Şimdi Ara

Intel Core i7-8700K'nın 6 çekirdeği Turbo ile 4.3GHz'de çalışacak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
61
Cevap
1
Favori
3.459
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: IceRulez

6 çekirdeğin tamamı 4.3 ghz ha

8 çekirdek 6.0 ghz çalışması fx 9370 şaşırtmıyor da intel mi şaşırttı defaultu 5.0 ghz civarı.
  • O hıza çıkarsa eriyebilir.

• sınav_testmis_kanka S kullanıcısına yanıt

x399 alırım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Timeguard -- 30 Temmuz 2017; 1:17:0 >
  • ` quaD. kullanıcısına yanıt
    Sıcaklıkları da hesap etmek lazım. Fiyat konusu sıkıntılı. Şu anki işlemcilerde biraz fiyat düşürmesi gerek. Bunu da i7 7700K 'ın ya şu anki ya da en fazla çıkış fiyatına sunması lazım. Macun kesin yine sabittir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi techniquest35 -- 30 Temmuz 2017; 2:20:55 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timeguard

EN: The Intel Core i7-8700K will be the flagship processor of the lineup. It will feature 6 cores and 12 threads. The chip will be compatible with the LGA 1151 socket and rumors are that board makers will extend support of Coffee Lake onto 200-series and even 100-series platforms. The chip will be Intel’s first hexa core product and will be based on the 14nm process node.

TR: Intel Core i7-8700K serisinin amiral gemisi işlemcisi olacak. 6 çekirdek ve 12 iş parçacığına sahip olacak. Çip, LGA 1151 soketi ile uyumlu olacak ve söylentiler, kurul üyelerinin Coffee Lake desteğini 200 serisi ve hatta 100 serisi platformlara genişleteceklerini söylüyor. Çip, Intel'in ilk hexa çekirdek ürünü olacak ve 14nm işlem düğümüne dayalı olacak.

Intel Core i7-8700K'nın 6 çekirdeği Turbo ile 4.3GHz'de çalışacak

http://wccftech.com/intel-coffee-lake-core-i7-8700k-core-i5-8600k-6-core-cpu-leak/

Merhaba,

WCCFtech yanlış yazmış,

Intel'in 6 çekirdekli (hexa core) ilk işlemcisi Core i7-980X'dir, Core i7-8700K değil.

Aynı zamanda hali hazırda 6 çekirdekli Core i7-7800X model ve önceki nesillerden Core i7-3960X de vardır.

Şöyle demeleri gerekir; X serisi olmayan ilk 6 çekirdekli işlemci.

Teşekkürler.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Johan Elmander kullanıcısına yanıt
    O seride isimlendirme farklıydı i7'ler 4770k ve 3770k olarak geçer, sonra 70'ler gitti direk 00 ile kodlamaya başladılar 6. nesille birlikte... çok ayrıntısını bilmiyorum belki bir açıklaması vardır...

• 4770K bana Radeon 4770'i hatırlattı. Vay ben ne günlerdi. Liseye başlarken aldığımda eve nasıl da mutlu döndüğüm zamanı hatırlattı bana

• Allah amdden razi olsun 100 serisinde de calisirsa tadindan yenmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lehim olarak gelmezse hiçbir anlamı yok. 4820k yı 4.3ghz de maksimum 55c sıcaklıkta kullanıyorum sıkıntı yaşamadım daha. Buna geçip 70-80c de takılmak akıl kârı değil

• AMD : İntel Yeni İşlemcilerle Atağa Kalktı
  • Delid toollari hazirlayin mengeneleri yaglayin yeni intel geliyor

• AMD olmasa INTEL olmazdı zaten

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • esTFyz kullanıcısına yanıt
    Ben de öyle hatırlıyordum. Hatta haswell refresh 4790 vs. di.

Haberde öyleydi, düzeltmişler.

