Şimdi Ara

- (36. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.094
Cevap
12
Favori
33.141
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
47 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: cseyfe

madem senin istedigin gibi acik acik, tane tane anlatmiyor kuran. madem baska turlu anlamiyorsun

namazin nasil, ne sekilde kilindigina dair ayet yok. hadi bakalim napcaz simdi?

cemaati muslumin yuzyillardir yanlis kiliyor olabilir mi acaba? ya kiliyorsa? eyvah eyvah
    benim istediğim gibi anlatmıyor diye Kuran'ı eleştiren ben değilim ki, sensin..ayetlerin yazmadığı birşeyde bir kişiye hakaret edip aşağalamaya çabalayan da sensin.

"elif, lam, mim"..diyor ayette, bunun bana ne faydası var diye Kuran'ı inkar etmem mi gerekiyor? Uzayda zaman farklı akıyor misal, bunun bana ne faydası var diye bilimi uzayı zamanı inkar mı edeyim?
    sizin kafa böyle çalışıyor işte, çünkü ancak bu anbürstlükle Kuran zorla eleştirilebiliniyor, işinize öyle geliyor çünkü.. sonrada bu kafaya cevap vermeye çalışıyoruz..

döşemek; yerleştirmek demektir, başka bir anlamı yoktur.balonu yazılarla ile döşedim al buyur, bunu o ateist forumlarında seni söğüşleyenlere yaz, yazabilir misin, yazamazsın.

• quote:

bir mesajinda evrime inaniyorum diyor, diger mesajinda topraktan yaratildik diyor

ornek musluman yeminle :)
    ilk canlı evrime göre 32 ayar altından meydana geldi tabi sende haklısın..
    ayrıca o einstein'in resmini koyma, forumda einstein'i pop şarkıcı sanacak cehaletteki ateistler var aman dikkat.

• Şöyle güzel tartışma konularının içine siyaseti taraftarlığı sokanlara, laf sokmaya çalışan cambazlara ne diyeyim. Yahu bir gidin parkınızda oynayın. Adamlar konuşuyor biz de nasiplenelim, rahat bırakın.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • mr.jk M kullanıcısına yanıt
    anbürstlük nedir?
  • quote:

anbürstlük nedir?
    bırak şimdi absürtlüğü sen önce uydurmalarının hesabını ver sonra konu değiştir.
    peygamberin hangi eşiyle hangi sıraya koyduğu, hangi gün beraber olduğuna ilişkin çamurun hesabını ver..bununla ilgili ayet göster, hangi gün, hangi sıra? bir kişiye iftira atmaya çamur atmaya utanmıyor musun?
  • Diyanet meali:

“Onlardan dilediğinin beraberliğini erteler, dilediğini yanına alırsın” ifadesinden maksat, çeşitli yorumlar arasından bizim tercih ettiğimize göre, beraber kalma süresinin eşit olması mecburiyetinin (kasm) kaldırılmasıdır.

Hala anlamadigina eminim. Beraber kalma suresinin esit olmasi sartinin kaldirilmasi. Sureyi gunu saati kendisi belirliyor :)

Eşleri de ona olan saygı ve sevgileri sebebiyle, boşayabileceğini ima ettiğinde dünyaları yıkılmış, yanlarında eşit kalmaya riayet etmese de, dünya nimet ve ziynetlerinden kendilerini mahrum etse de onun eşi olmayı tercih etmişler, buna razı ve bununla mutlu olmuşlardır.

Itiraz edeni bosanmakla tehdit ediyormus. Ben demiyorum diyanet diyor :)
    Kadin niye razi oluyor? Cunku bosaninca baskasiyla evlenmek de yasak o kadina. Niye? Boyle de ayet gelmis cunku :)

Ne kadar da muslumanligi, dunyayi, inananlari ilgilendiren ayetler :)

• bence anbürst ayetler ama kilif bulmak isteyen buluyor :)
  • Geçen bir yerde menemen gördüm of ne mükemmel bir şeydi o öyle, masada öylece duruyordu.
    Bilimsel olarak hemen inceledim. Sebzesi, biberi, yumurtası, yağı, pişirilme derececi her şey mükemmel ayarlanmıştı.
    Tabi bende hemen bir ışık yandı bu menemen kendi kendine bir mutasyon sonucu oluşmuştu aşçı falan yoktu. Bunlar hep insan uydurmasıydı.
  • Allahınıza, dininize ve fırata o kadar çok güveniyorsanız, yeni doğan bir çocuğa, her şeyi anlayabileceği yaşa kadar inanç dayatmayın.

Uluslararası toplumda bu yaş 18'dir.

O yaşa kadar hiçbir dini inanç dayatması yapmayın, bakalım ne kadar kişi 'Allahın izniyle' müslüman olacak.

Şans eseri doğduğun coğrafyada senin o tap taze beynine sen küçücükken dayatılan kavramları savunuyorsun çok şey etme hacım. 😂 Buradan çok komik görünüyorsun haberin olsun. 😂

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Timsah-16 kullanıcısına yanıt
    Menemenin ilk başlangıcı için iki seçenek var. Ya menemenin tesadifü bir şekilde oluştuğuna inanırsın. Yada bi aşçıya inanıp menemeni yapan aşçının tesadüfi bir şekilde oluştuğuna inanırsın... Bence ikiside aynı kapıya çıkıyor...
  • Komik olma

Konuyu saptirip kendini hakli cikarma

Ateist kesimin herseye tesaduf demesini herkes bilir

Verdin ornek icin cok cin ali kitabi okudun herhalde

• ali1903kemal kullanıcısına yanıt
    oyle olmez roket at :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kenbalx

Menemenin ilk başlangıcı için iki seçenek var. Ya menemenin tesadifü bir şekilde oluştuğuna inanırsın. Yada bi aşçıya inanıp menemeni yapan aşçının tesadüfi bir şekilde oluştuğuna inanırsın... Bence ikiside aynı kapıya çıkıyor...
    Timsah avciligi aile meslegi mi?

