Şimdi Ara

internetimin kopmadığı 1 gün dahi yok.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.327
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Öncelikle merhaba arkadaşlar 2005 yılından beri internet kullanıcısıyım o günden bu güne internetimin kopmadığı hiç bir gün olmadı. Yani günde 1 kere olsa gene razıyım ancak bu sayı bazı günler 30 u geçkin bazı zamanlar uzun süreli kopmalar bazende çok kısada olsa yine kopmalar şeklinde yani değişken zamanlı olarak gerçekleşiyor.
    peki internetim bunca zaman kopuyorda ben buna karşı ne gibi eylemlerde bulundum ? bunu maddeler halinde yazıyorum.
    öncelikle şunu belirteyim 2005 ten bu yıla kadar ttnet kullanıcısıydım bir iki ay önce babam yanlışlıklada olsa doping millenicom a geçmiş. Bu 2 firmayı bu süre zarfı içinde çok çok zaman aradım hep gerekli kontrollerin yapıldığını ve "onlardan yana bir problem bulunmadığını" söylediler.

bunun üzerine bende bina içi tesisatı tekrar değiştirdim (daha önce bir kere değiştirmiştim) dün tekrar değiştirdim bu sefer sokaktan gelen line'ı direk olarak modemin yanına kadar getirip splitterla burada ayırdım(bundan önce direk olarak splitter sız modeme takıp denemeler yaptım yine kopma yaşadım) ayrıca bunlara ek olarak yeni splitter , yeni modem yeni telefon kablosuda almıştım. bunları yapmama rağmen hala kopma yaşıyorum. Bu aşamadan sonra ben ne yapmalıyım ?

not: ana santralle benim evimin arası 3km civarıymış bundan düşük hat geldiğini söyleyenler var arkadaşlarım arasında, ancak sorun şu hemen yan komşumda aynı santralden alıyor ancak onun internetinde kopma gibi sorunlar olmuyor.

aklıma gelenleri yazdım daha ayrıntılar var aklıma geldikçe yazıcam.
    internet kopması yaşayıp bunu minumuma indirebilen ve hatta tamamen ortadan kaldırabilen arkadaşlardan destek bekliyorum arkadaşlar artık sabrım kalmadı tüketici haklarını dahi aramayı düşünüyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: C@RtHeR

Öncelikle merhaba arkadaşlar 2005 yılından beri internet kullanıcısıyım o günden bu güne internetimin kopmadığı hiç bir gün olmadı. Yani günde 1 kere olsa gene razıyım ancak bu sayı bazı günler 30 u geçkin bazı zamanlar uzun süreli kopmalar bazende çok kısada olsa yine kopmalar şeklinde yani değişken zamanlı olarak gerçekleşiyor.
    peki internetim bunca zaman kopuyorda ben buna karşı ne gibi eylemlerde bulundum ? bunu maddeler halinde yazıyorum.
    öncelikle şunu belirteyim 2005 ten bu yıla kadar ttnet kullanıcısıydım bir iki ay önce babam yanlışlıklada olsa doping millenicom a geçmiş. Bu 2 firmayı bu süre zarfı içinde çok çok zaman aradım hep gerekli kontrollerin yapıldığını ve "onlardan yana bir problem bulunmadığını" söylediler.

bunun üzerine bende bina içi tesisatı tekrar değiştirdim (daha önce bir kere değiştirmiştim) dün tekrar değiştirdim bu sefer sokaktan gelen line'ı direk olarak modemin yanına kadar getirip splitterla burada ayırdım(bundan önce direk olarak splitter sız modeme takıp denemeler yaptım yine kopma yaşadım) ayrıca bunlara ek olarak yeni splitter , yeni modem yeni telefon kablosuda almıştım. bunları yapmama rağmen hala kopma yaşıyorum. Bu aşamadan sonra ben ne yapmalıyım ?

