Şimdi Ara

İntel İ7 6700k (ikinci el) mı Amd R5 1600 (sıfır) mü

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
1.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Herkese iyi akşamlar, hayırlı Ramazanlar

Ortalama bir oyun sistem toplamaya karar verdim. 2. el 6700k ile sıfır 1600 arasında çok çüzü miktar fiyat farkı var. Ve anakartı amazondan alacağım için intel( Z270 ) ile amd (B350) arasında fıyat farkı yine çok az. Bundan dolayı kararsız kaldım. İkinci el 6700k bana daha cazip geliyor açıkcası sizce hangisini almalıyım.

Not: iki firmayada aynı mesafedeyım hangısı f/p ürünüyse onu tercih ederim. Aynı zamanda ram önerilerinizide beklıyorum F/p oranı yüksek olması tercihimdir.

Yorumlarınızı beklıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Problem33 -- 14 Haziran 2017; 21:18:10 >

• Fiyat farkı yok pek. Gskill Flare X 3200 alınır o işlemcinin yanına. 1800 bile %30'dan fazla farkediyor. 1600 alsanız, hızlı bellekle 1700 oluyor hiç hız aşırtmadan. Bence kaçırmayın. Anakart Asus olsun, Prime 350 Plus. Ryzen kullanan 4266 bellek meraklısı öyle öneriyor.
  • Mete Can Karahasan kullanıcısına yanıt
    Bahsettiğiniz Ramler çok güzel. Fakat Cpu fiyatına Ram almak bana pek mantıklı gelmiyor hocam. Daha uygun ramlerle 1600 bana 6700k'yı aratır mı?
  • Problem33 P kullanıcısına yanıt
    Siz o ramleri 3200CL14 kullanmak için almıyorsunuz, 3200C12 veya 3333-3466C14 kullanmak için alıyorsunuz. Daha hızlı bellekler de farketmiyor, bir haftadır 3600'ü tutturamadı 4266'lı arkadaş. Bu belleklerin ise önü açık.
    Siz bilirsiniz, 1700 işlemcisiyle farkı daha fazla bu belleklerden. Yanılıyorsam söyleyin, ille 16 çekirdek diyen yok; herkesin herhalde bu nedenle 1600 önermesi o halde tercihinizde bir fark yaratmayacaktır 1600-1800 arasında. Hızlı bellekleri 1800 için alıyormuş gibi seçmenizde bir engel yok.
    teşekkürler.

farklı önerileri dinlemeye açığım arkadaşlar.
  • donanımcı123 kullanıcısına yanıt
    Çok yakışıksız ve ayrıca umursamaz bir tutum. 2133 ve 3200, hatta 3466 arasında görünür farklar bulunuyor. Ana akım bazı yayınların gazına geliyorsunuz bunu diyebildiğinize göre. Karalayabileceğiniz bir veri de değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mete Can Karahasan -- 14 Haziran 2017; 23:39:28 >
    Gaza gelsem bile o kadar bütçem yok malesef sizin öneriniz nedir İkinci el 6700k mı yoksa 1600 mu? ram olarak ne onerırsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Çok yakışıksız ve ayrıca umursamaz bir tutum. 2133 ve 3200, hatta 3466 arasında görünür farklar bulunuyor. Ana akım bazı yayınların gazına geliyorsunuz bunu diyebildiğinize göre. Karalayabileceğiniz bir veri de değil.

Tek işlemcinin sonuçlarını niye paylaşıyorsun ki? 2 farklı platformdan bahsediyoruz, bu sonucun i7 6700 işlemci ve ram hızlarıyla ilgili olan kıyaslamasını koy bakalım.

