Şimdi Ara

Instagram'a, iPhone Xs Max ve iPhone XR ekran çözünürlüğü desteği geldi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
496
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Apple'ın yeni iPhone'ları önceki modellere kıyasla daha büyük ekranlara sahip ve bu da favori uygulamalarınızın ekstra piksellerden yararlanmak için güncellenmesi gerektiği anlamına geliyor. Sosyal medya platformu Instagram kullanıcıları çok fazla bekletmedi uygulamayı ve 6.5 inçlik iPhone Xs Max ve henüz piyasaya sürülmemiş olsa da 6.1 inçlik iPhone XR'ın ekranı için uyumlu hale getirdi.

Instagram, yeni iPhone modellerine hazır

Instagram'ın 65.0 güncellemesinin sürüm notlarında her ne kadar bu optimizasyondan bahsedilmiyor olsa da, 9to5Mac'in çalışanlarından Zac Hall uygulamaya gelen bu değişikliği fark ederek duyurdu. Bugüne kadar Instagram'ı, iPhone Xs Max'te kullananlar, uygulamanın ekrana göre büyütülmüş bir versiyonunu az da olsa bulanık bir şekilde görüyorlardı. Yapılan güncelleme sonrasında ise uygulama 6.5 inçlik ekrana tam oturarak net bir görüş sağlıyor.

Buna ek olarak Instagram yakın bir zamanda Direct mesajlaşma özelliğine bir GIF düğmesi ekledi. Eğer şimdiye kadar farketmediyseniz artık Instagram'da mesajlaşırken yazışmalarınıza animasyonlu GIF ekleyebilirsiniz. Instagram, görünmez hashtag'lerle arkadaşlarınızı videolarda etiketleyebilme gibi bazı özellikleri de test ediyor ve yakında tüm kullanıcılara sunacak.

• Afedersiniz ama bunun bir haber değeri yok. Tek tek her uygulama için bu tip haber mi yapacaksınız ?

• “Bana hitap etmeyen bir haber. Hemen girip artı almak için editörlere sataşayım.”

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Maskakatatama

“Bana hitap etmeyen bir haber. Hemen girip artı almak için editörlere sataşayım.”

Yorumun gereksiz olduğunu düşünsem de haber önceliklerinin saçma olduğunu düşünüyorum. HP bilgisayar tanıttı mesela ama tık yok. Yarın haber yaparlar belki.

• “Bana hitap etmeyen bir yorum. Hemen girip artı almak için üyeye sataşayım.”
  • Instagram artık 18:9 oranlı ekranlara optimizasyon yapsa Storylerdeki resimler kırpilmış şekilde görünüyor, yazıların başları ve sonları okunmuyor.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.