Şimdi Ara

internet var bağlantı sağlam ama internete giremiyorum[DÜZELDİ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
43.426
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayarım yaklaşık bir haftadır internete girmiyor,dh,facebook vs. gibi siteler açılmıyor sadece google i acabiliyorum.chrome kullaniyorum ie ile deneyince de olmuyor ama torrentten filmi son hız indirebiliyorum.
    uyduneti aradığımda pc de sorun olabileceğini söylediler yardım eder misiniz ne yapmalıyım

edit:her şeyi denedim olmadı nod32yi sildim anında düzeldi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi H.E -- 9 Eylül 2012; 11:30:39 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Son yüklediğin eklentilere bir göz gezdir işe yaramayanları sil derim dostum

• olmadı.modemde net var ama ben giremiyorum

• chrome u kaldır tekrar yükle. olmadı başka tarayıcılardan yükle firefox ya da opera gibi
  • benzer durum bendede oldu
    win7 update yaptım sorun düzeldi
  • quote:

Orijinalden alıntı: ak sakallı user

benzer durum bendede oldu
    win7 update yaptım sorun düzeldi

nasıl yaparim o dediğinizi.

@n55s aynı sorun explorer da da var tarayicidan kaynaklanmıyor galiba

• dostum kullandığın sistem wim7 ise sağ altta güncelleştirmeler simgesi olur
    yoksa denetim masasından güncellemeyi açabilirsin
    ama unutma güncelleme yaparken kullandığın sistemin orjinal olmadığı uyarısını alabilirsin biraz da şans tabi
    ben güncellemeyi yaptım alınan güncellemelerin bazıları network ile ilgiliydi muhtemelen onlardan sonra düzeldi
  • Büyük ihtimalle trojanlardan ötürü İnternet tarayıcın çalışmıyordur. Bütün bant genişliğini trojan kaplamıştır.
    Sana bir test önereyim.
    Makinan açıkken internet sayfasını açarken modem üzerinde Eternet ledi hızlı hızlı yanıp söner. Fakat sayfa açıldıktan sonra sabit kalır. modemdeki eth ledini kontrol et. hiç bir sayfaya girmediğin halde led yanıp sönüyorsa veri akışı var demektir. Yani Trojan var demektir.
  • Yazmayı unuttum
    adsl kota miktarını kontrol et. Download miktarı upload miktarının yaklaşık 10 katı olmalı. Yani 10 gb dosya indirmişsen Upload yaklaşık 1-1,5 gb gibi olur. Upload miktarı yüksekse ve hiç internete girmediğin halde upload rakamı değişiyorsa Trojan var demektir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: redno

Büyük ihtimalle trojanlardan ötürü İnternet tarayıcın çalışmıyordur. Bütün bant genişliğini trojan kaplamıştır.
    Sana bir test önereyim.
    Makinan açıkken internet sayfasını açarken modem üzerinde Eternet ledi hızlı hızlı yanıp söner. Fakat sayfa açıldıktan sonra sabit kalır. modemdeki eth ledini kontrol et. hiç bir sayfaya girmediğin halde led yanıp sönüyorsa veri akışı var demektir. Yani Trojan var demektir.

senin dediğin yöntem olmaz bende modem ışığı aldığından beri aynı değişen bir şey olmuyor.trojan varsa nasıl temizlerim.

@ak sakallı user güncelleştirmeleri yaptım ama yine olmadı

• NOD32 yi sildim anında düzeldi.yardım eden herkese teşekkürler
  • SLM ARKDAŞLAR BENİM SORUNUM ŞU ŞİMDİ BİZ İNTERNETİ KOMŞUDAN ÇEKİYORUZ 4 ORTAGIZ VE 3KİŞİN BİLGİ SAYARI MASA ÜSTÜ BENİMKİ İSE LEPTOP VE BENDEDE FAZLADAN MODEM BENDE GELEN ETHERNET GİRİŞİNİ MODEME TAKTIM VE LEPTOPTA KABLOSUZ SİMGESİ CIKIYOR AMA ÜNLEM VAR İNTERNETE GİRMİYO SOĞ OLSUN Bİ ARKADAŞ YARDIM ETTİ BU FORUMDA SEN DEDİ MODEMİNN İP SİNİ DEGİŞTİR DEDİ SİZİN İP LER ÇAKIŞIYO DEDİ VE ŞÖYLE YAP DEDİ 192.168.1.251 BENDE BU ARKADAŞIN DEDİYİ GİBİ YAPTIM BENİM MODEMİN İP Sİ 192.168.1.251 DİGERKİNİN İSE 192.168.1.1 HER NEYSE BEN BU SORUNU CÖZDÜM oldu İNTERNETE FELAN GİRDİ HIC Bİ SIKINTI YOK GECELEYİN MODEMİN FİŞİNİ ÇEKTİM VE SABAHLEYİN BİLGİSAYARI AÇTIM Bİ BAKTIMKİ KOBLUSUZ SİMGESİNİN GENE ÜNLEM İŞARETİ CIKTI VE İNTERNET 2 SAAT BEKLİYO OYLE GELİYO BENDE ETHERNET KOBLOSUNU TAKTIM LEPTOPA AMA BEN İNTERNETİ KABLOSUZ KULLANMAK İSTİYORUM BİLEN ANLAYAN BAŞINA GELEN ARKADAŞL AR VARSA LÜTFEN ACİL Bİ ŞEKİLDE YORUM YAPSIN NE OLUR YORUMLARINIZI BEKLİYORUM ARKDAŞLAR ACİLLL

