Şimdi Ara

İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır! (3074. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
63.796
Cevap
342
Favori
2.734.855
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1335 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 30723073307430753076
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Superonline ve Turksat sitelerine girip kendiniz bakabilirsiniz

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Dr. Boone

Superonline ve Turksat sitelerine girip kendiniz bakabilirsiniz

Şimdisine kendim bakarım, peki 2019'da nolcak?
  • 3 çeşit tarife olacak: eski usul kotalı, gerçek sınırsız, saate göre hızı değişen (turksat akıllı sınırsız) tabi gerçek sınırsızlar el yakacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Boone -- 12 Kasım 2017; 11:14:1 >
  • quote:

3 çeşit tarife olacak: eski usul kotalı, gerçek sınırsız, saate göre hızı değişen (turksat akıllı sınırsız) tabi gerçek sınırsızlar el yakacak

gerçek sınırsızların fiyatı uçuk olursa şimdikinden pek de farkı olmaz, yani akk kalktı lafzı sadece lafız olarak kalmış olur
  • Btk firmaların arkasından dolanacağını akıl edemedi

• quote:

Btk firmaların arkasından dolanacağını akıl edemedi

bu arada akıllı sınırsız denilen şimdiki sisteme benzerlik gösteriyor. şimdi zaten gece indirme yapılabiliniyor ve hız eskisine dönüyor(kota aştıysa). heralde sadece gün içinde hızlı saatler yaparlar, yani bugünkinden farklı bir şey olmayacak, biz kullanıcılar da bizi memnun edecek bir şeyler yaparlar sanıyorduk, müşteriye hizmet falan hikaye
  • Kota saçmalığının yanında taahhüt için de adam akıllı düzenleme lazım. Heriflerin aktivasyon maliyeti vergiler hariç 26,81 lira, bize yazdıkları 192 lira. Diğerlerinin 40 liraya taahhütsüz verdiği internete (netspeed 8 mbit gerçek sınırsız) 230 lira yazıp aylık 170 lira sözde indirim gösteriyor (millenicom).

• quote:

Kota saçmalığının yanında taahhüt için de adam akıllı düzenleme lazım. Heriflerin aktivasyon maliyeti vergiler hariç 26,81 lira, bize yazdıkları 192 lira. Diğerlerinin 40 liraya taahhütsüz verdiği internete (netspeed 8 mbit gerçek sınırsız) 230 lira yazıp aylık 170 lira sözde indirim gösteriyor (millenicom).

kullanıcının işine gelen şeyler firmaların işine gelmez, çünkü gelirleri azalır ve giderleri artmış olur. yani mesele salt para kazanmak olunca maalesef hizmetin esamesi bile okunmuyor, biz de burda kendi kendimize bir şeyler söyleyip olacağını sanıyoruz, anca lafta olur ama icraatte olması mümkün değil, ama reklam yapmasını biliyorlar :D
  • Telekom kadar kazikci Bir kuruluş yok heralde. Adamlara tahaadutum 56 tl 61.25 fatura kesmişler. Sebebini sorduğumda da alo paketten 5.2 yansidigini işte ücretli yerleri aramışsın dediler bende bakın dediğimde yok bakamıyoruz sistem izin vermiyor gibi saçma sapan bahane urettiginde kendim baktım online işlemlerden 2 tane biri vestel diğeri horoz lojistik mh para yansıtmış diğeri ise çok manidar şehir içi ev numarsina da ekstra para yansıtmış ve bunların toplamı 3.9 tutmasına rağmen 5.2 olarak hesaba istemişler. Şikayeti ettim ama yine pek umudum yok. Bunları acaba şikayet etsem tüketici ye bir sonuç alır mıyım. 5 lira için ceza odemelerini istiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Save The Day

quote:

Orijinalden alıntı: Hümiyettin

quote:

quote:

AKK'yi kaldırmak isterken o kotalı tarifeler kabul edilemez. Bu konu başlangıçta onun içindi ama artık daha ötesine geçti. İnternetle ilgili her türlü sorunu gündeme getirme amacımız var. İnternet konusunda önemli bir kaynak ve topluluk haline gelebiliriz.

