Şimdi Ara

[Çözüldü] İnternetim hızlı ama Download yavaş! (IDM, FDM)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
2
Favori
34.653
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar superonline kotam dolduğu için hızım 3mbps oldu ama 720p bir filmi rahat izliyorum veya hız testi yapınca 19mbps falan gösterdi(hatalı olsada yüksek sonuçta). Ama dosya veya youtube videosu indirince hızım 400kbps'i bile geçmiyor!

Eğer kotayla alakası varsa 3mbps hızla en azından 1mbps indirme yapması gerekmez mi? Bunun sebebi nedir, nasıl düzeltebilirim? Forumda aradım bulamadım

IDM 370kbps

FDM 340kbps

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babalitist -- 28 Nisan 2017; 18:20:9 >

• Superonline hız testinde akk geçilse bile tam kapasite kullandırıyor. Superonline değil de başka bir sunucu üzerinden yapın testi. 3mbps olduğunu göreceksiniz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 3mbps hızla olması gereken sonuçları alıyorsunuz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: atomcu

Superonline hız testinde akk geçilse bile tam kapasite kullandırıyor. Superonline değil de başka bir sunucu üzerinden yapın testi. 3mbps olduğunu göreceksiniz.

orası öyledir ama 3mbps hız varken en azından 1mbps indirme hızı olması gerekmez mi? Ve İDM normalde interneti silip süpürür, yani İDM kullanırken hız sınırlandırması yapmayınca interneti kullanamıyordum normalde!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi babalitist -- 23 Nisan 2017; 19:23:37 >
  • babalitist kullanıcısına yanıt
    Sanırım şu aralar çoğu servis sağlayıcı 1 Mayıs için hazırlık yapıyor. Onla alakalı olarak bazı çıkışları kısıp test yapıyor olabilirler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı sorun bende de var. Hız testinde 22 mbps, indirme hızı 400kbps. 1 Mayıs'ı bekliyorum. Düzelmezse müşteri hizmetlerini arayacağım artık.
  • quote:

Orijinalden alıntı: babalitist

quote:

Orijinalden alıntı: atomcu

Superonline hız testinde akk geçilse bile tam kapasite kullandırıyor. Superonline değil de başka bir sunucu üzerinden yapın testi. 3mbps olduğunu göreceksiniz.

orası öyledir ama 3mbps hız varken en azından 1mbps indirme hızı olması gerekmez mi? Ve İDM normalde interneti silip süpürür, yani İDM kullanırken hız sınırlandırması yapmayınca interneti kullanamıyordum normalde!

3Mbit ile 400KB/sn de indirmen normal 1MB/sn indirmen için 9-10Mbit olması gerekir.
  • atomcu kullanıcısına yanıt
    o sadece TURKCELL ve Superonline serverlarda öyle... diğer serverlarda hızı tarafsız gösteriyor... hızını özleyen baksın diye heralde...
  • akk aşımı sonrası max 400 kb yi görebiliyor. ortalama 350 kb. indirmesi lazım.
  • İndirme hızı normalmiş arkadaşlar, ben megabit ve megabyte kavramlarını bilmiyordum, öğrenmiş oldum.

Mbps ve MBps kavramlarının farkını bilirsek tamamdır:
    Küçük "b"= bit --->> Mbps(Mega bit per second)
    Büyük "B"= byte --->> MBps(Mega byte per second)

1 byte= 8 bit'tir.

Bizim evde kullandığımız internet Mbps'dir, yani bit cinsinden. Ama indirmeden bahsederken kullandığımız kelime "MB", yani byte cinsinden.

Örnek: Benim evimde şu anda 25Mbps hızında internet var. Ben bu internetle 25MB bir dosyayı 2 saniyede indiremem! Neden? Çünkü internet hızım 25Mbps(bit cinsinden) ama dosya 25MB(byte cinsinden).

Peki kaç saniyede iner?
    bit ve byte dönüşümü yaparsak; 25megabit/8=3,125megabyte ---->> Yani 25Mbps hızla saniyede yaklaşık 3,1MB indirme yaparsınız maximum, olumsuz şartlarda hız 3'ün de altına düşebilir.

• youtubeta hız 30~35Mbps gözükürken steamde 2Mbps gözükürse ne dersin?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tutankenshta

youtubeta hız 30~35Mbps gözükürken steamde 2Mbps gözükürse ne dersin?

steam ile alakalı bir durumdur herhalde bilmiyorum ki
  • babalitist kullanıcısına yanıt
    şimdide fastta 15Mbps... wifi ile hızı tam alamazsın...
  • [Çözüldü] İnternetim hızlı ama Download yavaş! (IDM, FDM)

arkada oyun indiriyom normalde 3.38 fln oluyor ama indirmeye geldimi 30kb-400kb arası indiriyo
    internetim ttnt bide ben kotamın kaç kaldıgını bilmiyom nasıl öğreniyoz yardımcı olursanız sevinirim

• Crazy3546 C kullanıcısına yanıt
    Turk telekom dahttps://onlineislemmerkezi.ttnet.com.tr dan öğrenebilirsiniz paketiniz 8 mbps lik paket galiba
  • atomcu kullanıcısına yanıt
    o niye bende olmuyor? akk hızında gözüküyor...
  • benim internet 12 mps ama indirme hızı 500 kbs

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.