Şimdi Ara

Intel/AMD/64-bit Hangisi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
530
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Olay şu: 5yıldır 800MHz lik AMD işlemci kullanıyorum. Bugüne kadar idare etti. Değiştirme zamanı geldi. Gene bir 5 sene beni götürecek işlemci arıyorum. Anakart, kasa, bellek falan toptan değişecek bununla beraber. İsteğim, masaüstü programlarını hızlı çalıştırmak, ısınma sorunuyla uğraşmamak, parasal olarak fazla uçmamak şu an için bunlar.

Bu noktada kafama takılan 2 şey var:
    1) Aynı performanstaki işlemcilerde Intel'in daha pahalı olduğu doğru mu?
    2) 64-bit olayı tam olarak oturdu mu, benim duyduğum hala geriye dönük uyumsuzluklar oluyormuş.

Bana ne tavsiye edersiniz?..

• amd 64
  • amd 64 3000+ venice
    epox 9npa+ yada 9npaj
    2x512 twinmos dualKIT

ekran kartıda istersen 6600gt yada x800xl eğer oyun oynamayacaksan daha düşük birşeyler alabilirsin...(örn;6200,x300)
  • quote:

Orjinalden alıntı: lagaluga

intel 64+ddr2+pcıe daha mantıklı değil mi sizcede

diil
  • amd athlon 800 gerçekten canavar işlemci.bizim dükkanda hala kullaniyoruz...

bence amd 64+ tercih et.fiyat olarak gerçekten uygun.hem ddr2 ye fazladan para bayilmassin.ekran karti olarak oyun oynuyorsan 6600gt veya 6800 tercih edebilirsin.gerci daha ucuz kartlarlada oyun oynayabilirsin ama 5 yıl falan goturmesi imkansiz..6600gt 6800 bile 5 yıl goturmez...
  • Ekran kartı hazırda var zaten o sorun değil.
    64-bit diyorsunuz peki Windows'un da o zaman 64-bit destekli olanını yüklemem gerkecek makineye değil mi? Bazı programların sorun yaşadığını duydum. Ayrıca oyundan ziyade masaüstü programları ve internet ağırlıklı kullanılacak makine 64-bit olması çok farkeder mi o zaman?
  • imzama bak istersen pazarlık edelim
  • Arkadaşlar içinizde 64-bit alırsan şu şu sorunları yaşarsın, masaüstü işler için şu marka şu model uygundur diye açıklayabilecek birisi yok mu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: hesabınızengellendi

Olay şu: 5yıldır 800MHz lik AMD işlemci kullanıyorum. Bugüne kadar idare etti. Değiştirme zamanı geldi. Gene bir 5 sene beni götürecek işlemci arıyorum. Anakart, kasa, bellek falan toptan değişecek bununla beraber. İsteğim, masaüstü programlarını hızlı çalıştırmak, ısınma sorunuyla uğraşmamak, parasal olarak fazla uçmamak şu an için bunlar.

Bu noktada kafama takılan 2 şey var:
    1) Aynı performanstaki işlemcilerde Intel'in daha pahalı olduğu doğru mu?
    2) 64-bit olayı tam olarak oturdu mu, benim duyduğum hala geriye dönük uyumsuzluklar oluyormuş.

Bana ne tavsiye edersiniz?..

Dostum aynı şekilde bir sistemde bende var 5 yıldır kullanıyordum bugün Upgrade ettim

AMD 64 +2800 754 pin
    Asus K8N anakart
    1gb 400 mhz Twin Ram
    460 watt Feel Hurricane
    80 gb Samsung HDD
    toplam 600 ytl ye maloldu
    Sistem süper çalışıyor.Eski amd yide toplayıp kız arkadaşıma hediye edicem:)

• ıntelın cıft cekırdeklı makınaları 55 te baslıyor calısmaya 69 a geınce makına kendını kapatıyor
    ıntel 820 manyak ısı ve ses sorunu var kesınlıkle bır su sogutma lazım eger su sogutma alabılrım dıyorsan ıntel derım
  • tabıkı bende su sogutma alamacagım ıcın dun gıttım amd 64 aldım
    asus sli-deluxe+venıce 3000+msi 6600gt cok guzle calısoyrlar cok memnunum
    bu ucunu 625 dolara aladım kdv dahıl
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.