Başka bir emrin? 6700 ile rakip değiller bir kere. 1800 alıyorsun, performansı 1400'ün tam iki katı. 1600 de arada yer alacak. Tekil başarım ön planda olduğundan 1600 bile zaruri değil ama bu performans seviyesine atlanmak istiyorsa belleklere de yatırım ekonomik oluyor. Aynı %30 kazanım bir üst seviye performansı aralar. 1600 açısından güzel haber 4/3 olsa zaten Ryzen 7 serisine kapı aralayacak olması.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mete Can Karahasan

Başka bir emrin? 6700 ile rakip değiller bir kere. 1800 alıyorsun, performansı 1400'ün tam iki katı. 1600 de arada yer alacak. Tekil başarım ön planda olduğundan 1600 bile zaruri değil ama bu performans seviyesine atlanmak istiyorsa belleklere de yatırım ekonomik oluyor. Aynı %30 kazanım bir üst seviye performansı aralar. 1600 açısından güzel haber 4/3 olsa zaten Ryzen 7 serisine kapı aralayacak olması.

Konuda i7 6700 ve ryzen 1600'ü konuştuğumuza göre 6700 den test sonucu vereceksin tabiki. Hadi tamam 6700 kıstas olmasın aynı sınıftaki bir kaby lake bir ryzen işlemcinin olduğu bellek bant genişliği ve etkilerini göstereceğin bir sonuç göster ona da eyvallah. Sen direk gidip 1700x'in sonuçlarını koyarsan söylediğimiz şeylerin bir anlamı kalmaz metecik, çünkü arkadaş 1700x'in ram bant genişliğinin fps'ye farkını sormamış, 2 işlemci arasındaki farklar hakkında konu açmış sen de tabiki ryzen işlemci al demişsin üstüne 3200 mhz bir ram önermişsin, arkadaş inatla f/p odaklı bir çözüm aramasına rağmen.

Birşeylerin ayırdında olan insan sorabilir. Yoksa senin gibi cahiller elbette atıp tutar.
    Kimseye de birşey ispat etmem gerekmiyor. Burada 1600 tereddütü var diye yardıma geldim, en nihayetinde bellekler de işlemcinin erişim sırasında sonuncu olsa da Ryzen'in kuzey köprü hızına iki kat oranında bağlı olduğundan tüm performans beklentisini tek başına belirliyor.
    Sen konuda daha fazla kalabalık etme, hadi bakayım. Söyleyecek birşey bul da gel.
  • yardımlarınız için teşekkür ederim.

Tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar. Neden 6700k neden 1600 ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Problem33 -- 15 Haziran 2017; 0:36:26 >
  • 1600

çünkü iyi bir anakartla 3-4. nesil ryzen işr upgrade şansın var yıllar sonra

çok çekirdek işlemlerine işin düşerse daha iyi

yurtdışı alınırsa ram vs gayet ucuz

geleceğe yatırım gibi kendileri

6700k

oyun performansı şimdilik daha iyi ve bu durum devam edebilir belli değil optimize ederler mi ryzeni belirsiz

intel sistemi oturmuş sistem

intelde performans ram hızına çok bağlı değil ucuz ram alsan da olur

kısacası

seçim senin

ikinci ele girmem ben olsam amazon.de işlemci ram anakart alır ryzen akarım

ama işlemci yorulmamışsa intel de mantıksız değil

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    f/p dediğine göre bileği bükülmeyen G4560 alsın
    üst seviye kart kullanmıycaksa dedim yoksa vega mimarili kartlar gelince göreceğiz testlerden kaç dolarlık vega , gtx1080ti performansı verebilecek ?
  • 1080Ti demişken, Volta'da HBM 2 olmayacak. Dolayısıyla, 1080Ti'ye bir çarpı koy.
  • Mete Can daha dün g4560'ın i7 7700k'yı tokatladığı grafikleri paylaşıyordun, fikrin mi değişti 1 günde

• Ekran kartı 1060 veya 1070 olacak o anki bütçeye göre belirleyecek. Alacağım zaman vegalar çıkacak olursa beklerim tabiki.

• TormentedSoul kullanıcısına yanıt
    Benide düşündüren tek şey ikinci el olması. Aslında sıfır takıntısı olan bi adam değilim. Bu yuzden hala ikinci el garantili 6700k daha alınası geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Problem33 -- 15 Haziran 2017; 16:11:46 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.