mobile 4 families chipset ekran kartı 2 gb ram core duo işlemci..

Arkadaşlar sorun bizim PC'lerden kaynaklanmıyor, genel bi durum yani bağlı bulunduğmuz internet şebekesiyle uzaklık/netlimit sınırlandırması ile ilgilidir ve Türkiye yurtdışı çıkışları bant genişliği sınırlandırılmıştır (TTNet sağolsun)
    Birde sistem için ayrılan önbelleğinizi arttırın.
    Bant genişliğini arttırabilirsiniz, yani
    Başlat/Çalıştır/Cikan yere gpedit.msc yazın enter basın ve Bilgisayar Yapılandırması Altında/Yönetim Şablonları/Ağ/Qos Paket Zamanlayıcısı/Ayrılabilir Bant Genişliğini Sınırla Etkin yapın. Bant Genişliği sınırı (%): 20 diye kısım cıkıyor onu (0) yapıyorsunuz. Ok bastıktan sonra pc´yi Restart yapın
    Ve son olarak youtube için Video acletör diye küçük proğramcık var onu kullanmayı deneyin birde.

Benim sistemmde p4 2,8 ghz+2ghz ram,gforce 250 ekran kartı 500mbHDD (HDD£nin %90 dolu) ama takılma yaşamıyorum+netlimitsiz TTNet ve 2 yıldır format atılmadı 3 adet browser var ve UTorrent, İDM ve JDowloader aynı anda çalışıyor yani sistem stabildir..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YER-DENİZ -- 21 Kasım 2012; 2:16:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: echoessss

herkese selamlar. internet üzerinden bir dizi ve ya film izlemek istedimde, görüntü kare kare ve sesten sonra geliyor. ses gayet normal. ama görüntü kare kare olduğu için izlenemiyor. görev yöneticisini açtığımda CPU kullanımı %100 oluyor video açıkken. (bu arada arka planda çalışan başka hiç bir program yok.) 2-3 hafta önce bu sorun yoktu aynı sistemi kullanmama rağmen. hard disk ya da usb üzerinden film izlerken sorun olmuyor. ya da bilgisayarda farklı programlar kullanarak yaptığım diğer işlemler gayet hızlı. şimdiye kadar denediklerim:

* normalde google chrom kullanıyorum. internet explorer la açmayı da denedim.
    * adobe flash player ı kaldırıp yeniden kurdum.
    * kaza lite codec lerini yeniden kurdum.
    * bunlarla düzelmeyince bilgisayara format attım
    * ekran kartıyla ilgili bir sorun olabilir diye arkadaşın ekran kartını alıp denedim.
    * işlemcinin termal mucununu yeniledim.
    * video oynarken sağ tıklayıp ayarlara girdim. donanım hızlandırma özelliği seçeneğini değiştirdim.
    * videonun tamamen dolmasını bekleyip sonra izlemeyi denedim.
    * directx ayarları, ekran sekmesinden "DirectDraw Hızlandırması: Etkin" olan bölümü devre dışı bıraktım.

bu yazdıklarımın dışında bir önerisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum.

modemi sıfırla düzelicek

• o olay benım eskı pcdede vardı.eski dediğim dirt 2 falan oynuyodum sıkıntı yoktu.gel gelelım tam ekran bir video oynattıgımda cpu %100 e vuruyodu.
    kasma yapmıyodu ama.belkıde bu yuzden sebebıı hi arastırmadım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: BySerkan™

quote:

herkese selamlar. internet üzerinden bir dizi ve ya film izlemek istedimde, görüntü kare kare ve sesten sonra geliyor. ses gayet normal. ama görüntü kare kare olduğu için izlenemiyor. görev yöneticisini açtığımda CPU kullanımı %100 oluyor video açıkken. (bu arada arka planda çalışan başka hiç bir program yok.) 2-3 hafta önce bu sorun yoktu aynı sistemi kullanmama rağmen. hard disk ya da usb üzerinden film izlerken sorun olmuyor. ya da bilgisayarda farklı programlar kullanarak yaptığım diğer işlemler gayet hızlı. şimdiye kadar denediklerim:

* normalde google chrom kullanıyorum. internet explorer la açmayı da denedim.
    * adobe flash player ı kaldırıp yeniden kurdum.
    * kaza lite codec lerini yeniden kurdum.
    * bunlarla düzelmeyince bilgisayara format attım
    * ekran kartıyla ilgili bir sorun olabilir diye arkadaşın ekran kartını alıp denedim.
    * işlemcinin termal mucununu yeniledim.
    * video oynarken sağ tıklayıp ayarlara girdim. donanım hızlandırma özelliği seçeneğini değiştirdim.
    * videonun tamamen dolmasını bekleyip sonra izlemeyi denedim.
    * directx ayarları, ekran sekmesinden "DirectDraw Hızlandırması: Etkin" olan bölümü devre dışı bıraktım.

bu yazdıklarımın dışında bir önerisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum.

modemi sıfırla düzelicek

bilgisayarı farklı bir eve götürüp farklı bir internet bağlantısı üzerinden de denedim. sonuç değişmedi.

• Net baglantisiyla ilgisi oldugunu sanmiyorum cunku video dolduktan sonra izlerken de ayni problem oluyor diyor.

Bu sorunu yasayanlarin neredeyse hepsi p4 kullaniyor. İslemciyle alakali olabilir. Sicaklik degerlerini bir kontrol edin.

Ayrica film izleme sitelerinde bir suru gereksiz reklam olur. Hareketli gif'ler filan Bunlar islemciyi onemli olcude sömuruyor. Firefox'da Ad Bl0k eklentisi ile reklamlari engelleyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cabriolet1981 -- 29 Ocak 2013; 12:03:37 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadaşlar bu sorun için gerçekten çok ugraştım yapmadıgım şey kalmadı işlemciden kaynaklanan bi sorun işlemciye ne kadar termal macunda sürsen fark eden bişi olmaz intel işlemcilerde genelde nadir raslanan 6 senedir kullanıyorum kendi kendine %100 performans harcamaya başladı işlemcinin ömrü bitti yani anlıycaknız ;) işlemcinizin degiştirin sorun çözülcektir
  • bende aynı problemi yaşıyorum sistem canavar gibi ama video izlerken sıkıntı yaratıyo 1 dk sonra takılmaya başlıyo hem nette izlerken hemde bilgisayarın hafızasından izlerken adobe flash player güncelledim ama yine düzelmedi
  • çekilin arkadaşlar ben doktorum şaka şaka arkadaşım garanti olarak kurtulman için format şart çünkü virüsden kaynaklanıor dene gör olmassa bana söv
  • arkadaşlar bahsettiğiniz durumu güç seçenekeleri ile alakalıdır notebook olanlar bataryası olenler yada ömrü azalanlar bu sorunla karsılaşır bataryayı çıkar dene yada güç seçeneklerini gözden geçirin
    bu mesajı da sırf bi iyilik olsun diye dh ye yıllar sonra yazıyorum
  • Merhaba arkadaslar benim sorunumda sizin gibi ama biraz sanki farklılıkları var benim dizüstüm 1 senelik Toshiba i5 işlemci ve win7 64bit ultimate service pack 1 kullanmaktayım. Gelelim sorunuma bende video hem internette hemde pcdeki filmlerde yapıyor. İzlemeye başladıgımda belli bir süre sonra ekran donup ses ilerliyor sonra kare kare ekran görüntüsü veriyor fakat mouseyi hareket ettirdigimde düzeliyor cok dolastım ettim neler yaptım cözemedim ama bişeyler buldum sizinlede paylaşayım 1cisi internetimi kesip film yada video izledigimde sorun olmuyor ancak belli 1 süre icersinde zararsız bir hata alıyorm "(kod) bellek read olmadı" diye 2 cisi aslında video ile ilgili degil bunu ne acıksa yada masa üstünde bile boşta dursa bile kasıyor farketmiyorz son olarak 3cüsü ise farkettigim şey fanınız boşta dahil olsa yada video izlerken bi anda yükseliyor işte o sırada takılma yapıyor . Kısacası bendeki etkiler oluyorsa büyük ihtimal internetten gelen 1 saldırı virüs olarak düsünüyorum sadece net varken aktif ve siz boşta bıraktıgınzda aktif olup pcye yük bindirmesi yapmakta . Sizden ricam bu konuda odaklanıp biraz arastırmak bulursanız ve paylasırsanız cok sevincem

