Şimdi Ara

İnternette Kotaya, Kısıtlamaya, Düşük Hıza, Fahiş Fiyatlara Hayır! (3181. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
63.796
Cevap
342
Favori
2.734.825
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1335 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 31793180318131823183
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şuna bakın.Hala hız düşürme derdindeler.

https://www.bilgisayarbilisim.net/konular/fiber-hizlari-indiriliyor.167978/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-D50B08F8B -- 11 Eylül 2019; 3:8:37 >

• matrix506 kullanıcısına yanıt
    Yönetimin işine gelmiyor herhalde :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • komik bir olay başıma geldi yazayım dedim hem konuda canlanır dün sabah kalktım ne telefon var ne de internet neyse baktım oraya buraya kablolar sağlam sonunda arıza kaydı bırakktım sonradan aklıma geldi mutfakta ayrı duvara takılı 2ci telefon var dedim onu çıkarayım da ona bahane bulmasınlar onu çıkardım hat düzeldi bu nasıl oldu çözemedim çünkü yıllardır böyle takılı telefonlar neyse arıza kaydını iptal etmedim gelirler yada cepten ararlarsa durmu izah ederim dedim ertesi gün ev telefonunu aramışlar ve arızanızı giderdik diye yaw neyi giderdin ben yaptım ya

• Türkcell indirmiş bile Satıs temsilcisinin yapmıs oldugu afiş fotografı arkadaslar herkese hayırlı olsun...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ozcan.babacan kullanıcısına yanıt
    8 mbps fiber hızında internet bizi bozmasın ağalar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün ofisimize vodafone merkezden ticari pazarlama muduru geldi. Upload olayını bizzat kendisine bildirdim. Konu uzerinde calistiklarini ve 5-10tl gibi bir fark ile kampanya çıkaracaklarını belirtti.

• Adamlar satmaya başlamış bizim kampanyalar 35 ve 99 mbps aşagısı olmuyor 😂

• Hümiyettin kullanıcısına yanıt
    Siz hız istiyorsunuz alın size hız

BTK'nın kararı 2 mbps hız yeterliymiş.
    https://forum.donanimhaber.com/btk-2-mbps-hiz-yeterliymis-superbox-rezaleti-turkcell-icerir--138793427
  • NitroNos kullanıcısına yanıt
    BTK'nın kendi yönetmeliğine göre paket hızının en az %75'ini vermeleri gerekiyor.

4.5G sınırsız paketi kullanıyorum 2 mbps diyip duruyorlar CEO'ya yazdım geri dönüş yaptılar incelem yapıyorlar üst boyuta geçirmişler bu bölgeyi bakalım hocam.
    Mobil operatörler internet servis sağlayıcı sayılmıyorsa bu tebliğin kapsamına girmiyor olabilirler.

İyi hoş güzelde hocam diyelim ki sayılmıyor İSS'lerde 16 mbps lik paket satıp ta 4-8 mbps alanlar ne yapacak .
  • keşke bu protestoyu hiç yapmasaydık.
    şu an 6 mpbs internete 90 küsür lira veriyorum ve ağlıyorum.
    250 gb akk çok daha iyiydi. 60 lira falandı.

sınırsız oldu ama çok pahalılaştı.

En azından şikayet haklarını kullanacaklar ve protestolara katılacaklar. Kimsenin bir anda her şeyi düzeltme gücü yok ama milyonlarca kişi ses çıkarırsa o yola girilmiş olunur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E41A5AE05

keşke bu protestoyu hiç yapmasaydık.

250 GB (veya kotanız ne kadarsa) sonrası 3 Mbps'ye düşülen bir sistemi geri istemek akıllıca bir iş değil. O kota miktarı da en yüksek olanıydı galiba, bundan sonra yazdıklarımı ona göre değerlendirin.

Teorik olarak kesintisiz indirmeyle 250 GB kotanın bitme süreleri:
    - 6 Mbps ile yaklaşık 4 gün 3,5 saat
    - 8 Mbps ile yaklaşık 3 gün 2,5 saat
    - 16 Mbps ile yaklaşık 1 gün 12 saat
    - 24 Mbps ile yaklaşık 1 gün 1 saat
    - 50 Mbps ile yaklaşık 12 saat
    - 100 Mbps ile yaklaşık 6 saat

AKK'li tarifelerde aslında en fazla 3-5 günlük bir illüzyon için para ödüyorduk. Bunu istemek yerine mevcut koşulların iyileşmesini istemeliyiz. Yönümüz geriye değil, ileriye olmalı.

Bu süreçte başlattığımız rüzgarı arkasına alarak kotasız tarifeler sunan İSS'ler çıkmaya başladı. Sınırsız fiyatlarında düşüşler yaşandı. İnternet kullanıcıları bilinç kazanıyor, bu konular ana akım medyaya kadar her yere yayılıyor. Kısa vadede zorluklar yaşayacağız ama pişmanlık gerektiren bir durumda değiliz. Pes edersek daha kötüsü olacaktır.

• Bu internet operatörlerini Elon Musk adam etmeye geliyor az daha bekleyin arkadaşlar, nasıl adam oluyorlar göreceksiniz..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-E41A5AE05

keşke bu protestoyu hiç yapmasaydık.

• Blindfire kullanıcısına yanıt
    biliyorum biraz gıcık gibi duruyorum ama bu kampanyaya destek verirken düşündüğüm şey kullandığımız internetin fiyatı aynı kalacak , akk zımbırtısından da kurtulacaktık.

adamlar akk yi kaldırdı ama karşılığında paketleri o kadar pahalı yaptılar ki gene giren bize girdi.

• smart0201 kullanıcısına yanıt
    Ne dediğiniz anlaşılmıyor.

Şuan Türk Telekom kullanıyorum geçen yıl abone oldum 16 Ay Taahhüt var sonunda VDSL Geldi. 100 MBps için 85 TL veriyorum şuan Akk olsa akk sonrası 3 Mbps veya 24 MBps düşmüş olurdu.
    Siz bana her gün btk cimer yazmanızın faydası olmaz dediniz şimdi T11 yapılıyor 2 tane

Fiber çektiler
    Dolaplar geldi konuldu fiber sonlandırması yapılacak ve aktarma işlemleri kaldı

Bir de elektrik için kazı yapılacak

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi smart0201 -- 25 Ekim 2019; 23:38:52 >
  • 
Sayfa: önceki 31793180318131823183
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.