Şimdi Ara

İnternet Zammı Geliyor :Türk Telekom Diğer Operatörlere Zam Kararı Aldı (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
87
Cevap
6
Favori
6.865
Tıklama
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bir ülkenin haberleşme ağını baskalarina verirsen, bu zamlara dua etmeliyiz bence. 24mbps net kota dolunca 8mbps ye duserken, şimdi daha pahalı fiyata sınırsız 4 mbps vermek bu ülkeyle dalga geçmektir. Tabi bu fiyatlara bağlı olarak %66 kullanım bedelini arttırmak diğer yan kuruluşların, eski fiyatlara düşme umudumuzu da bittirdi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu akn in kalkması nasıl bir masraf açabilir ki bu kadar zam haberi konuşuluyor anlamak güç. En iyi bildikleri şey zam yapmak. Nalet girsin

• 8gb ı 30 liraya verdiği mobil tarife kampanaya konusu 100 sayfayı geçmiş aynen böyle devam edin sokakta rahat gezin evde mokoko

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 355GTS -- 19 Aralık 2018; 12:46:1 >
  • Az önce Türk Telekom’dan aradılar. Hali hazırda 93₺ ödediğim 50mbps 200gb internetimin taahhütü Ağustos ayında bitiyor.

Önerdikleri teklif şu: bu aydan itibaren başlamak kaydıyla full limitsiz kotasız akn siz 50mbps 106₺ ilk ay ücretsiz.

Şaşırdım. Ölümü gösterip sıtmaya razı etmek bu. Ne yapsam bilemedim.

• Şu haberin gerçek kaynağını koyun, sözcü haberinde gerçek fiyatlar yazıyor. VDSL/Fibere %80 zam gelmemiş, daha az. Düşük hızlı ucuz sınırsız internet kullanılmasın, herkes 50/100Mbps internet alsın diye düşük hızlılara zam yapıp fiyatları yüksek hızlılarla neredeyse aynı seviyeye getirmişler gibi görünüyor.

Haberdeki grafik de bu:

İnternet Zammı Geliyor :Türk Telekom Diğer Operatörlere Zam Kararı Aldı

Sözcü haberi:https://www.sozcu.com.tr/2018/ekonomi/internete-yeni-zamlar-kapida-2804171/

Ekleme: Şimdi istatistiklere baktım sabit internet kullanıcılarının %92sinin 30Mbps ve daha düşük hızda internet kullandığını göz önüne alırsak hepsine bu yüksek zamlar gelecek demek. Ben bu yorumu yazarken kendim yüksek hızlı internet kullandığım için çoğunluk öyle kullanıyordur diye düşündüm ama yüksek hızlı internet kullanıp az oranda zam görecek kullanıcılar küçük bir azınlık maalesef, yani başlıkta yazanlar doğru.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kef -- 19 Aralık 2018; 13:46:50 >

• < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kef

Şu haberin gerçek kaynağını koyun, sözcü haberinde gerçek fiyatlar yazıyor. VDSL/Fibere %80 zam gelmemiş, daha az. Düşük hızlı ucuz sınırsız internet kullanılmasın, herkes 50/100Mbps internet alsın diye düşük hızlılara zam yapıp fiyatları yüksek hızlılarla neredeyse aynı seviyeye getirmişler gibi görünüyor.

Haberdeki grafik de bu:

Sözcü haberi:https://www.sozcu.com.tr/2018/ekonomi/internete-yeni-zamlar-kapida-2804171/

Ekleme: Şimdi istatistiklere baktım sabit internet kullanıcılarının %92sinin 30Mbps ve daha düşük hızda internet kullandığını göz önüne alırsak hepsine bu yüksek zamlar gelecek demek. Ben bu yorumu yazarken kendim yüksek hızlı internet kullandığım için çoğunluk öyle kullanıyordur diye düşündüm ama yüksek hızlı internet kullanıp az oranda zam görecek kullanıcılar küçük bir azınlık maalesef, yani başlıkta yazanlar doğru.
    Haklısın tabi, 100 Mbit hakları varken, yıllardır milletin sürünmek hoşuna gittiği için 8-16 Mbit internet alıyordu, bu zamlar ile 100 Mbit almaya başlarlar. (1) Şaka mı bu yorum? Türkiye'nin en az %80'i ADSL kullanıyor. Yani en fazla 16 Mbit. Dolayısıyla %80 zam büyük çoğunluğa girmiş durumda. Yüksek hız alan azınlık da, vergilerle birlikte en az %40 zamlı alacak hizmeti. TurkNet'te ADSL veya VDSL ne olursa olsun fiyatlar sabit bu arada. Yani düşük hızlara zam demek, 100 mbit alana da aynı oranda zam demek TürkNet'te...

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Suriye ye mülteci olarak sığınmak istiyorum. O derece nefret ediyorum bu ülkeden.

