Şimdi Ara

Internetten kombi alacağım yardım edin..

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
1.128
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • http://www.kombici.com.tr/ sitesinden kombi alacağım.

1- Burdan kombi alan oldu mu ?
    2- Kombiyi aldığımda montaj için ektra aparat vs. almam gerekiyor mu ?
    3- Kombi geldiğinde nasıl kontrol etmem gerekli?

Bu sorular aklımı karıştırıyor. Umarım doğru yere açmışımdır konuyu.

• ahmetcankal kullanıcısına yanıt
    bu site hakkında bilgim yok ama internetten kombi aldığınızda
    1) kombinin orijinal hermetik baca ve dirseğini ücretsiz isteyin,bazı uyanıklar ilave para bazıları da yan sanayi baca gönderir,telefonda önceden konuşun
    2) kargo teslimatını açıp kontrol etme şeklinde isteyin,kargodan ürün geldiğinde kombiyi ve bacayı kontrol edin
    3) montaj için genelde plastik kombi bağlantı seti alırlar kutu içinde 20-30liraya satılır dandiktir,bunun yerine pirinç/metal tam geçişli vana ve filtreler (pislik tutucu) 1/2 ve 3/4 öneririm
  • quote:

Orijinalden alıntı: disintegration

bu site hakkında bilgim yok ama internetten kombi aldığınızda
    1) kombinin orijinal hermetik baca ve dirseğini ücretsiz isteyin,bazı uyanıklar ilave para bazıları da yan sanayi baca gönderir,telefonda önceden konuşun
    2) kargo teslimatını açıp kontrol etme şeklinde isteyin,kargodan ürün geldiğinde kombiyi ve bacayı kontrol edin
    3) montaj için genelde plastik kombi bağlantı seti alırlar kutu içinde 20-30liraya satılır dandiktir,bunun yerine pirinç/metal tam geçişli vana ve filtreler (pislik tutucu) 1/2 ve 3/4 öneririm

ya Memlekette hangi bayiye gitsem orda spot satıyorlar alma gibi ifadeler kuruluyor. Açıkcası bende hiç bir bilgim yok. Birileri tarafından öpülmek istemiyorum.
    yerel piyasa ile internet arasında fiyat farkı az ise yerel piyasadan al,ama fiyat farkı çoksa internet fiyatları spot olduğu için uygun oluyor
    hangi kombiyi düşünüyorsunuz?
  • Aslında burada okuduklarımla vazgeçmiştim ama çevre baskısı, diğerleri çok arıza çıkarıyor gibi hurafeler ve ailemin uğraşmayalım sonrasında dediği için Viessman Vİtopen 100W almak zorundayım. Ya da Bosch 6000 ikisinden birisi olacak.

Bu kombi

http://www.kombici.com.tr/viessmann-vitopend-100-w-hermetik-kombi-21328kcalh-248kw,u

memlekette 1850 bu sitede ise 1475 arada ucurum var. Birde montaj parası alacak memleketteki 2000 olur diyor. Fark neden böyle açıkcası anlamda veremiyorum. Memleketteki ile bunun neyi farklı?

esas arıza çıkartan verimsiz donanımsız ve sadece viessmann isminde dolayı vitopend alırsan hata yaparsın
    paranıza yazık günah böyle bir kombiye 1850lira verilmez
    asla önermediğim ve asla önermeyeceğim,parasının olmayan kombisi
  • Ahhhh işte şunu çevremdekilere anlatamıyorum işte. Anne-Babaya alıyorum onlarda çevrenın baskısı ile onu alalım diyor. Peki buna yakın Buderus tavsiyeniz var mı? Mesela U-072 sanırım. Bu model nasıldır ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetcankal -- 3 Aralık 2015; 10:19:04 >
    buderus u72 ve bosch class 6000w %100 aynı kombi,manisa bosch fabrikasında aynı bantta üretiliyor
    ilk çıktığında aynı kombiler olduğunu forumda yazan ilk bendim
    vitopend'e göre tercih edilebilir,

kombinin üstündeki buderus logosu yüzünden class6000w ye göre her zaman 200lira civarında pahalıya satılır

vitopend alacağına class 6000w veya u72 al, ama bütçeyi yükseltmek istersen ve ailen buderus,vaillant,viessmann gibi marka istiyorsa bosch condens 2500w alabilirsin,buderus ile aynıdır
  • Tamamdır. Peki internetteki kombi ile bayideki kombi arasında ne gibi fark olabilir?
    hiçbir fark yok
    netten alınan kombi stoktan dolayı ezilmiş büzülmüş olmasın yeter sonuçta kargoyla geliyor
    bir de netten kombi alınca iade garantisi de isteyin,

internet ile bayi arasındda 100-200tl fiyat farkı olabilir özellikle yoğuşmasız kombilerde bu fiyat tolere edilebilir,ama 500 oynuyorsa 1200liralık bir kombi için fiyat farkı çok fazla

1800-2000liralık kombide fiyat farkı daha fazla olabilir
  • Hocam ilginiz için teşekkurler. Bir sıkıntı veya sorum olursa bu baslık altında size yazarım. Allah razı olsun .
  • 137 metrekare icin yoğusmali ne tavsiye edersiniz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • http://www.dogalgazmarket.com/ Ben bu siteden aldım. Verdiği rakamlar fena değil. Toptancıymış.
  • http://www.dogalgazmarket.com/Demirdokum-Nitromix-P-28_UD13

Ben Demirdöküm Nitron Plus HK 24 Hermetik Kombi aldım. Memnunum. 1320 liraya.

Sizin ev büyük olduğundan 28 lik yoğuşmalı daha uygun olur diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: PARAFESOR

http://www.dogalgazmarket.com/ Ben bu siteden aldım. Verdiği rakamlar fena değil. Toptancıymış.

Dostum aldıgın kombiyi montaj ettirirken ekstra aparat falan gerekiyor mu? Yani kutudan gerekli montaj malzemeleri cıkıyor mu? Site bana cok basit geldi güvenilir mi ?
  • PARAFESOR P kullanıcısına yanıt
    Peki bu mu yoksa termoteknik logic 26/35 mi

Montaj için sadece 200 tl ödedim. Paketin içinden neyin çıkıp çıkmadığına bakmadım.

• Arkadaşım kombiden pek anlamam. Benim ev 100 m2 olduğu için bana tavsiye edileni aldım. Sizin ev daha büyük olduğu için bir üstünün daha uygun olacağını düşündüm. Sizin yerinizde olsam bir kaç bayiyi telden arayıp karşılaştırma yapardım. Demirdöküm tercihimin nedeni demirdökümu vaillant aldığı içindir.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.