Eskiden kotalar vardı ve kotalardan kurtuluk derken bu sefer de AKK çıktı karşımıza. İkisinden de kurtulmak zorundayız, yoksa internet kullanımı zehir olur ve parayı çöpe atmış gibi oluruz. Tabiki her türlü sorunu dile getirmeliyiz. Ama merak ettiğim bir husus var. 2018 sonunda yani 2019'da AKK komple kalkacak deniyordu, hatta BTK açıklama yapmıştı sanırsam. Bu doğru mu? AKK komple kalkıp da eski kotalı sistem mi geliyor arkadaşın dediği gibi? Eski kotalı sisteme geçiş için tarifeler mi değişiyor ve denemeler mi yapılıyor? Nedir işin aslı astarı?

BTK başkanı ve bakan, o tarihte kalkacağını söyledi. O tarihe kadar kalmasını istemeyiz ama dürüst olmalarını umuyoruz.

AKK mi yoksa bütün kotalar mı kalkacak dediydi? AKK dendiyse yerine eski kotalı sistemler gelebilir. Keza bana cevap yazan arkadaş bu kotalı sistemin(AKK olmayan ama kotayı aşınca ek ücret ödenen veya internet kesilen tarifeler) dayatıldığına dair bir şey yazmış, var mı böyle bir şey?

edit imla

Tüm kotalar demediği için şüpheli ve temkinli davranıyoruz.

@Dr. Boone

Tahmininizi kesin bilgiymiş gibi yazmazsanız daha iyi olur.

• İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır!

Anketimiz devam ediyor: goo.gl/zHYrTT

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hümiyettin -- 12 Kasım 2017; 14:24:26 >
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

AKK'yi kaldırmak isterken o kotalı tarifeler kabul edilemez. Bu konu başlangıçta onun içindi ama artık daha ötesine geçti. İnternetle ilgili her türlü sorunu gündeme getirme amacımız var. İnternet konusunda önemli bir kaynak ve topluluk haline gelebiliriz.

Eskiden kotalar vardı ve kotalardan kurtuluk derken bu sefer de AKK çıktı karşımıza. İkisinden de kurtulmak zorundayız, yoksa internet kullanımı zehir olur ve parayı çöpe atmış gibi oluruz. Tabiki her türlü sorunu dile getirmeliyiz. Ama merak ettiğim bir husus var. 2018 sonunda yani 2019'da AKK komple kalkacak deniyordu, hatta BTK açıklama yapmıştı sanırsam. Bu doğru mu? AKK komple kalkıp da eski kotalı sistem mi geliyor arkadaşın dediği gibi? Eski kotalı sisteme geçiş için tarifeler mi değişiyor ve denemeler mi yapılıyor? Nedir işin aslı astarı?

BTK başkanı ve bakan, o tarihte kalkacağını söyledi. O tarihe kadar kalmasını istemeyiz ama dürüst olmalarını umuyoruz.

AKK mi yoksa bütün kotalar mı kalkacak dediydi? AKK dendiyse yerine eski kotalı sistemler gelebilir. Keza bana cevap yazan arkadaş bu kotalı sistemin(AKK olmayan ama kotayı aşınca ek ücret ödenen veya internet kesilen tarifeler) dayatıldığına dair bir şey yazmış, var mı böyle bir şey?

edit imla

Tüm kotalar demediği için şüpheli ve temkinli davranıyoruz.

@Dr. Boone

Tahmininizi kesin bilgiymiş gibi yazmazsanız daha iyi olur.

kesine yakın bir varsayım gibi görünüyor, AKK kalkacak dediyse AKK kalkar, kotalı ve tamamen kotasızlar devam eder, sonuçta akk değil bunlar, firmalar için çok da bir şey değişmemiş olur, diğer türlü o kadar trafik çok maliyet getirebilir, bu kadar trafiğe gerek olmadığını düşünerek fiyatı uçuk yaparlar ve sınırsız verirler maalesef.

