Şimdi Ara

Intel Core i7 6700K (Skylake) OverClock

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
3.005
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Turbo hızı 4.2 olan işlemcimi bugün itibari ile OC denemelerine başladım. İlk denememde BIOS a sadece aşağıdaki değişiklikler uygulanmıştır :

Core Ratio:46x
    Core Voltage: 1.360 V

Aida64 20 dklık testte maximum sıcaklık 66 derece , radyatör fanları otomatikte idi. Yani sıcaklık değerleri oldukça iyi. Denemelerim çoğaldıkça konuyu editleyeceğim.

6700K kullanıcıları Sizlerde kendi değerlerinizi sistem özellikleri ile beraber yazarsanız sevinirim.

Edit1 : Voltaj ilk başta 1.375 yazmıştım. 1.360 olacaktı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi APOLL0 -- 29 Ağustos 2015; 23:40:50 >

• İşlemcinin default v kaç,kaç mhz ye çıkıyor yükteki sıcaklıkar kaç acaba çarpanı kilidi açık ama programlamı oc yaptın o v fazla gibi sanki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 6Clas -- 29 Ağustos 2015; 10:27:30 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: 6Clas

İşlemcinin default v kaç,kaç mhz ye çıkıyor yükteki sıcaklıkar kaç acaba çarpanı kilidi açık ama programlamı oc yaptın o v fazla gibi sanki.

Default 1.26 civarıydı . Henuz fazla kurcalama fırsatım olmadığı için bir siteden bulduğum direk değerleri verdim stabil olacak mı diye. Yani ince ayar falan henüz uğraşma vaktim olmadı. Optimum ayarları deneme yanılma ile bulacaz artık. Programla değil direk bios dan ayarladım. Bu seri 4.nesile göre biraz fazla voltaj ile çalışıyor ama sıcaklıklar daha düşük.

http://www.anandtech.com/show/9533/intel-i7-6700k-overclocking-4-8-ghz

• 66 derece yükteki kaç saatlik sıcaklık fazla voltajdan kastım iyi bir soğutucu kullanıyorsunuzdur umarım bu işlemciyi ve anakartı kullananlar varsa detaylı yardımcı olurlar.Bazı programlar anakarta işlemciye fazla v veriyor en stabili biosta elle v ve fsb ayarlamaktır.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • H105 kullanıyorum. 66 derece aida64 de 20 dakikalık test sonrası oluşan max sıcaklık. Daha fazla bekleyemedim geç olduğu için , bu gece oyun açaıp deneyecem bakalım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kapaly devre syvy so?utma ile ben o i?lemciyi yakla?yk 5.4'e kadar overclock yaparym :)
  • APOLL0 kullanıcısına yanıt
    son denemeler ne alemde alper hocam
  • Supervisor_ kullanıcısına yanıt
    Slim kasaya geçtiğimden dolayı sıvı soğutmayı kaldırıp hava soğutmaya geçtim. Dolayısıyla 4.5 GHZ de bıraktım hocam.
  • APOLL0 kullanıcısına yanıt
    hocam kolay gelsin bakalım bende de i5 4670k var da o.c yapmaya biraz çekiniyorum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.