not: ana santralle benim evimin arası 3km civarıymış bundan düşük hat geldiğini söyleyenler var arkadaşlarım arasında, ancak sorun şu hemen yan komşumda aynı santralden alıyor ancak onun internetinde kopma gibi sorunlar olmuyor.

aklıma gelenleri yazdım daha ayrıntılar var aklıma geldikçe yazıcam.
    internet kopması yaşayıp bunu minumuma indirebilen ve hatta tamamen ortadan kaldırabilen arkadaşlardan destek bekliyorum arkadaşlar artık sabrım kalmadı tüketici haklarını dahi aramayı düşünüyorum

Sende sabır değil çelik gibi sinir varmış. 6 senedir hergün kopan heleki bazı günlerde 30 defa kopan internete bunca zaman nasıl tahammül ettin pes doğrusu.

Bende ADSL kullanırken bu sorunla 3 kez karşılaştım. Santralle aramda sadece 800m var.

İlk kopma yaşandığında evdeki telefon hattını yeniledim, düzelmedi. Santraldeki bir görevliyle konuştum, portumuzda arıza varmış onu giderdiler, ek olarak modemi garantiye gönderdim, modem de sorunluymuş; düzeldi.

İkincisinde yine kopmalar baş gösterdi, yapmadığım kalmadı, evdeki telefon hattını tekrardan yeniledim, hatta eve telekom görevlisi gelip hat değerlerini kontrol etti. Dediğine göre kendi evinde bile böyle güzel değerler yokmuş... Sonuç olarak sorun modem driver'inde imiş. Win98 kurunca sorun düzeldi.

Son olarak da hızımızı 1mbit den 8mbit tarifesine çıkardılar. Yine kopmalar başladı. Meğerse modem 10mbit download 700kbit upload destekliyormuş. Onlar 8mbit'e 2mbit olarak ayarlayınca bütün sistem sapıtmış. 2mbit'e 512kbit olarak ayarladılar yine sorun düzeldi.

Acaba USB modem mi kullanıyorsunuz Ethernet modem mi? USB kullanıyorsanız benim gibi driver de sorun yaşıyor olabilirsiniz.

• Sorma hocam ya ozamanlar liseydi össydi üniversiteydi derken tam manasıyla yönelemedim şu konuya. (bazı zamanlar az yumruklamadım klavyeyi falan :)

şimdiye kadar hiç modemi usb olarak kullanmadım şuan kablosuz olarak kullanıyorum ama ethernet diyelim biz genede modemim airties RT-211
    port olayına gelince geçen senelerde ttnetten biri gelip gerçekten hattımın sayıf geldiğini port değiştirceğini söyledi gitti değiştirdi geldi sonuç yine aynı oldu.modemin sorunlu olma ihtimaline karşı arkadaşlarımdan farklı modemler alıp denedim onlarınkilerlede aynı şekilde kopma devam etti zaten şuanki modemimide yeni aldım.

quote:

Son olarak da hızımızı 1mbit den 8mbit tarifesine çıkardılar. Yine kopmalar başladı. Meğerse modem 10mbit download 700kbit upload destekliyormuş. Onlar 8mbit'e 2mbit olarak ayarlayınca bütün sistem sapıtmış. 2mbit'e 512kbit olarak ayarladılar yine sorun düzeldi

şu kısmı tam olarak anlayamadım hocam biraz açabilir misin?