Tesadufenmi edindiniz..

• quote:

Orijinalden alıntı: kenbalx

Cevap tek zaten.
    Menemende, insan da, dünya da, evren de aynı yaratıcının eseri.

Basit bir menemenin bile tesadüfen oluşamadığı dünyada, evrenin oluşumunu tesadüflere bağlamak insan aklına hakaret olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Timsah-16

Cevap tek zaten.
    Menemende, insan da, dünya da, evren de aynı yaratıcının eseri.

Basit bir menemenin bile tesadüfen oluşamadığı dünyada, evrenin oluşumunu tesadüflere bağlamak insan aklına hakaret olur.

Alıntıları Göster
    aynen,
    menemen tesadüfen oluşmuyor ki menemenin tesadüfen oluştuğuna inanalım, arkadaş herzaman ki gibi "cahil insan ateist olur"un çerçeveletip duvara asmalık numunelik örneği olduğunu ispatlamış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.jk -- 22 Ocak 2019; 21:2:42 >
  • quote:

Diyanet meali:

“Onlardan dilediğinin beraberliğini erteler, dilediğini yanına alırsın” ifadesinden maksat, çeşitli yorumlar arasından bizim tercih ettiğimize göre, beraber kalma süresinin eşit olması mecburiyetinin (kasm) kaldırılmasıdır.

Hala anlamadigina eminim. Beraber kalma suresinin esit olmasi sartinin kaldirilmasi. Sureyi gunu saati kendisi belirliyor :)

Eşleri de ona olan saygı ve sevgileri sebebiyle, boşayabileceğini ima ettiğinde dünyaları yıkılmış, yanlarında eşit kalmaya riayet etmese de, dünya nimet ve ziynetlerinden kendilerini mahrum etse de onun eşi olmayı tercih etmişler, buna razı ve bununla mutlu olmuşlardır.

Itiraz edeni bosanmakla tehdit ediyormus. Ben demiyorum diyanet diyor :)
    Kadin niye razi oluyor? Cunku bosaninca baskasiyla evlenmek de yasak o kadina. Niye? Boyle de ayet gelmis cunku :)

Ne kadar da muslumanligi, dunyayi, inananlari ilgilendiren ayetler :)

noldu buna cevap gelmemis hala?

• quote:

Orijinalden alıntı: mr.jk

aynen,
    menemen tesadüfen oluşmuyor ki menemenin tesadüfen oluştuğuna inanalım, arkadaş herzaman ki gibi "cahil insan ateist olur"un çerçeveletip duvara asmalık numunelik örneği olduğunu ispatlamış

Alıntıları Göster
    During an interview with BBC Radio 4 on September 25, 2010, Penrose states, "I'm not a believer myself. I don't believe in established religions of any kind. I would say I'm an atheist", during a discussion on the Big Bang Theory. [31] In the film A Brief History of Time, he said, "I think I would say that the universe has a purpose, it's not somehow just there by chance ... some people, I think, take the view that the universe is just there and it runs along – it's a bit like it just sort of computes, and we happen somehow by accident to find ourselves in this thing. But I don't think that's a very fruitful or helpful way of looking at the universe, I think that there is something much deeper about it."[32] Penrose is a Distinguished Supporter of Humanists UK.

yanınada bunu asarsın.

• Tekin G. kullanıcısına yanıt
    dur napiyon ya
    yerdeki adama vurulmaz
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tekin G.

During an interview with BBC Radio 4 on September 25, 2010, Penrose states, "I'm not a believer myself. I don't believe in established religions of any kind. I would say I'm an atheist", during a discussion on the Big Bang Theory. [31] In the film A Brief History of Time, he said, "I think I would say that the universe has a purpose, it's not somehow just there by chance ... some people, I think, take the view that the universe is just there and it runs along – it's a bit like it just sort of computes, and we happen somehow by accident to find ourselves in this thing. But I don't think that's a very fruitful or helpful way of looking at the universe, I think that there is something much deeper about it."[32] Penrose is a Distinguished Supporter of Humanists UK.

yanınada bunu asarsın.

Alıntıları Göster
    çok sevdiysen evin duvarına as, hatta secde et,
    her bilimdamının inancı farklıdır, burada mühim olan bilimin ne dediğidir, bu evrenin bir hayat oluşturmasının imkansızlığıdır..bu açıklama uydurma da olabilir, zorlama da olabilir..dawkins de lafta ateist ama tasarım diyor, tasarımcı diyor, sonra inkar ediyor demedim diye halbuki boru gibi kendi ağzından videosu var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mr.jk -- 22 Ocak 2019; 22:14:12 >

• quote:

dur napiyon ya
    yerdeki adama vurulmaz
    üstüne toprak attığım adam da konuşmuş.
    döşemek nedir öğrendin mi?
  • 
Sayfa: önceki 3435363738
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.