• ben bu güç tüketimi ile o performansı vereceklerine inanmıyorum ve aynı mimari 6 çekirdek 95w tutarsız belki işlemci içindeki çöp gpuyu çıkarmışlardır o zaman olabilir i5 7640x tdp değeri 112w olarak belirtilmiş
    bakalım atıp tutmuşlar mı yoksa gerçekten bir şeyler vermişler mi yıllar sonra

• black_flood kullanıcısına yanıt
    fx 9370 ile 8.nesil i7 nin tek çekirdek ve çoklu çekirdek performansını kıyaslamayalım istersen,

fx 9370 önce çektiği gücün hakkını versin. 3 katı güç tüketiyor intelden tam olarak. iyisin dimi ?
  • tek çekirdek performansındaki artış % kaç acaba ?

• quote:

Orijinalden alıntı: erkansu

Kesinlikle güzel bir işlemci olacaktır. Fiyatıda denildiği gibi çıkarsa harika olur. Ancak mesele şu ki 95W TDP denilen şey çekirdekler base hızındayken ölçülüyor intelde. İşlemci gerçek hayatta turbo boosta geçtiğinde yaşanılan TDP çok daha fazla olacaktır dolayısı ile çok kaliteli soğutma sistemi isteyecektir. Yüksek ısı ile ilgili işlemcilerde istenmeyen her şeyin görülme ihtimali var. İntelin bu işlemciyi lehim ile üretmesi gerekir diyeceğim ama X serisinde bile yapmadılar bunu. Umalım da lehimle gelsin ve piyasa güzel bir yeni 6 çekirdekli işlemci ile tanışsın

arkadaş sonuna kadar haklı. zamanında p4 den beri yapıyor bunu intel. o zaman p4 ler düşük tüketim diye alanlar işlemci yükte iken çektiği enerjiyi görünce şoka girerdi :D bizim 90 wattlıık işlemciler boşta 50 watta indiğni öğrendiklerinde ise ağlarlardı :D

• 300 serisi anakart yazıyor haberde,gene soket değişimi.
    7700k fiyatına çıkar ve adam gibi termal sıkıntıları giderirlerse ve vaatler gerçekleşirse iyi bir işlemci olacağa benzer.
    Sıfır sistem toplyacak olanlar için iyi bir alternatif olarak görünüyor.
    Ryzen kırbacı ile akıllanmışa benziyorlar,vampirlikten vazgeçmezlerse fiyat uçuk olursa işleri yaş.
    Ryzen 2. nesil ile duble kırbaç geliyor gibi hissediyorum.
  • Intelin, Core i7 3770k serisinden itibaren termal isi yalitim düzenini degistirmesi ve daha kalitesiz bir anlayisla hizmet vermesinin sebebi tamamen bir kandirmaca ve bilinçli olarak yapildi. Mesele maliyetleri azaltmak veya kismak degildi.

Peki olay nedir;

Islemci overclock hizini frenlemek.

Sebep nedir;

Ayni ürünü piyasaya 4 veya 5 sene boyunca sunmak.

Mantik nedir;

4 cekirdek 8 izli islemcileri her sene yeni bir teknoloji gibi sunmak.

Taktik nedir;

Termal isi yalitim plakasinin arasinda bulunan lehim yerin macun kullanmak.

Olay özetle bu.

Ryzen geldi şartlar degisti. Aninda 6 cekirdege gecis yapildi.

• quote:

Orijinalden alıntı: sakiri

Intelin, Core i7 3770k serisinden itibaren termal isi yalitim düzenini degistirmesi ve daha kalitesiz bir anlayisla hizmet vermesinin sebebi tamamen bir kandirmaca ve bilinçli olarak yapildi. Mesele maliyetleri azaltmak veya kismak degildi.

Peki olay nedir;

Islemci overclock hizini frenlemek.

Sebep nedir;

Ayni ürünü piyasaya 4 veya 5 sene boyunca sunmak.

Mantik nedir;

4 cekirdek 8 izli islemcileri her sene yeni bir teknoloji gibi sunmak.

Taktik nedir;

Termal isi yalitim plakasinin arasinda bulunan lehim yerin macun kullanmak.

Olay özetle bu.

Ryzen geldi şartlar degisti. Aninda 6 cekirdege gecis yapildi.

Yalnız sadece overclocku değil verimli çalışma durumunuda engelliyor böyle bir politika ile.

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.