Şimdi Ara

Instagram Shadowban Tespiti -Güncellendi-

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
6.769
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Instagram'da kimi kullanıcılar zaman zaman fotoğraflarının altında yazdıkları "hastag"lerde fotoğraflarının görünmediğini belirtiyordu, özellikle son zamanlarda bu olay ayyuka çıktı da denilebilir hatta epey popüler(?) ya da takipçi sayısı çıtasını Jupiter'e dayandıran kullanıcılar yayınladıkları fotoğrafların altında yazdıkları hastag'lerde fotoğraflarının görünmediğini dile getirmişler

Anladığım kadarıyla instagram'da "shadowban" denilen kullanıcıya hissettirilmeden hesabına sistem tarafında müdahale şekli mevcut. Bu sistem, sizin instagram kullanım şartlarını ihlal ettiğinizi tespit ederse sizi ve/veya kimi fotoğraflarınızı "görünmez" hale getiriyor, sadece takipçileriniz o fotoğrafın varlığından haberdar oluyor yani hastag'lerde fotoğraflarınız görünmüyor, yeni kullanıcılara önerilmiyorsunuz vs Platform'da varsınız ama aynı zamanda da yoksunuz -her ne demek ise-

Fotoğraflarınızın "Shadowban"a maruz kalıp kalmadığının kolayca tespiti için bir site geliştirilmiş, yapmanız gereken sadece kullanıcı adınızı belirtilen alana yazıp aratmak, şifre falan gerekmiyor

Yeni adres -->https://triberr.com/instagram-shadowban-tester -Güncellendi 22.03.2018-
    Eski sitenin adresi -->http://shadowban.azurewebsites.net

Petapixel'den alıntıdır

Peki neden "shadowban" atılır kullanıcılara, internette sebeplerine yönelik bir iki ortak görüş mevcut bunlardan birincisi, instagram'ın desteklemediği yazılımların kullanımı (bot yazılımlar ve like4like türevi uygulamalar) gün içinde yüzlerce kişiye takip isteği yolluyorsanız, yüzlerce fotoğrafın altına ezber yorumlardan (Dehşet shot, check my profile, nice vs) yazıyorsanız sistem size tedbir koyabiliyormuş, ikincisi ise her fotoğrafınızın altına aynı hastag'leri yazıyor olmanız (benim gibi ) evet maalesef bu durumdan da rahatsız oluyormuş instagram. Arada sırada değiştirmekte fayda var

Konuyu Instagram bölümüne de açtım ancak orada tahminimce epey kısıtlı kullanıcıya ulaşacak konu ve bu olayın aynı zamanda fotoğrafçıları da ilgilendirdiğini düşünüyorum o yüzden buraya da açma gereğini duydum konusunu. Yine de takdir yönetimin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazmayı_Severim -- 22 Mart 2018; 13:44:56 >

• Sağol üstad

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bugün petapixel'de denk geldim habere, diğer site çalışmıyormuş ki kontrol ettim çalışmıyordu gerçekten, yerine yeni bir site önerilmiş sitenin adresini ilk mesaja ekledim dileyen bakabilir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazmayı_Severim -- 22 Mart 2018; 12:58:51 >
  • Çok acayip bir şekilde hesabımdaki siyah beyaz fotoğraflarda sorun yok, renkli fotoğraflardaki tüm hashtag ler shadow banned olarak görünüyor.
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    Benim de siyah beyaz fotoğraflarda sorun yok gerçi renkli gönderim de pek yok Renkli fotoğraflarda kullandığın etiketleri yeni bir renkli fotoğrafla test edebilirsin. Fotoğrafı yayınladıktan sonra etiketlere tek tek bakıp hangisinde görünmüyor tespit edilebilir eğer site gerçekten doğru çalışıyorsa

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazmayı_Severim -- 22 Mart 2018; 13:49:7 >
  • Evet benimde bazı fotoğraflarda bu sorun olmuş ama çoğunda yok görünüyor, Aynı tag'ları kullanmamak lazım en basit çözüm sanırım
  • 72 fotoğraf yayınlamışım bunların 2’si renkli onlar dışında neredeyse hep aynı etiketleri kullandım sıkıntı yok hiçbirinde belki yakın aralıkla gönderi paylaştıysan bu olabilir nedeni

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazmayı_Severim kullanıcısına yanıt
    Bende 3 fotoğraf engelli gözüküyor biri normal ama diğer ikisinden biri Cumhuriyet bayramı diğer ise 30 Ağustos Zafer bayramı garibime gitti
  • Site hatalı analiz yapıyor. Bir oyuncuyla ilgili fan hesabım var. #yazınöyküsü şeklinde kullandığım hastag bu sitede yer alan analiz de #yaz olarak gösteriliyor. İkisi birbiriyle alakasız sayfalar. Kısaca site çok güvenilir sayılmaz.
  • Noctivagant kullanıcısına yanıt
    Belki türkçe karakterlerde sorun vardır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yazmayı_Severim -- 29 Mart 2018; 13:14:21 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.