• Aynı problemi bende yaşamaya başladım birkaç gündür,youtube veya net üzerinden farklı bir video izleme sitesinden video izlerken video 'nun indirmesi bitmesine rağmen 4-5 dakika kadar izledikten sonra seste hiç problem olmadan görüntü takılmaya başlıyor.
    mouse 'u oynatınca düzeliyor sonra tekrar 4-5 dakika sonra aynısı oluyor.
  • arkaşım sistem eski ondan oluyor flaşh reklamlar ve video lar işlemcini dar boğaz yapıyor artık videoların kaliteleri yükseldiği için ve flash reklamlar çoğaldığı için işlemcin darboğaz yapıyor normal bişey bende cpu değiştirdim az bi iyileşme oldu sorunun çözümü iyi bir sistem artık videolarda 2 çekirdekli pc ler bile kasıyor ama bu sistemi değiştiremem diyosan ufak tefek iyileştirici çözümler var wep tarayıcınıza flash reklamları bloklayan eklenti kur (dizi film sitelerinde) çok işe yarıyor sadece senin oynat dediğini oynatır buda iyi sonuç almanı sağlar. bunun haricinde youtube ve benzeri sitelerrde video kalitesini düşür buda işe yarar arkada kalan programları görev yoneticisinden kapa birde işlemcinin soğutmasına dikkat et buda etken oluyor not: denendi çok uğraştım bu sorunla hala var ama bunlar iyileştirici şeyler ama kesin çözüm iyi işlemcili iyi grafik kartı bi sistem yine yeniliyorum artık kalite çok yüksekli videolarda wep sitelerinde buda sistemi yoruyo artık iyi bir sistem gerekiyor bende almam lazım :D

• Konuyu hortlakmak gibi olmasin ama youtube dan yada baska sitelerden indirilen .flv uzantili videolarin bazilari cpu kullanimini %100 yapiyor ve pc cok yavasliyor. Indirilen dosyayi silmeye bile izin vermiyor. Çözümü explorer.exe calistirilmadan dos ortaminda dosyayi silmek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: HeroTürk

Aynı problemi bende yaşamaya başladım birkaç gündür,youtube veya net üzerinden farklı bir video izleme sitesinden video izlerken video 'nun indirmesi bitmesine rağmen 4-5 dakika kadar izledikten sonra seste hiç problem olmadan görüntü takılmaya başlıyor.

Tamamen aynısı mevcut bende de herşeyi güncelledim pc'nin özellikleride full durumda ama kasıyor sürekli yok mu çözüm?
  • quote:

Orijinalden alıntı: anlars

quote:

Orijinalden alıntı: HeroTürk

Aynı problemi bende yaşamaya başladım birkaç gündür,youtube veya net üzerinden farklı bir video izleme sitesinden video izlerken video 'nun indirmesi bitmesine rağmen 4-5 dakika kadar izledikten sonra seste hiç problem olmadan görüntü takılmaya başlıyor.

Tamamen aynısı mevcut bende de herşeyi güncelledim pc'nin özellikleride full durumda ama kasıyor sürekli yok mu çözüm?

Dostum ben bu yazıyı yazdıktan hemen sonra çözdüm sorunumu.

Yaptığım şey; Chrome kullanmama rağmen Internet explorer 'da Adobe flash player sayfasına girip oradan güncelleme dosyasını indirdikten sonra güncellemeleri indirmesini sağladım ve daha sonra hiç takılma olmadı.

• Bu problem bende de yeni başladı. Takılma gibi frame düşüşü oluyor mouse oynatırsam geçiyor oynatmazsam bir kaç saniye daha sürüyor. Benim de sistemim iyi. Oyunlarda vb hiç bir şey de sorun yaşamıyorum. Her şey güncel, internet ile ilgili bir problemim de yok. Çözümünü bulan arkadaş oldu mu acaba ???

HeroTürk arkadaşın dediği gibi bu problemi çözüyor. Bende acaba tarayıcadan mı kaynaklanıyor deyip explorerdan denedim orada ki flash'ı güncelledim. Yine de orada donuyordu ama chrome'da donmamaya başladı. Her iki tarayıcıya da ayrı ayrı flash yüklenmesini istemesinin saçmalığı sanırım bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Exnuc -- 1 Eylül 2013; 15:27:36 >
  • quote:

dün ramleri de değiştirdim. sonuç yine aynı. çözüm bulana bilgisayarımı hediye edceğim :)

Chromium sıkıntısı. Sen en iyisi operayı indir onunla dene. Denenmiş tavsiyedir.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yok mu bu sorunun kesin bi çözümü ? Eskiden bende oluyodu sonra nasıl geçti bilmiyorum. Şimdi bir yakınım aynı sorundan dert yanıyor.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.