Sağol reis

• yatacak yerimiz yok

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Yuh yani. %66 ney lan.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 69 liraya 25mbit superonline fiber kullanıyorum 2yıllık taahhütüm de var kafam rahat çok daha iyileri vardır fiyat olarak ama benim için yeterli, çünkü 250 liralık iptal ücretimi de sahiplendiler 3.5 ay beleşe geldi.
  • Santral yok, hat yok, hız yok, hizmet yok, kopma çok birde fiyat atrıcaklar ha, çakallar

• Vofafone fiber den az önce sms geldi

Degerli musterimiz, 31.12.2018 tarihi itibariyle Adil Kullanim Noktasi uygulamasina son veriyoruz. Mevcut hiziniz degismeden ve ek ucret odemeden paketinizi taahhudunuz boyunca limitsiz kullanmaya devam edeceksiniz. Limitsiz paketinizi guzel gunlerde kullanmaniz dilegiyle. B003

25mbit 50gb kotalı 40 liraya kampanyalı 2 sene taahhüt vermiştim, 2 sene kafam rahat :)

Yılbaşı gelmeden fırsatı değerlendirmek isteyen vodafone a geçsin hemen bence, cayma bedelinizi vodafone karşılıyor merak etmeyin 500 liraya kadar onlardan ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: BuZ-MaViSi

Bir ülkenin haberleşme ağını baskalarina verirsen, bu zamlara dua etmeliyiz bence. 24mbps net kota dolunca 8mbps ye duserken, şimdi daha pahalı fiyata sınırsız 4 mbps vermek bu ülkeyle dalga geçmektir. Tabi bu fiyatlara bağlı olarak %66 kullanım bedelini arttırmak diğer yan kuruluşların, eski fiyatlara düşme umudumuzu da bittirdi.
    Aynen öyle hocam ya

24 mbps kullanıyordum akn dolunca 8e düşüyordu

60 tl ödüyordum. Şimdi 8mbps alsam 90 tl fatura cıkarcaklar başıma :)

• telekom özelleşmesi sonrasında satın alan arap telekom şirketi bankalara kredi borcunu ödemedi, bankalarda telekom hisselerine el koydu ve hızlıca kar etmeleri lazımki paralarını alabilsinler
  • Kime küfretsem bilemedim. Bu millete az bile..

• glory34 kullanıcısına yanıt
    Haklısın hocam, ben kendim hızlı internet kullandığımdan yüksek hızlı internet kullananların çok küçük bir azınlık olduğunu gözden kaçırmışım, düşüncesiz bir mesaj olmuş benimki. İnternet kullanıcılarının çoğuna başlıkta yazılan zam oranları uygulanacak maalesef.

Yanlız TürkNet tarifelerinde bugüne kadar 35Mbps'ye kadar hızlara aynı fiyat tarifesi uygulanması şirket politikası. 35Mbps'ye kadar ve 35Mbps üzeri tarifelerin perakende fiyatlarını toptan fiyatlarıyla kıyaslarsak, ADSL tarife fiyatları 7-8₺ gibi daha düşük olabilir ama bunları 35Mbps hızla aynı fiyattan vermeyi tercih ediyorlardı. Yeni tarifelerde herkes kullansa da kullanamasa da 100Mbps parası ödeyecek gibi görünüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kef

Haklısın hocam, ben kendim hızlı internet kullandığımdan yüksek hızlı internet kullananların çok küçük bir azınlık olduğunu gözden kaçırmışım, düşüncesiz bir mesaj olmuş benimki. İnternet kullanıcılarının çoğuna başlıkta yazılan zam oranları uygulanacak maalesef.

Yanlız TürkNet tarifelerinde bugüne kadar 35Mbps'ye kadar hızlara aynı fiyat tarifesi uygulanması şirket politikası. 35Mbps'ye kadar ve 35Mbps üzeri tarifelerin perakende fiyatlarını toptan fiyatlarıyla kıyaslarsak, ADSL tarife fiyatları 7-8₺ gibi daha düşük olabilir ama bunları 35Mbps hızla aynı fiyattan vermeyi tercih ediyorlardı. Yeni tarifelerde herkes kullansa da kullanamasa da 100Mbps parası ödeyecek gibi görünüyor.
    Sorun yok hocam, ben de biraz sert cevap vermiş gibi oldum kusura bakma. Bu arada Türk Telekom'un bu zamları BTK tarafından onaylanırsa TürkNet 100 liradan aşağı hiçbir tarife sunamaz bana kalırsa. 100 liradan düşük fiyatlarla sunmak istiyorsa yıllardır avantaj olarak kullandığı "taahhütsüzlük"ten ödün verecek ve taahhütle uygun tarifeler sunabilir. Her halükarda başta TürkNet olmak üzere Türk Telekom'a çelme takan uygun fiyatları nedeniyle yükselmekte olan alternatif sağlayıcılar büyük yara alacaklar...

• Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir. Siz sevinmeye devam edin, elbet bir gün sizi de vuracak bu fiyatlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hasta Siempre Comandante

Özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir. Siz sevinmeye devam edin, elbet bir gün sizi de vuracak bu fiyatlar.
    tamam kardeşim çık sokağa hadi isyan et de gözüne sıksınlar biber gazını sen böyle yazdın isyan etmiş oldun di mi, ben gerçekçiyim sense sadece B-O-Ş Y-A-P-I-Y-O-S-U-N.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.