Şimdi Ara

İntel İ5 10400f Sıcaklık Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
683
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 ay
  • Cevaplayan Üyeler 10
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 8
  • Ortalama Mesaj Aralığı 52 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 1
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • shqiptar45 (8 mesaj) kunGFu (3 mesaj) Aerosol 34 (3 mesaj) Lorenzo__ (3 mesaj) digi_halid (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (15 mesaj) Mobil (9 mesaj) Mini (1 mesaj) (1 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> İntel İ5 10400f Sıcaklık Sorunu
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    8028 Mesaj

evet b560 çipset anakartlar aşağıda hızları destekliyor

PRIME B560-PLUS anakartı referans aldım

4600(OC)/4400(OC)/4266(OC)/4000(OC)/3733(OC)/3600(OC)/3466(OC)/3333(OC)/3200(OC)/2933/2800/2666/2400/2133 MHz

|
    |
    digi_halid kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    8028 Mesaj

sıcaklık sorununu kule tipi bir soğutucu ve dayanıklı termal macun ile çözersin öyle uçuk bir şey almana gerek yok wipaste yeterli linki aşağıda bırakıyorum.

ama ram için yapılabilecek tek şey 400 serisi çipsetlerde 490 anakart almak malesef öbür türlü h410,b460 çipsetli anakartlda 2666 mhz kilitli

https://www.amazon.com.tr/Wipaste-C2-Y%C3%BCksek-Performansl%C4%B1-Termal/dp/B086QY2DN2

|
    |
    shqiptar45 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Onbaşı
    36 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    Herkese çok teşekkür ederim soğutucu snowman t6 termal macun wipaste olarak sipariş geçiyorum işlemci fanını söküp gelen macunu kendim sürebilirmiyim gelen fanı takmadan önce
    |
    |
  • Yüzbaşı
    864 Mesaj

Bir arkadaş ryzen 3600 için soğutucu arayışındaydı.

"ID Cooling'den SE-224-XT 230 liraya bu soğutucuyu aldım. Memnunum" yazmıştı en son olarak. Ben o modeli hiç tanımadığım kullanmadığım bilmediğim için alın diyemem öneremem ama bir arkadaş sorunu ucuza hallettiğini yazmıştı. Konusu burada. Karar sizin

https://forum.donanimhaber.com/r-3600-e-overlock-icin-sogutucu-onerisi--148146604

|
    |
  • Yüzbaşı
    864 Mesaj

Yazdığım model galiba bir tüp termal macun ile geliyor. Amazonda kısaca baktım mesela şunu yazmış birisi

SE-224-XT Basic Verified Purchase

WHOA, it's truly hard to believe that this CPU cooler (w/ fan) only costs $25. I have a GAMMAX 400 CPU cooler (which is also great) but the quality/ease of install blows it away hands down.

The fin array is solid and not flimsy at all and clears the RAM slots on my B450 board with no issues and the heat-pipes all (aesthetically) look amazing. The ID cooler 120mm fan comes with rubber inserts to prevent vibration when turned on.

As for the cooling itself, I had a AMD Wraith (non-LED) AM4 cooler and on idle it was around 37-41C on idle and around 61C when gaming. This CPU cooler now has my Ryzen 5 2600 (non-X) on 28C idle and upper 40's during gaming, all for $25!

I would recommend this CPU cooler to anyone, such a steal for that price.

Olumsuz yorum yok gibi. Benim gibi Fiyat/performansçıların dikkatini çekebilecek bir ürüne benziyor  

|
    |

• Onbaşı
    36 Mesaj
    Konu Sahibine Özel

işten gelince kasanın yan kapağını açtım buradaki önerilere baktım işlemci soğutucu fan ayağının biri yerine tam oturmamış sabitledim yeni soğutucu gelene kadar iş görür herkese çok çok teşekkür ederim yardımlarınız ve önerileriniz için

|
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
Instagram takipçi satın al
vp satın al;valorant vp satın al;Valorant VP Fiyat
Europatrans evden eve nakliyat '' 444 69 95''
En ucuz kedi maması fiyatları
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR6
0,168
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.