• Hattın veya modemin desteklemiyorsa sürekli kopmalar yaşanıyor. Benim modemin o zaman 15 dakika bile bağlı kalamıyordu.
  • Sen hızını tel ile arayarak 1 mbps ye sabitlettir hattını.En azından sorun mesafede mi değil mi elemiş olursun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: samed.yıldırım

Hattın veya modemin desteklemiyorsa sürekli kopmalar yaşanıyor. Benim modemin o zaman 15 dakika bile bağlı kalamıyordu.

değişik modemler denedim hocam kopma devam etti. ben bana sağlanan hattan şüpheleniyorum bugün tekrar arıza kaydı bıraktım gelip ölçsünler diye uğraşıyorum

quote:

Orijinalden alıntı: fatih90216

Sen hızını tel ile arayarak 1 mbps ye sabitlettir hattını.En azından sorun mesafede mi değil mi elemiş olursun.

hocam şuanda sabit 1mbps de internetim :) büyük ihtimal santrale uzaklığımdan doğan bi sorun var yalnız beni burda şüphelendiren hemen yan komşumla aynı santralden olmamıza rağmen onda hiç internet kopmaması

birde modem içinden bazı değerler vericem yorumlayabilen arkadaşlar olursa sevinirim.

internetimin kopmadığı 1 gün dahi yok.

• benimde sorum olacak modemin markası air ties rt-205 2 hafta önce 1mbit kullanıoydum internet hızım düşüyordu o günden önce hiçbir sorun yoktu sonra ttneti aradım 8mbite yükselttim yine kopmalar devam etti.sonra geri 2ye düşürdüm yine düzelmedi.tteti arıyorum internetinizde bir sorun yok diyor hergün gidiyor hiçbişe anlamadım bu işten..üstelik arada telefondan ''tırt tırt..'' diye sesler geliyor ararken ve bazen hiçbiryeri aramıyor.ne yapabilirm ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: denn1s33

benimde sorum olacak modemin markası air ties rt-205 2 hafta önce 1mbit kullanıoydum internet hızım düşüyordu o günden önce hiçbir sorun yoktu sonra ttneti aradım 8mbite yükselttim yine kopmalar devam etti.sonra geri 2ye düşürdüm yine düzelmedi.tteti arıyorum internetinizde bir sorun yok diyor hergün gidiyor hiçbişe anlamadım bu işten..üstelik arada telefondan ''tırt tırt..'' diye sesler geliyor ararken ve bazen hiçbiryeri aramıyor.ne yapabilirm ?

eviçi tesisat , splitetter ,modem vs bunların kontrolünü yaptınmı hocam ? eğer bunlardan yüzde yüz eminsen ve hala kopmalar devam ediyorsa aramıza hoş geldin daha çözüm bulamadım bende
  • quote:

quote:

benimde sorum olacak modemin markası air ties rt-205 2 hafta önce 1mbit kullanıoydum internet hızım düşüyordu o günden önce hiçbir sorun yoktu sonra ttneti aradım 8mbite yükselttim yine kopmalar devam etti.sonra geri 2ye düşürdüm yine düzelmedi.tteti arıyorum internetinizde bir sorun yok diyor hergün gidiyor hiçbişe anlamadım bu işten..üstelik arada telefondan ''tırt tırt..'' diye sesler geliyor ararken ve bazen hiçbiryeri aramıyor.ne yapabilirm ?

eviçi tesisat , splitetter ,modem vs bunların kontrolünü yaptınmı hocam ? eğer bunlardan yüzde yüz eminsen ve hala kopmalar devam ediyorsa aramıza hoş geldin daha çözüm bulamadım bende

peki elektrikçi çağırsam yaparmı ev içi tesisatı ne kadara mal olur ?

