Şimdi Ara

internetim sürekli kopuyor herşeyi denedim

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
665
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar iyi forumlar. internetim 1 ay önce sürekli kopmaya başladı ve şu anda bile devam ediyor. sabah işe gidiyorum akşam geldiğimde kardeşime hiç gittimi diye sordugumda gitmedi diyor ve oyuna girdiğim zaman kopmalar başlıyor ilk önce intternet sonra dsl ışığı sönüyor. gelse bile hemen gidiyor. oyundan yapıyor olabilir diye format attım oyunu sitesinden baştan indirmeye başladım tamam oldu derken 3gb lık indirme sonunda tekrar kesildi. geldiğinde oyuna giriyorum lag 80 90 görünüyor ( oynadığım oyun için çok normal) ama çok lag oluyor. modem değiştirdim , kablo değiştirdim , modemi resetledim baştan kurulum yaptım , modem arayüzünde 4megabit internet hızı var.
    yardımcı olmak isteyenlere şimdiden teşekkür ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: hulusiaktas

arkadaşlar iyi forumlar. internetim 1 ay önce sürekli kopmaya başladı ve şu anda bile devam ediyor. sabah işe gidiyorum akşam geldiğimde kardeşime hiç gittimi diye sordugumda gitmedi diyor ve oyuna girdiğim zaman kopmalar başlıyor ilk önce intternet sonra dsl ışığı sönüyor. gelse bile hemen gidiyor. oyundan yapıyor olabilir diye format attım oyunu sitesinden baştan indirmeye başladım tamam oldu derken 3gb lık indirme sonunda tekrar kesildi. geldiğinde oyuna giriyorum lag 80 90 görünüyor ( oynadığım oyun için çok normal) ama çok lag oluyor. modem değiştirdim , kablo değiştirdim , modemi resetledim baştan kurulum yaptım , modem arayüzünde 4megabit internet hızı var.
    yardımcı olmak isteyenlere şimdiden teşekkür ediyorum.

Servis sağlayıcısını arayın ver arıza kaydı bırakın. Genelde bi ekip yollayıp kontrol ettiriyorlar

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Tikkafalı

Hiç arıza kaydıyla uğraşma veya gelsinler bir kontrol etsinler büyük ihtimalle hat değerleriniz normal çıkacaktır modemin işlemci entegresi zayıflamış anlayacağınız artık ömrünü tamamlıyor yeni bir modem alınız

Arıza kaydı gelip kontrol etmeleri için zaten

Ayrıca oturduğun yerden nasıl karar verdin modemin yaşandığına. harcanma bence buralarda

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Loney

quote:

Hiç arıza kaydıyla uğraşma veya gelsinler bir kontrol etsinler büyük ihtimalle hat değerleriniz normal çıkacaktır modemin işlemci entegresi zayıflamış anlayacağınız artık ömrünü tamamlıyor yeni bir modem alınız

Arıza kaydı gelip kontrol etmeleri için zaten

Ayrıca oturduğun yerden nasıl karar verdin modemin yaşandığına. harcanma bence buralarda

Müşteri hizmetlerini aradığınız zaman size sıkıntı nın ne olduğunu soruyor sizde arkadaşın yazdığı gibi anlatıyorsunuz uzaktan müdahale yapılacak bir işlem ise müşteri hizmetleri hallediyor arıza ya göre teknik destek ekibi yönlendiriyor

Arkadaş derdini anlatmış emin olun hat değerleri normal

Arıza ortada zaten oyuna girerken dsl ışığı sönüyor diyor aşırı veri kullanımında entegre dayanamıyorum

Şimdi arıza kaydı açtıracak gelmeleri 3-4 günü buluyor gelince teknik destek ekibi de aynısını söyleyecektir

Aslında boşuna çene yormayalım arkadaş teknik destek ekibini çağırsın ve sonuçlarını burada paylaşsın

Yoo tartışmadan sonuca nasıl varalım

Aslında oyun normal kullanımdan daha az trafik yaratıyor bence. 128kbps mobil internetlerle çoğu multiplayer oyun oynanabiliyor. Isterse tam hızda bi torrent dosyası filan indirmeyi denesin arkadaş

• quote:

Torrent mantığı farklıdır

Arkadaş turbobit ile son hızda bir film indirsin aynı sorun yine oluşacaktır

Mobil internet ve Mobil multiplayer oyunu ile neden karşılaştırdız anlamadım

Fps oyunda da aynı sorun ortaya çıkacaktır

Yani yoğun kullanımda kaldıramıyor dediniz ya ben de oyun çok internet trafiği yaratmıyor bence 128 kbps gibi hızlarda da oynanabiliyor bazı internet tabanlı oyunlar demek istemiştim

Arkadaş internet tabanlı bi oyundan bahsetmiyor mu

• quote:

Web tabanlı oyunda da sıkıntı olmaz sanırım

Bilmiyorum

Bu arada arkadaş nerde ya

Modemle uğraşıyor sanırım

Biz gidelim en iyisi
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.