• quote:

Orijinalden alıntı: SAYKOOO14

Telekom kadar kazikci Bir kuruluş yok heralde. Adamlara tahaadutum 56 tl 61.25 fatura kesmişler. Sebebini sorduğumda da alo paketten 5.2 yansidigini işte ücretli yerleri aramışsın dediler bende bakın dediğimde yok bakamıyoruz sistem izin vermiyor gibi saçma sapan bahane urettiginde kendim baktım online işlemlerden 2 tane biri vestel diğeri horoz lojistik mh para yansıtmış diğeri ise çok manidar şehir içi ev numarsina da ekstra para yansıtmış ve bunların toplamı 3.9 tutmasına rağmen 5.2 olarak hesaba istemişler. Şikayeti ettim ama yine pek umudum yok. Bunları acaba şikayet etsem tüketici ye bir sonuç alır mıyım. 5 lira için ceza odemelerini istiyorum.

yok vergiydi veya başka bişeyin ücretiydi diyebilirler hocam, bütün giderleri net olarak tespit etmeniz lazım ama nasıl olacak

• Hümiyettin kullanıcısına yanıt
    İlk yazdığım mesaja tekrar baktım da, herhangi bir yanlışlık göremedim. BTK'nın şimdiye kadar kota ile ilgili yaptığı tek düzenleme, kotalı tarifede gelecek faturanın aynı hızdaki kotasız tarifenin %20 fazlasını aşamayacak olması. AKN düzenlemesi zaten hepimizin malumu. 1 mayıstan sonra iss'ler yasal boşluğu fırsat bilerek akn'li fiyatına aşım ücretli ve duran kotalı tarifeleri dayatmaya başladılar (özellikle de superonline bunu taşeronlar eliyle tehdit ve şantaj ile yapıyor). Tepkilerle güç bela sadece 24 mbit akn'li tarife kaldı. Gerçek sınırsızların da fiyatı bunlara göre uçuk dedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dr. Boone -- 12 Kasım 2017; 12:4:15 >
  • Online ıslemlerde ne kadar yansıttıgı adım adım yazıyor hocam. Geri kalan tutara oyle bır kulp uydurabılırler dogru soyluyorsunuz. Çok değişik bir firma. Yani forum kuralları olmasa değişik yerine daha yerinde kelimeler kullanılabılır.
  • Şu akn kaldırılma tarihi nedir?rezillik çekiyoruz resmen.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

İlk yazdığım mesaja tekrar baktım da, herhangi bir yanlışlık göremedim. BTK'nın şimdiye kadar kota ile ilgili yaptığı tek düzenleme, kotalı tarifede gelecek faturanın aynı hızdaki kotasız tarifenin %20 fazlasını aşamayacak olması. AKN düzenlemesi zaten hepimizin malumu. 1 mayıstan sonra iss'ler yasal boşluğu fırsat bilerek akn'li fiyatına aşım ücretli ve duran kotalı tarifeleri dayatmaya başladılar (özellikle de superonline bunu taşeronlar eliyle tehdit ve şantaj ile yapıyor). Tepkilerle güç bela sadece 24 mbit akn'li tarife kaldı. Gerçek sınırsızların da fiyatı bunlara göre uçuk dedim.

benim gece kuşu bittiği zaman sıkıntı o zaman di mi hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: SAYKOOO14

Online ıslemlerde ne kadar yansıttıgı adım adım yazıyor hocam. Geri kalan tutara oyle bır kulp uydurabılırler dogru soyluyorsunuz. Çok değişik bir firma. Yani forum kuralları olmasa değişik yerine daha yerinde kelimeler kullanılabılır.

hocam belli bir firma ismi vermek istemem ama genel olarak firmalara güven olmuyor, çünkü işin içinde para dönüyor ve iyi hizmet beklemek hayalperestlik olur. iyi hizmet alanlar da şükretsin vallahi, şansılar
  • Şimdiden bunları kabullenmeye başlarsak bu konunun varlığı anlamsız hale gelir.
  • quote:

BTK hala göz yummaya devam ediyor. Tahminler gerçeğe yakın ya da uzak olabilir ama tahminden ziyade kesin bilgi gibi yazmanızı doğru bulmadım.
  • 
Sayfa: önceki 30723073307430753076
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.