Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Intel Dual-Core (Çift Çekirdek) Xeon'lar ile Amd Opteron'lara zor günler yaşatacak

28
Cevap
0
Favori
3.886
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Anasayfa Haberleri >> Intel Dual-Core (Çift Çekirdek) Xeon'lar ile Amd Opteron'lara zor günler yaşatacak
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      7604 Mesaj
      21 Mart 2006 09:14:16
      conroe da siki geliyor. amd karsilik olarak biseyler gosterse iyi olacak
      |
      |
      Nikon D850 inceleme:http://halkboyleistiyor.com/wp/?p=7509
    • Yüzbaşı
      341 Mesaj
      21 Mart 2006 09:42:45
      Grafiklere göre İntel daha fazla güç tüketerek performans farkını ele geçirmiş...

Ama önemli olan aynı miktar güç tüketrek daha fazla performans sağlamak...

Onun için ben güç tüketiminin eşit olduğu işlemcileri kıyaslamayı tercih ederim..

Sonuçta bunlar sunucu sitemler için.. Güç tüketimi çok önemli..
      |
      |
      21 Mart 2006 09:52:07
      intel çalışıyoda!
      amd uyuyo mu?
      |
      |
      Amd Ryzen 5 2600x - Asrock B450-ITX/ac - Asus Strix GTX 1080 - Corsair Vengeance RGB 16GB 3200MHz - Samsung 970 Evo Plus 500GB SSD/Seagate 6TB HDD - Fractal Design Nano S - Corsair RM 750x 80 Gold - Dell U2715H - Logitech Z4 2 1 - Logitech Illuminated K800 Wireless - Logitech MX Master 2S Wireless
    • Yarbay
      4622 Mesaj
      21 Mart 2006 15:43:37
      quote:

Orjinalden alıntı: nomex

Anlamıorum su amd fanatiklerini performans olarak geçmiş işte hala anca zorlar ne demek bu nası fanatikliktir ya . Masrafım fazla olsun performanstan ödün vermek istemiorum diyen biri su durumda intel alıcak işte bu kadar basit . Ben Fanatik bi Beşiktaş tarafı olsam da Fenerbahçe ii oynayıp kazandığı zaman tebrik ederim , kısacası öpüceksin!

Ah bunu bi anlatabilsek ama belli bi saatten sonra ''kargaya yavrusu şahin görünürmüş'' derler yorumunu yapmaktan kendimi alıkoyamıyorum. Bu fanatiklik bize değil firmalara kazandırır, rekabet ise bizden yanadır. Nortwood işlemciden sonra intel almayışımın sebebi de budur. İhtiyacım olsaydı ve sistem bana yetmeseydi gider AMD alırdım ama İntel bir atılım yapmışsa bunuda hesaba katmam gerekir.
      Gelelim güç tüketimi mevzusuna; bizler değilmiiyiz 400W yerine 500W tüketen psu ları alıp rahat edelim diyen. Yani güç tüketimleri arasında intel-amd arasında aman aman bi fark yok zaten onun kat kat fazlasını biz psu tercihinde gözden çıkarmıyormuyuz? Ayrıca önceden sormuştum İntel'in 15W tüketen işlemcisine AMD nin bir cevabı var mı? Ben hala göremiyorum da
      |
      |

• Onbaşı
      36 Mesaj
      21 Mart 2006 19:59:46
      Fiyatlara bakın arkadaşlar, Amd daha pahalı şu fiyatlara göre. Intel darbe koymaya devam edecek.
      Fanatik amdciler herkesin ağzında olan oyun performası. Bakalım zaman herşeye cevap verecek
      |
      |
    • Yarbay
      3742 Mesaj
      23 Mart 2006 02:40:53
      quote:

Orjinalden alıntı: PinkPenguin

Grafiklere göre İntel daha fazla güç tüketerek performans farkını ele geçirmiş...

Ama önemli olan aynı miktar güç tüketrek daha fazla performans sağlamak...

Onun için ben güç tüketiminin eşit olduğu işlemcileri kıyaslamayı tercih ederim..

Sonuçta bunlar sunucu sitemler için.. Güç tüketimi çok önemli..

alnindan opem :)

serverlarda da power per watt cok muhimdir.Isini bilen biri mutlaka bunu arar.ve hala opteron cok ustun bu konuda
      neyse amd nin dalga gecmesi bize yaradi:). adam oluvermis intel.abuk subuk fiyatlar yok.birde su 2.5ghz & 2.66ghz leri geride birakip 3 & 3.2ghz lerden taban yapsalar..her yeni mimaride 2.66ghz.yetmiyor artik be kardesim
      |
      |

• Binbaşı
      1914 Mesaj
      14 Mayıs 2008 06:03:42
      O şey çıkmıştır şimdiye heralde...
      (HORT YAPTIK AFFEDERSİNİZ...)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Puppeto -- 14 Mayıs 2008; 6:02:57 >
      |
      |

• Yarbay
      3723 Mesaj
      14 Mayıs 2008 06:52:21
      işte bu haberi duymak güzel
      |
      |
      4458 Mesaj
      14 Mayıs 2008 10:13:55
      Amd zaten şu sıralar zor günler yaşıyor.Bunu yaşatan etkiler arasında bu haber de olabilir mi?Tartışılır.
      |
      |
Reklamlar
sohbet
Ankara Web Tasarım
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
üniversite
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,166
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.