• ilk kez bu yıl yazlıgıma adsl imi nakil yaptım ve kopma olaylarını yasamıs bulundum evim haliyle santrale cok uzak 3-4 km var adslim surekli kopuyordu hemen birr teknik servis cagırdım evime geldiler ve hat degerini olctuler ellerindeki alette digital olarak tum bilgiler veriliyor zaten hat sinyali hattının bu degerlerle alabilecegi hız vs. adamla beraber baktıgımda hattımın 1 mbiti destekledigini gordum gercektende sorunsuz sekilde kullanıyoru 8 mbitten 1 mbite alısmak zor oldu ama 1 ay sabredecegim artık.buyuk ihtimal seninde hat degerlerin yuksek hızı karsılamıyor ve kopmaalara neden oluyor.ttnet teknis servisle hat degerini olctur yine kopmalar varsa en son caren baska modem takıp denemek olsun emşn ol modem bile cok etkili olabiliyor
  • @denn1s33
    Ben yeniletmeyi bu işten anlayan tanıdıklarıma yaptırdığımdan elektrikçi içn ne kadar gerekeceğini bilemicem dostum, birde ne kadar iş var onu bizzat kendin elektirikçiye söylersin oda sana bi fiyat söyler . ancak kabloları yenileticeksen mümkün olduğunca ek kablo kullanma kullanacağın durumlardada parazit e neden olacak biçimde yapmamaya çalış mesela 2 kabloyu birleştirirken yalıtımlı kutu vb şey kullanabilirsin.kullanacağın kabloda kaliteli olsun en azından aklında soru işareti kalmaz.Ancak bunların yanında benim kendi izlenimlerimle arkadaşlarımdaki kablolar benimkilere göre o kadar dandik ama gel görki 1 kere onlarda internet kopmuyor ben ne yaptıysam daha bi sonuç elde edemedim

@turex
    dostum aynı şekil benimde evim santrale uzakmış yaklaşık 3km kadar hızım sabit 1mb olması lazım zaten daha üstünü görmedim şuana kadar,dün arıza kaydı bıraktım aradıklarında gelip hat değerlerimi ölçmelerini isteyeceğim.

• @C@RtHeR
    birşey gözlemledim pc yi kapadığımda internet hiç gitmiyor saatlerce açık kalabiliyor ama pc yi açtığım anda gitmeler başlıyor .buna ne dersin :D
  • quote:

@C@RtHeR
    birşey gözlemledim pc yi kapadığımda internet hiç gitmiyor saatlerce açık kalabiliyor ama pc yi açtığım anda gitmeler başlıyor .buna ne dersin :D

hehe inanmayacaksın dostum ama inan bunların hepsini bende yaşadım, hatta galiba 2007 yılındaydı yan komşum bilgisayar açınca benim internet kopuyordu :)

benden bi yorum yapmamı istersen elektirik dalgalanmalarından dolayı hatta parazit oluşuyor diye tahmin ediyorum ama bundan emin değilim bu konudaki bilgimde oldukça sınırlı etrafdan duyduklarım ölçüsünde yazıyorum. sen birde şöyle denermisin modem ve pc arasındaki etherneti çıkar , daha sonra arada bağlantı yokken bilgisayarını açıp gözlemlemeyi sürdür eğer kopuyorsa muhtemelen elektrikle ilgili bir parazit vs olabilir diye tahmin ediyorum ancak kopmuyorsa bilgisayarında virüs vs olabilir her ihtimali düşünmek lazım.Descartes gibi en ufak şüphe varsa bile bunu es geçmemeliyiz

• quote:

quote:

@C@RtHeR

hehe inanmayacaksın dostum ama inan bunların hepsini bende yaşadım, hatta galiba 2007 yılındaydı yan komşum bilgisayar açınca benim internet kopuyordu :)

benden bi yorum yapmamı istersen elektirik dalgalanmalarından dolayı hatta parazit oluşuyor diye tahmin ediyorum ama bundan emin değilim bu konudaki bilgimde oldukça sınırlı etrafdan duyduklarım ölçüsünde yazıyorum. sen birde şöyle denermisin modem ve pc arasındaki etherneti çıkar , daha sonra arada bağlantı yokken bilgisayarını açıp gözlemlemeyi sürdür eğer kopuyorsa muhtemelen elektrikle ilgili bir parazit vs olabilir diye tahmin ediyorum ancak kopmuyorsa bilgisayarında virüs vs olabilir her ihtimali düşünmek lazım.Descartes gibi en ufak şüphe varsa bile bunu es geçmemeliyiz