• quote:

Orijinalden alıntı: furkancan16

SLM ARKDAŞLAR BENİM SORUNUM ŞU ŞİMDİ BİZ İNTERNETİ KOMŞUDAN ÇEKİYORUZ 4 ORTAGIZ VE 3KİŞİN BİLGİ SAYARI MASA ÜSTÜ BENİMKİ İSE LEPTOP VE BENDEDE FAZLADAN MODEM BENDE GELEN ETHERNET GİRİŞİNİ MODEME TAKTIM VE LEPTOPTA KABLOSUZ SİMGESİ CIKIYOR AMA ÜNLEM VAR İNTERNETE GİRMİYO SOĞ OLSUN Bİ ARKADAŞ YARDIM ETTİ BU FORUMDA SEN DEDİ MODEMİNN İP SİNİ DEGİŞTİR DEDİ SİZİN İP LER ÇAKIŞIYO DEDİ VE ŞÖYLE YAP DEDİ 192.168.1.251 BENDE BU ARKADAŞIN DEDİYİ GİBİ YAPTIM BENİM MODEMİN İP Sİ 192.168.1.251 DİGERKİNİN İSE 192.168.1.1 HER NEYSE BEN BU SORUNU CÖZDÜM oldu İNTERNETE FELAN GİRDİ HIC Bİ SIKINTI YOK GECELEYİN MODEMİN FİŞİNİ ÇEKTİM VE SABAHLEYİN BİLGİSAYARI AÇTIM Bİ BAKTIMKİ KOBLUSUZ SİMGESİNİN GENE ÜNLEM İŞARETİ CIKTI VE İNTERNET 2 SAAT BEKLİYO OYLE GELİYO BENDE ETHERNET KOBLOSUNU TAKTIM LEPTOPA AMA BEN İNTERNETİ KABLOSUZ KULLANMAK İSTİYORUM BİLEN ANLAYAN BAŞINA GELEN ARKADAŞL AR VARSA LÜTFEN ACİL Bİ ŞEKİLDE YORUM YAPSIN NE OLUR YORUMLARINIZI BEKLİYORUM ARKDAŞLAR ACİLLL

Benim bu konu hakkında bilgim yok. Bu konuda bir bilgisayarcidan yardım alabilirsiniz

• ARKADAŞLAR 2 SAAT BU SORUNLA UĞRAŞTIM HERŞEYİ DENEDİM OLMADI SONUNDA Bİ SİTEDEN BULDUM ÇÖZÜMÜ ALIN YAPIN BEN 2 SAATİMİ HARCADIM SİZ HARCAMAYIN

C:\Windows\System32 klasörü içerisindeCMD dosyasina sag tiklayarak Yönetici Olarak Çalistir seçenegi ile açiniz. Açilan Komut Istemi penceresine asagidaki komutlari sirasi ile yaziniz.

1 - netsh int ip reset a.txt (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz. Bazi bölümlerin sifirlandigini ve karsiliginda TAMAM yazdiginiz teyid ediniz.)

2 - netsh winsock reset (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz. Winsock katalogunun basariyla sifirlandigini teyid ediniz.)

3 - netsh winhttp reset proxy (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz.)

4 - netsh advfirewall reset (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz.)

5- ipconfig /flushdns (Komutunu yazip ENTER tusuna basiniz.)

6 - Bilgisayarinizi yeniden baslatarak kontrol ediniz.

Sorunun devam etmesi durumunda sisteminizde bir Antivirüs programi yüklüyse kaldirip tekrar deneyiniz.

• Hepahustos H kullanıcısına yanıt
    teşekkürler
  • Hepahustos H kullanıcısına yanıt
    hocam çok teşekkürler çok yardımcı oldun.
  • BAĞLANTINIZ VAR VE SİTELERDE SORUN YAŞIYORSANIZ ALIN SİZE ÇÖZÜM BENDE GÜNLERDİR BU SORUNU ÇÖZMEYE ÇALIŞIYORDUM SONUNDA BULDUM LİNK GÜVENİLİR VE İNTERNET SORUNUNUZU ÇÖZECEKTİR (ÖZELLİKLE WİNDOWS 10 KULLANICILARI EDGE ÇALIŞMIYOR DİYENLER İNDİRSİN) KURULUM HATASI DNS HATASI VE AĞ BAĞLANTINIZI KONTROL EDİN HATALARINA KESİN ÇÖZÜM...
    https://www.hotspotshield.com/free-vpn/?clickid=2Ma1MiWW9xyJTEhwUx0Mo3EzUklWNrxRFT1TW80&iradid=497987&irpid=1265456&iradtype=TEXT_LINK&utm_campaign=VPNmentorFree&utm_medium=Affiliate&utm_source=IR&source=ir

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.