Şimdi Ara

internete format yemeden girmeyen laptop

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2
Cevap
0
Favori
483
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    bataryası ölmüş 3 yaşında bir laptop kullanıcısıyım.
    normalde herhangibir sorun yaşamadan çok rahat interneti kullanırdım.
    Evde kablolu internete bağlanırken elektirikler gitti sonra. geldi açtım internete girmiyor.
    Ethernet kablosunda ışık yanmıyor. fesubhanal daha 1 saat önce çalışıyordu bu.
    Kablosuz bağlanmayı denedim ondada başarısız oldum.
    format atacaktım zaten deyip endişe mi format sonrasına erteledim.Formattan sonra düzeldi.
    Bir süre hastanederefakatçi olarak kalmam gerekti.Vodafone 3g ile evimden hızlı güzel güzel bağlanıyordum.
    Bir gün modem takılı bilgisayar beklemedeyken laptopun fişini çekmişler bir açtım yok bağlanmıyor. evde denedim bağlanmıyor.Ne kablolu ne kablosuz bağlanmıyor

ÖZET: Laptop internete bağlıyken elektirik gidince zinhar bağlanmıyor. Ethernet ışığı yanmıyor.
    Modemdeki ethernet ışığı yanıyor aynı kablo diğer bilgisayarlarda çalışıyor
    çözüm nedir?
    Yardımlarınızı bekliyorum

teşekkürler

• Öyle olduğunda kabloyu bilgisayardan çek, laptopun bataryasını -ölü dahi olsa- çıkar, cihazın adaptörünü fişten ve bilgisayardan çek. 5 dakika kadar bekle tekrar kabloları ve bataryayı tekrar tak. Büyük ihtimalle çalışır.

Olmazsa bilgisayarın açıkken aygıt yöneticisine girip ethernet kartını devre dışı bırak sonra tekrar etkinleştir.

O da olmadı, ethernet kartının sürücüsünü kaldır, bilgisayarı yeniden başlat, tekrar kur ve yeniden başlat. Bu da başka bir çözüm yolu

Senin başına gelen olay benim başıma da sürekli geldiği için artık çözümlerini buldum:) Kolay gelsin...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.