Şimdi Ara

Intel i5 7600 mü Ryzen 5 1600 mü ? (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
49
Cevap
1
Favori
4.542
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Kesinlikle wildlandsin optimizasyona ihtiyacı var daha ama çok ciddi bir sıkıntı yok şimdilik co op da oynuyorum sürekli zaten yeni bir güncelleme daha geldi.

Dediğim gibi soğutucumu kurduğumda deneme yaparım çok güvenemiyorum mevcut olana. Yeni bi ram kit de gerekecek sanırım artık 8 gb yetersiz geliyor belliki

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • i5 7500 sahibiyim, aldığım zamanlar Ryzen yoktu, şimdiki düşüncemle kesinlikle R5 1600 alırdım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ömürcan

Selamlar, elimde 4000 lira butce var. Yeni bir sistem toplamak istiyorum. Sizce bu islemcilerin gelecegi var mi? (Bios updatelerle vs.) Kesinlikle almalisin diyorsaniz istedigin siteden bilgisayar toplayabilir misiniz? Ssd, ekran karti elimde var. Onlari eklemenize gerek yok.

Simdiden tesekkurler

Hocam gün geçtikçe gelişme sağlanıyor, henüz işlemciler yeni tabii ki bazı sorunları olacak ancak hepsi yavaş yavaş halloluyor. Bence 4bin liraya çok güzel bir Ryzen sistem kurulabilir ki zaten sizde ekran kartı ve SSD de varmış. R7 bir işlemci alıp üst düzey performans alabilirsiniz.

• Chillout C kullanıcısına yanıt
    Dün akşam Euro Truck Sim. 2 fps değerine bakayım dedim ana menüdeyken Coil Whine sesi duydum. Sadece menüdeyken geliyordu ses. fps değeri 1000 üzeriydi. Oyun içinde ses gelmiyordu ama menüde geliyordu. Vsynch açınca ses kesildi. Değişime gerek var mı bilemedim ama rahatsız olmadım Vsynch açınca düzeldi sonuçta. Çok kafaya takacak olursam gönderirim değişime. msi coil whine değişimi yapıyor diye biliyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darkangelevo

Dün akşam Euro Truck Sim. 2 fps değerine bakayım dedim ana menüdeyken Coil Whine sesi duydum. Sadece menüdeyken geliyordu ses. fps değeri 1000 üzeriydi. Oyun içinde ses gelmiyordu ama menüde geliyordu. Vsynch açınca ses kesildi. Değişime gerek var mı bilemedim ama rahatsız olmadım Vsynch açınca düzeldi sonuçta. Çok kafaya takacak olursam gönderirim değişime. msi coil whine değişimi yapıyor diye biliyorum.

Bende de aynı durum var o yüzden afterburner ile max 150 fps ye ayarlıyorum, sadece cs go da serbest yapıyorum, onda da ses gelmiyor zaten. Ancak yeni kart gelse de benzer durumla karşılaşılabilir. 3 sene garanti var sonuçta, ses artarsa ya da ihtiyaç olursa bu süre içinde bir servis incelemesine gönderilebilir ama zennetmiyorum ihtiyaç olduğunu.

• byshakram B kullanıcısına yanıt
    Hocam islemcileri ve anakarti tanimadigim icin toplayamiyorum :) o yuzden birinin yardimina ihtiyacim var.

• quote:

Orijinalden alıntı: damn2u

i5 7500 sahibiyim, aldığım zamanlar Ryzen yoktu, şimdiki düşüncemle kesinlikle R5 1600 alırdım.

Oyundan oyuna göre farklılık gösteriyor ama genel anlamda i5 7500 ile 1600x kafa kafaya gibi

http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/75094-amd-ryzen-5-1600x-1500x-performance-review-12.html
    http://www.tomshardware.com/reviews/amd-ryzen-5-1600x-cpu-review,5014-6.html
    https://www.techpowerup.com/reviews/AMD/Ryzen_5_1600X/19.html

• Yıl olmış 2017 bu saaten sonra 4/4 çekirdekli işlemcilere para verilmez.
  • Testlerde birbirlerine artı yada eksi bölümleri azda olsa var fakat ben Ryzen %5-10 daha kötü performanslı olsaydı Intel'e göre yinede Ryzen tercih ederdim çünkü uzun süre aynı soket desteği üzerinden çıkacak Ryzen serisi ve daha oturmuş bir platform değil, daha stabil olacağına inanıyorum. Intel şimdiden yeni serileri için yeni soket işlemcilerini duyurdu, bu kullanıcılar için büyük bir eksi olduğu gibi yüksek core/thread durumunun ileriye yönelik daha önemli olacağını düşünüyorum. Geçmişte yaşamıştık bu durumları, yine yaşayacağız.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.