aynen format attım geçen gün 8saat gitmedi tam oldu diye seviniyodum ardı ardına gitmeye başladı şimdi.2 pc var biri laptop .laptopdan giriyorum kaç saattir net gitmiodu.diğer pc yi denemek için açtım daha power tuşuna basar basmaz gitti ethernet ile bağlı o pc direk söktüm etherneti modemi laptopun yanına aldım telefonla modemin arasındaki kabloyu değiştirdim.bekliyorum gidecekmi diye :Dyanlız modemi kapayınca bidaha zor açılıyor eskiden daha hızlı bağlanırdı sanki.

• çok karışık bi mevzu ya bir süre bu şekil dene bakalım hatta masaüstü pcyi mümkün olduğunca açmadan bir süre kullan bakalım ne olcak
  • nasıl yok hacı ben ttnet kullanıyorum hergün kesilio bu ne iş mk. :)
  • quote:

çok karışık bi mevzu ya bir süre bu şekil dene bakalım hatta masaüstü pcyi mümkün olduğunca açmadan bir süre kullan bakalım ne olcak

kablodanda değilmiş :S yine gitti.bu sefer 45 dk ya yakın gelmedi aklıma ev telefonu geldi telsiz var. direk kaldırdım baktım telefon şarj olmuyor ve hiçbiryeri aramıyor yani her internet gittiğinde telefonuda kapalı buluyorum galiba sorun telefon hattında telekoma gittim yarın geleceklermiş..
  • quote:

kablodanda değilmiş :S yine gitti.bu sefer 45 dk ya yakın gelmedi aklıma ev telefonu geldi telsiz var. direk kaldırdım baktım telefon şarj olmuyor ve hiçbiryeri aramıyor yani her internet gittiğinde telefonuda kapalı buluyorum galiba sorun telefon hattında telekoma gittim yarın geleceklermiş..

telsiz telefonu devre dışı bıraktın yine kopma devam etti mi ?
    bendede telsiz telefon var acaba sinyali düşürürmü diye düşünüyomda ben direk sokaktan gelen kabloyu takmama rağmen yine koptu ama gel görki şu doping interneti inandıramıyorum dün arıza kaydı bıraktım hala dönecekler sözde yarın tekrar arıcam. sen gelenlere bir bir anlat derdini birde hocam hangi modem kullanıyorsun sen ?
  • Dikkatimi çeken bir başka ayrıntı daha var arkadaşlar , internetim günün diğer zamanlarına oranla özellikle akşam üzeri çok çok daha sık kopuyor, buna ne sebeb olabilir ? herkes akşam internete giriyor da bana gelen sinyal iyicemi düşüyor yoksa akşam üzeri elektirik kullanımı çok daha fazla olup modeme gelen elektrikte dalgalanmalar oluyor gibisinden bişi mi oluyor paranoyaya bağlamak üzereyim artık , arıyorum ne geri dönüyolar ne bişi babamda gitmiş 2 senelik sözleşmeyi kabul etmiş (gerçi sürekli telefonla arıyorlarmış yok türktelekomla ortak mortak bişiler sallamışlar babama, babamda ttnet sanıp kabul etmiş 6 ay ucuz internet olucak diye)

Bana sağladıkları (daha doğrusu sağlayamadıkları) hizmetten şikayetçiyim bu sözleşmeyi fesh etme hakkına nasıl sahip olabilirim arkadaşlar ? dopingten hiç memnun değilim sonuç olarak bana bi hizmet geliyor ancak ben bunun ücretini TAM vermeme rağmen bu hizmetten TAM olarak yararlanamıyorum ? tüketici haklarında böyle bir hakkımız varmı ? bu mesajı yazarken dahi 3 kere internet koptu resmen tahrik ediyor yazı yazarken Ayrıca şuan splitter bağlı değil direk geliyor hat.

• Herkese guzel gunler diliyorum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.