Şimdi Ara

internetten video izlerken takılma sorunu (ne yaptıysam çözemedim) (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
71
Cevap
2
Favori
86.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

arkadaşlar bende de aynı sorun var. internetten video oynattığımda cpu nun tamamını video kullanıyor. donma ve takılmalar başlıyor. hdd de kayıtlı 1080p ve 720p filmlerde de aynı sorunu yaşıyorum. sistem core2duo 2,4 4 gm ram, hd5770 directx11

kimse işlemci yetmiyor filan demesin. aynı makinede 10-13 gb lık 1080p filmleri cam gibi izlemişliğim var ama bu ara ne yapsam takılıyor. konuyla ilgili bilgisi olan var mı?
  • arkadaşlar youtube da video dolmasına rağmen takılıyor sinir bozuyor nasıl çözülür anlık takılıyor değişik bir ses geliyor
  • chrome da takılmasının sebebi aynı anda iki flash playerın birden oynatmaya çalışması. Ayarlar > Gelişmiş Ayarları Göster > Gizlilik(İçerik ayarları > (Eklentiler > Eklentileri ayrı ayrı devre dışı bırak)) açılan pencerede sağ kısımda yarıntılar diye bölüm var ona tıkla. sonra ordsan "Adobe Flash Player" adında iki eklenti var. eski sürümü devre dışı bırak. kapatıp aç ve yeniden dene. sonucu bekliyorum...
  • arkadaşlar yorumlardaki butun herseyi yaptım sadece format atmadım onuda yarın yapcam ve bu sorun hakkında bi yardım eden olursa iği olur ya yoqsa kırcam atcam pc yi
  • nedsret kullanıcısına yanıt
    hocam senin dediğini yaptım şimdide adabo flash player eklentisi izn verilmiyor diyor nasıl düzeltebilcem
  • Digrrini aktiflestir aktif olani devre disi birak. Sonus ayniysa yaz eve gecince bakiyim ben. Malum bayram donusu uolculuk. Corlu yolcusu kalmasin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Benim imzamdaki sistemde de aynı sorun vardı chipset sürücüsünü değiştirdim düzeldi
  • arkadaşlar aynı sorun bende de var son 3 4 gündür başladı bu sorun yokmu bi çözümü ?
  • konuyu açan arkadaş anladığım kadarı ile pc 478pin senin yapabileceğin fazla birşey yok işlemci yetersiz kalıyor 1 yıl öncesine kadar böyle sıkıntı olmuyordu ama artık 478pinli sistemlerde netten video küçü oyun devri tamamen kapandı. yani nasıl anlatayım bilmiyorum ama artık tarayıcılar özellikle crome ağır geliyor özellikleri düşük makinalara. takılmayı en aza indirmek için explorer yada yukarıda arkadaşın dediği gib opera ile dene.
  • quote:

Orijinalden alıntı: merwah

arkadaşlar aynı sorun bende de var son 3 4 gündür başladı bu sorun yokmu bi çözümü ?

combofix indir. bilgisayarı yeniden başlat bilgisaya açılırken F8 e bas güvenli modda aç.

YAPILIŞI : Combofix programını açıyoruz. Kendi yüklemeler yapıyor. Sonra size bir ekran gelecek I accept deyip geçin ve bekleyin Preparing to Run diyecek ve sonra stage 1 den 50 ye kadar kendi tamamlayacak ve en son birtane yazıların olduğu metin belgesi açılacak. Onu kapatıp sistemi yeniden başlatın. Tüm işlem bu kadardır .

