Şimdi Ara

Intel Pentium G4560 ve MSI H110M PRO-VD İçin Ram Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
1
Favori
1.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Başlıktanda anlaşılacağı üzere bu işlemci ve anakarta en uygun ram hangisidir. ramlerle alakası çok az bilgiye sahibim tek bildiğim anakartın bellek uyumu listesindeki ramler ve kabylake işlemci ile max 2400mhz ye çıkabileceği. kafamdaki karışıklık burda devreye giriyor şimdi sistem tavsiye bölümünde önerdikleri ram 2800mhz gskill 8gb tek modül fakat bizim zaten max mhz miz 2400 olucak bu sebepten ötürü 2800mhz değilde neden 2400mhz bi ram almıyoruz? şuan için tek modül alıcam ilerde yanına aynı ramden bitane daha düşünüyorum şuanlık sadece uyumlu anakartı arıyorum

• Jokeriss kullanıcısına yanıt
    O Gskill 2800Mhz Ram herhalde Vatan'daki Ram. Fiyatı 228 TL. Uygun fiyatlı istiyorsanız uygun fiyatlı ürün öneriliyordur. 2800Mhz olan Ram uygundur onu önermişlerdir. Ama yok bütçem yetiyor diyorsanız daha kaliteli ve ya 2400Mhz Ram alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 12 Şubat 2017; 6:51:08 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • techniquest35 kullanıcısına yanıt
    evet fiyatı uygun diye fakat anakart uyumluluk listesinde bu ram yok ve kafamdaki asıl soru bu ram kaç mhz ile çalışıcak sistemde ? anakartta overlock desteği yok sanırım takıpmı öğrenicem kaç mhzde çalışacağını? ve desteklediği max mhz 2400 olucak bu anakartın kabylake işlemci ile bi üstteki arkadaşın attığı linkteki ram veyahttp://www.vatanbilgisayar.com/crucial-8gb-ballistix-sport-lt-ddr4-2400mhz-cl16-1-2v-pc-ram.html şu ram arasında ne gibi değişiklikler var. ram probleminide halledip artık sistemi toplamaya başlamak istiyorum değerli bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim

• Prowind kullanıcısına yanıt
    konuda önerilen ramde cl15 ve 2800mhz sizin söylediğiniz 2133 mhz o sistemde 2400 destekliyor anakart şimdi siz bu söylediğinz rami taktığınızda hızı ne olucak tam ?
    Hocam Gskill de olur. Vatan'daki yorumlarda adam X99 Deluxe anakartta kullanıyormuş. Ama bu ramin aynısının desteği o anakartta da yok ona bakarsanız. Sorun olmaz. BIOS'tan 2400Mhz seçerseniz 2400Mhz'de çalışır max.

Diğer arkadaşın attığı Ram ile sizin attığınız Ramin ikisi de 1.2V. Corsair olan 2133Mhz değerinde CL15 hızlarına sahip. Sizin attığınız da 2400Mhz değerinde CL16 hızına sahip. İkisi arasında çok fark olacağını sanmıyorum. Zaten oyun için alıyorsanız bu hızları hissetmezsiniz. Render gibi işlemlerde ufak farkla hissedilir belki.

Arkadaşın dediğini alırsanız Max. 2133Mhz'de kullanacaksınız. Kendi attığınızı alırsanız 2400Mhz'de. Dediğim gibi oyun içerisinde bu değerler fark edilmez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 12 Şubat 2017; 7:30:30 >
    bu ramlerin hızını biostan değiştirebilecekmiyim ben bu anakartla ? overclock desteği yok diye biliyorum hani daha önce böyle bi işlemde hiç yapmadım . konuda önerilen gskill 2800mhz cl15 i alsam mhz i fazla diye geriye kalan 400mhz ye neolucak clyi düşürmek içinmi harcanıcak ?
    2400Mhz desteklemese anakart öyle yazmazlardı zaten. BIOS ayarında max. 2400Mhz seçilebilir. OC bir anakrt olması gerekmiyor illâ. Bu Ram bellek XMp destekli zaten. Anakart ta maksimum 2400Mhz veriyor. BIOS'tan 2400Mhz'e alabilirsiniz bunu. Zaten 2133Mhz ile 2400Mhz arasında fark hissetmeyeceksiniz nasılsa oyunlarda.

anladım son olarak 2800mhz alınca geriye kalan 400mhz ne olucak bi faydası olucakmı :)
    Hayır o 400Mhz'in faydası olmayacak. Uygun diye önerilmiş, 2800MHz diye değil :)

teşekkürler :)
  • yazabiliyormuyum
  • msi h110m pro-vd anakart vatan intel pentium g4560 işlemci hepsiburada GSKILL 8GB (1x8GB) Aegis DDR4 2133Mhz CL15 1.2V Tek Modül Ram vatan.

bu üç parçayı satın aldım.çalıştırdım.işlemcinin fanı ve ekran kartının fanları dönüyordu.anakartın üstündeki ram ledi yanıp söndü birkez.

ekrana hiçbir görüntü gelmedi.diğer çalıştırışlarım da da aynı şey oldu.üç parçayıda servislerine yolladım.öğrenmek istediğim ram uyumsuzmu

yoksa parçalardan birinde bir sorunmu var.bu arada parçalar servislerinde bir haber gelmedi.
  • bu arada vatan bilgisayar üsküdardaki (tecrubeli...)arkadaş çok yardımcı oldu.birkaçkez sormama rağmen sistemin hiçbir parçasını test etmedi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: FURKAN x6

msi h110m pro-vd anakart vatan intel pentium g4560 işlemci hepsiburada GSKILL 8GB (1x8GB) Aegis DDR4 2133Mhz CL15 1.2V Tek Modül Ram vatan.

bu üç parçayı satın aldım.çalıştırdım.işlemcinin fanı ve ekran kartının fanları dönüyordu.anakartın üstündeki ram ledi yanıp söndü birkez.

ekrana hiçbir görüntü gelmedi.diğer çalıştırışlarım da da aynı şey oldu.üç parçayıda servislerine yolladım.öğrenmek istediğim ram uyumsuzmu

yoksa parçalardan birinde bir sorunmu var.bu arada parçalar servislerinde bir haber gelmedi.

Hocam anakartı güncellediniz mi? Kaby Lake işlemcilerin h110 chipsetli anakartlarda çalışması için bios güncellemesi yapılması gerekiyor. Ram uyumlu bu arada.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• bios bile açılmadı. ekrana hiç görüntü gelmedi.anakartı güncelleme şansım olmadı.
  • FURKAN x6 F kullanıcısına yanıt
    anakartın bios güncellemesi yapılmadıysa normal biosun bile açılmaması. skylake bi işlemci ile güncelleme yapılmalı ardından kabylake işlemciyi görücek. vatan bilgisayara götürüp halletmelerini söyleyin bence
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.