Şimdi Ara

İnternet hızım hakkında soru?? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
302
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Açıkçası nereye gitseniz sorun çözülmeyecektir. Çünkü ana hedef en az 16 Mbps vermek. Ancak Türk Telekom müdürlüğüne gidip sistemden dolabın durumuna bakılmasını ve kapasite sorunu var mı diye öğrenebilirsiniz. Eğer kapasite sorunu varsa not ederler ama yatırım listesine hemen koymazlar.
  • cagriyil C kullanıcısına yanıt
    Ben 100mbps şuan alamama ihtimalim var ama kablolamam kötü olduğu için kabinden band genişliği sorunu yok bağlı olduğum kabinde. Ancak kaç tane dairenin kabine bağlı olduğu bilinirse kabaca bir hesap yapılabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Ben 100mbps şuan alamama ihtimalim var ama kablolamam kötü olduğu için kabinden band genişliği sorunu yok bağlı olduğum kabinde. Ancak kaç tane dairenin kabine bağlı olduğu bilinirse kabaca bir hesap yapılabilir.

Ev içi mi bina içi mi kablolama kötü?
    Ayrıca vodafone fiber sorgulamada telefon numarası üzerinden sorgulama yaptığınızda ne kadar hız alabileceğiniz gözüküyor?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustifb

Açıkçası nereye gitseniz sorun çözülmeyecektir. Çünkü ana hedef en az 16 Mbps vermek. Ancak Türk Telekom müdürlüğüne gidip sistemden dolabın durumuna bakılmasını ve kapasite sorunu var mı diye öğrenebilirsiniz. Eğer kapasite sorunu varsa not ederler ama yatırım listesine hemen koymazlar.

İlk etapta derdim tam sorunu anlayabilmek olduğundan hemen çözmeselerde problem değil. Zaten yoğun kullanımda bile 50mbps yeterli bir hız, asıl upload ve akk çözülsün :)

Belki de bina içi kablolama sıkıntılıdır, böylece sorunu kendi imkanlarımla çözme şansım da olur.
    İlk başta 100mbps hız alabilirken sonra ( yaklaşık 1 sene hatırladığım kadarıyla ) çalışma yapılıyor denmesi ve 100mbps hızı alamıyor hale gelmem hakkında tahmininiz var mı?

Dediğim gibi onlarca sebep olur. Eve gelen hat ekliyse ek gevşemiş olabilir, kabinin ya da bağlı olduğunuz santralin kapasitesi dolmuş olabilir ya da Speedtest sunucularında sorun olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustifb

Dediğim gibi onlarca sebep olur. Eve gelen hat ekliyse ek gevşemiş olabilir, kabinin ya da bağlı olduğunuz santralin kapasitesi dolmuş olabilir ya da Speedtest sunucularında sorun olabilir.

Eklemeden kastınız bina içi kablolama yani..
    speedtest ile ilgisi olduğunu sanmam, çünkü ulaşılabilir hızım ve snr değerleri de o çalışmadan sonra düştü.
    Sanki kabin değilde kabinin bağlı olduğu bölge santrali kapasitesiyle ilgili olabilir gibi geliyor. Belki o santrale ek kullanıcılar bağlamış olabilirler çalışma olduğu zaman.
    Onu tam bilmiyorum. Ev içi kablolamam 15 senelik ve ek var yani orada da ir sıkıntı vardır muhakak bina içini ise bilemiyorum onun için kablo aldım ev içindekini değiştirince belli olur. Ayrıca Vodafone'un sistemi baştan sona uydurma veriler sunuyor hatalı.

Santral'lerin kapasitesi kolay kolay dolmaz. Bir santrale ekstra yeni aboneler bağlamak ise zordur. Ancak başka bölgenin santralinde sorun filan olursa aktarma yapılır ama bunun içinde önlemler alınır. Ayrıca santrallerin yedek kullanılmayan hattı vardır, öyle durumda yedek hatta devreye alınır. Büyük ihtimalle bağlı olduğunuz kabin ya da sokak kabininin kapasitesinde problem vardır. Bunun içinde bölge müdürlüğüne gidip öğrenmeniz gerekir.
  • Yakından görülmesi lazım buradan ne desem yalan ekip gelip bakması lazım.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ö1f1

Onu tam bilmiyorum. Ev içi kablolamam 15 senelik ve ek var yani orada da ir sıkıntı vardır muhakak bina içini ise bilemiyorum onun için kablo aldım ev içindekini değiştirince belli olur. Ayrıca Vodafone'un sistemi baştan sona uydurma veriler sunuyor hatalı.

Yinede ne çıkıyor vodafone sonucunda?
  • Network kartin 100mbps ise yani 100mbps ile bagliysan bildigim windowsun kendiyle kaynakli olarak %80 e kadar yani 80mbps olarak alirsiniz. Bilgisayar diskiniz ssd mi? Db lerde cok dusuk geldi bu da etkileyebilir. Bunlarin hepsi tamam ise dslam uzerinden parametrelerini kontrol etmelerini ve tekrar profili sil tanit yaptirmayi isteyin. Benden bu kadar :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.