Şimdi Ara

INTEL 11-10. Nesil İşlemciler [ANA KONU] (342. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.840
Cevap
33
Favori
225.935
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
32 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 338339340341342
Sayfaya Git
Git
Giriş

Güncellediniz mi hocam biosu? Bana da gelmiş ama ayarlar falan gidecek diye güncellemedim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • xgny58x kullanıcısına yanıt

güncelledim hocam bir kaç gündür kullanıyorum, bir sıkıntı yok.

• Gaara34 kullanıcısına yanıt

Hocam bellek ayarları işlemci ayarları sıfırlanıyor diye yapmak istemiyorum. İnce ayar yapılı şu ana kadar mavi ekran falan almadım bozulursa uğraşırım diye korkuyorum. 32Gb 8x4 belleği 4133 MHz’de çalıştırana kadar göbeğim çatladı. 4 saatlik memtest falan yaptım.

bende o kadar ince ayar olmadığı için yapıştırıp geçiyorum güncel biosu. Xpm patlatıyorum bana yetiyor. hiç kasamam kendimi INTEL 11-10. Nesil İşlemciler [ANA KONU] 

ince ayar yoksa dediğiniz gibi kurun geçin hocamINTEL 11-10. Nesil İşlemciler [ANA KONU] 

X299 içinde gelmiş bu bios güncellemeleri ama downfall açığını kapatma amaçlı bu bioslar avx performansını %39 a kadar düşürüyor.

Downfall saldırısını yapmak karmaşık bir işlem buna değecek gizli bir bilgi yoksa bilgisayarınızda güncelleme yapmaya gerek yok diyen sitelerde var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wey-Yu -- 22 Eylül 2023; 15:33:40 >
  • Herkese iyi günler. Anakartı değiştirdim MSI Z590 Gaming Force aldım. RAM'ler 4133 MHz'de 1.4V olarak sorunsuz çalışıyor Memtest ve Testmem5'den geçti. İşlemciyi 5.0'a ayarlardım ring 47 LLC Mode 3 1.26-29 aras veriyorum stabil olmuyor mavi ekran veriyor başka ince ayar var mı kaçırdığım?

Ring'i 46 - 45 deneyebilirsiniz. Voltajda da 1.4v verip llc'yi mode 5-6 yapabilirsiniz. İşlemci voltajının 1.4'e kadar yolu var, llc'yi 6 yaparsanız vdrop olacağı için yükte daha düşük voltaj veriyor anakart ama stabil olması önemli tabii. İstiyorsanız 1.35v verip llc'yi 5 - 6 deneyin. Stabil olması için uğraşmak gerekiyor. Yazın sıcaklıklar arttığı için o zaman da ayar değiştirmek gerekebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Black_Wolf14 -- 12 Aralık 2023; 1:43:8 >
  • Black_Wolf14 B kullanıcısına yanıt

merhaba hocam. Sıkıntı macunda raf ömrü dolmuş galiba işlemci 95 dereceye çıkıyor yeni macun siparişi verdim onu uyguladıktan sonra eski ayarları yapıp tekrar deneyeceğim. Yardımınız için teşekkür ederim.

• 10400f ile herhangi bir b560m ile anakart ile 3600 mhz ve üstü ram hızı alabilir miyim ?

2667 mhz sınırı kesinlikle kalkıyor değil mi ? Bu konu hakkında kesin bilgisi olan biri yazabilir mi ?

• 
Sayfa: önceki 338339340341342
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.