NOT : COMBOFİX çalışırken arkaplanda hiçbirşey yapmayınız !!
  • quote:

Orijinalden alıntı: echoessss

dün ramleri de değiştirdim. sonuç yine aynı. çözüm bulana bilgisayarımı hediye edceğim :)

arkadaşım aynı sorun bende de var bende ne yaptıysam çözemedim ama geçici bir çözüm sunayım sana bende gayet iyi şekilde işe yarıyor video izlerken alt+crtl+del yapıp görev yönetici penceresini aç bu kadar video film ne yaparsan yap sonuna kadar görev yönetici penceren açık kalsın herhangi bir kasma falan olmuyor:)) düzelirse bilgisayarı isterim :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alpin790 -- 7 Şubat 2014; 11:37:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Castiel

bebdede bu sorun var sıstemım Kısacası BF3 u Ultradada oynatabılıyor fakat gel gelelım bazı ınternetten vıdeo ızlemede donmalar kasılmalar oluyor

Virus olabilir hocam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emirfilemirfil

quote:

Orijinalden alıntı: Castiel

bebdede bu sorun var sıstemım Kısacası BF3 u Ultradada oynatabılıyor fakat gel gelelım bazı ınternetten vıdeo ızlemede donmalar kasılmalar oluyor

Virus olabilir hocam

amd nın fx 1. nesıl ıslemcılerınde darboğaz olup işlemcı kendını 0 lıyor, sıstemı degıstırıp kurtulmuştum bu sorundan
  • laptopu daha alalı 2 hafta oldu Asus x550LB aynı sorun bende de var. Nedir çözümü
     internetten video izlerken takılma sorunu (ne yaptıysam çözemedim)

normal mi bu durum ya daha yein aldık laptopu 4 yıllık laptopta yoktu aynı problem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xEvaNeSx -- 17 Nisan 2014; 22:09:59 >
  • bende bu sorunu tablette online film izleyince yaşıyorum. pc anldımda tablette neden yapabilir. tablette yüklü doğru dürüst bişey yok ram 2 gb. işlemci 1,6 ghz internet hızı 10mb ve kablo ile bağlı wifi değil..
  • xEvaNeSx kullanıcısına yanıt
    ben de imzamdaki sistemi kullanıyorum ve firefoxda takılma yaşıyorum. çözüm buldunuz mu?
  • arkadaşlar yarım kalan windows updatelerinden dolayı oluyor. güncellemeye gidin, orda şimdi bilgisayarı yeniden başlat varsa onu yappın. yoksa microsoftun windows update fix tool indirip çalıştırın.
  • Arkadaşlar sakın bu sorun için ssd almaya kalkmayın ssd'lik bir durum değil.Her ne haltsa bu sorunu çözemedim, Eğer çözen varsa yazabilir mi ?
  • Arkadaşlar sorun ile biraz araştırma yaptım en sonun da sorunun kaynagını buldum 2 gün önce windows şirketinde bir arkadaşıma bu sorunla ilgili mail atmıştım bugün cvp geldi hemen paylaşıyorum arkdaşlar sorun pc de veya internet hızınla alakası yok muş sıkıntı flas player şirketini değiştiriyormuş pc oto güncellleme yaptıgı için sunucu kapalı oldugu için video oynatıcı sistemi hasarlı gözüküyor yeni güncellemeye kadar bi mühtet böyle olucakmış elime geçer geçmez sizlerle yeni adobe flaş playeri paylaşıcam herkese kolay gelsin önerim video yu veya filmi indirip izleyin çünki moraliniz bozuluyor kolay gelsin....
  • quote:

Orijinalden alıntı: echoessss

quote:

Orijinalden alıntı: Kizildag00

Sistem özelliklerini tam olarak yazarmısınız.Belki ozaman yardımcı olabiliriz.

p4 2,5 ghz işlemci, 1250 ram, winfast a340 ekran kartı, 40 gb samsung hdd.

Ekran kartınız winfast a340 128 mb lık bir ekran kartı şuan için internette video izlemeye uygun bir ekran kartı değil. İzlediğiniz video hd video ise görüntü bozulması kasılması çok normal.bunun için kombinasyonlar sunmaya yada internet veya başka bir sebebe bağlamaya gerek yok.Video izlerken explordan açın bir nebze rahatlama olabilir.sisteminiz yeni standart videoları internette izlemek için çok eski.
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.