Şimdi Ara

Intel'e geçtim pişmanım :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
1.493
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Athlon64 3200+
    2 x 1Gb DDR 400

olan parçalarımı

Asus P5LD2
    Intel Pentium D 805
    2 x 1Gb DDR2 - 667

ile değiştirdim.....

Dün parçalarımı alıp eve geldim ve ilk şok : Zalman CNPS 7700CU bu anakartla uyumlu değil :(
    Neyse stok fanla idare ederiz derken ikinci şok geldi bu anakartta RAID desteği yok :(

2 adet RAID 0 160 Gb Seagate HDD lerimizle vedalaştık ve yedekte duran 80 Gb maxtorumuzu taktık ve windowsu kurduk.

O da ne? Bu makina sürünüyor, artık RAID olmadığındanmıdır işlemcinin sürüngenliğindenmidir bilemem ama ilk izlenimlerim ÇOOOOKKKKKKK KÖÖÖTTTÜÜÜ....

• superpi testini ve diğer bench testlerini yaptın mı aralarındaki farkı siteye eklersen daha açıklayıcı olur
    bu arada intel sisteme geçme sebebin ne oyun oynamayı mı bıraktın yoksa bi deniyim mi dedin?
  • Bakın söyledikleriniz ile intel sistem olmasının ne alakası var? Zalman soğutucunun anakarta uyumlu olmaması ve anakartınızın raid desteği olmaması ile intel'in ne gibi bir alakası olabilir. Lütfen yorum yaparken alakalı birşeyler söyleyelim. Şimdi ayrıca diyorsunuz ki performansı çok kötü. Neye göre kötü? Eski sisteminizi de yazmışsınız. Ben de 7 senelik amd kullanıcısıyım. O sistem ile yapıp da bununla yapamadığınız ne var? Ayrıca aldığınız işlemci çift çekirdekli ve intelin en ucuz işlemcilerinden. Çift çekirdek ihtiyacı duyulan noktalarda elbette performans farkı yaratacaktır. Artı olarak iyi bir performans için 900 serilerinden almalıydınız. Fakat elinizdeki işlemci de oldukça iyi oc olarak sizi tatmin edecektir o yönde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ozan Baseski -- 6 Mayıs 2006; 10:21:44 >
  • Yorumum intelle ilgili değildir lütfen yanlış anlaşılmasın ben yaptığım hatayı sizinle paylaşmak istedim sadece...
  • dostum o anakarttan bendede var süper bi hızı var ayrıca raid olayı var e kırmızı IDE yuvasını nasıl olurda görmessin bi araştır bakalım
  • Tabi öyle olur. Raid fark yaratır. 805 e oc yaparsan performansın artar.
  • o anakartın deluxe modelini kullandım ve zalman 7700 ü rahatlıkla kullandım..düz p5ld2 de değişrmi onu bilmiyorum..üstelik yazmadan önce araştırsanızda raid olup olmadığına baksanız bence iyi olur..

http://www.gigatek.com.tr/urun.php?id=1454
  • p5ld2 lerde raid var hem ide hem sata raid var ama senin kartın SE veya VM ise onları bilemem

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mtksnz -- 6 Mayıs 2006; 11:54:34 >
  • 7700CU nası uyumlu değil? Ben kendim bizzat taktım sorun yok. Alttan gerekli aparatları takıcaksın
    P5LD2 I945P anakartında raid var, biosu kurcala

raid yokken dual core den tad alamazsın
  • yua arkadaşlar raid destegi olmayan anakart kaldımı ya :) şaka biryanada belkider cd de dosyaları bulamamışsındır diye düşünüyorum resmi sitesine bir bak istersen kolay gelsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: leeon

yua arkadaşlar raid destegi olmayan anakart kaldımı ya :) şaka biryanada belkider cd de dosyaları bulamamışsındır diye düşünüyorum resmi sitesine bir bak istersen kolay gelsin

Hakketen yav. bütün anakartlarda raid var.
  • Son Pişmanlık Fayda Etmez
  • reelkuru , 3200venice den D805 e geçmek o kadar da mantıklı değil ki ? yani % kaç fark bekliyorsun ki ?

çift SuperPI yapınca madalya vermiyorlar adama

özel bir kullanım amacın yoksa ( çift çekirdekten yararlanan ) boş masraf yapmışsın ,

geçmiş olsun
  • Arkadaşım dediğin anakartta hem raid var hemde zalmanın hemen hemen özelliklede senin dediğin modeliyle uyumlu.Benim anlamadığım ise İntel'e geçmenden neden pişmansın?Fanı takamadysan,raid yapamadıysan İntelin suçu ne?Yanlış mıyım?
  • yani bence de intelin suçu yok.....bide oldu olacak tazminat davası aç barii şaka şaka
  • quote:

Orjinalden alıntı: redblood

yani bence de intelin suçu yok.....bide oldu olacak tazminat davası aç barii şaka şaka

intel in ne şuçu var yaw

• quote:

Orjinalden alıntı: real_kuru

Yorumum intelle ilgili değildir lütfen yanlış anlaşılmasın ben yaptığım hatayı sizinle paylaşmak istedim sadece...

bu söylediğin ilk mesajınla çelişiyor hangisine inanacağız

keşke anakartı almadan önce soraydın yaw, böyle uğraşmazdın
  • venice 3200+ 'dan d805'e geçmen gerçekten 9 kusurlu hateketten biri zaten.
    raidi maidi geç

• quote:

Orjinalden alıntı: rabesantrata

quote:

Orjinalden alıntı: redblood

yani bence de intelin suçu yok.....bide oldu olacak tazminat davası aç barii şaka şaka

intel in ne şuçu var yaw

bende farklı birşey demedim zaten

• artık bu konuyu gören amdciler damlar buraya
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.