Şimdi Ara

İnsan Sağlığı İle Oynamak Bu Kadar Kolay Mı? Zehirler Evimize Kadar Girdi! >Video

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
66
Cevap
4
Favori
1.382
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Videoda gördüm şok oldum, ve tabi inanamadım..

Dün Ankara'nın en büyük ve seçkin süpermarketlerinin birinde gezerken çok parlak ve çok güzel elmalar gördüm.

Tabi hemen koşarak 1 kilo aldım. Yemeden önce video aklıma geldi ve iyice yıkadıktan sonra bir deniyim dedim.

Ve buyrun o şok edici resim;

İnsan Sağlığı İle Oynamak Bu Kadar Kolay Mı? Zehirler Evimize Kadar Girdi! >Video

Yani bunu bilmeyen milyonlarca insana resmen mum yediriyorlar. Akıl almaz birşey bu.

Ve işin asıl garip tarafı da meyvenin üzerinde çok büyük bir markanın etiketi duruyordu.

Hemen bu markanın müşteri ilişkilerine konuyu açıklayan bir şikayet yazısı yazdım. Okumak isteyenler bakabilir.

Özetle siz siz olun, yediğiniz içtiğiniz herşeye dikkat edin.. Doğal diye bir elma bile alıp yiyemiyoruz artık!!

Dear Sir or Madam,

I am a consumer from Turkey. I can found all of your products in Turkey almost every store. But your brand come across very big problem in Turkey. There is a video about your product "apple", It adresses that dole brands apple has speciel cover on it, to make it more shiny. That is called paraffin. Which has great harm on human health. So every people share this video on facebook. Please be aware that, too many Turkish people, including me, are not going buy your products anymore.

Here is the link of video:
    https://www.facebook.com/video.php?v=743173609105627

Please take precaution and stop use that parrafin on fruits before you loose all your customers.

Kind Regards,

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Frank Lapidus -- 28 Şubat 2015; 16:13:30 >

• Mum yedirseler onada razıyız kim bilir daha neler yedik..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazıklar olsun. Şurda 2 kuruş daha fazla kazanacağı diye yaptığınız şeylere bak. Allah cezanızı versin.

• arkadaşlar sizden ricam lütfen konuyu bir süre yukarıda tutalım. Bu sayede ne kadar çok kişiyi bilinçlendirirsek kar'dır. Cevap gelir gelmez de sizlerle paylaşıcam
  • Markettekini geçtim bizim okulun yemekhanesinde çıkan elmalar da mumlu. Artık neyi parlak göstereceklerse öğrencilere.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dole almayın diye bağırıyoruz zaten, neden inatla gidip aldın ki ?

• niye denetlenmiyor bu ülkede böyle şeyler ölsek umrunda olmayız haa ama oy istemeye gelince ..
    neyse
  • oha bu bir satış tekniğidir hiç duymadınız mı?
  • Raum ile mi elma doğruyorsun o nasıl bıçak

Şaka bir yana ben küçük bir şehirdeyim en azından sebze meyvemiz daha organik, bu nasıl bir pazarlama anlayışıdır ayıp yahu!

• quote:

Orijinalden alıntı: Boyz n the Hood

oha bu bir satış tekniğidir hiç duymadınız mı?

satış tekniği olabilir ama ücra bir pazarda satılmıyor bunlar, süpermarkette satılıyor ve büyük bir marka satıyor. Mumlu diye belirtilmesi gerekir yasal kurallar dahilinde. Bunu bilmeden hergün 1 elma yiyen insanın günahı nedir peki?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zig Zag

Dole almayın diye bağırıyoruz zaten, neden inatla gidip aldın ki ?

koca süpermarkette bir tek bu markanın elmaları vardı hocam, bu kadar da olmaz diye düşünmüştüm.. Şimdi başka bilmeyen insanlar da benim gibi mağdur olmasın diye konu açtım
  • Hayat bu değil. Hayat kendi ekip biçtiğini yiyebildiğin de hayat olur. Şöyle mis gibi Norveç te kendi çiftliğinde yaşamak vardı anasını satayım.

• elma bile yurtdışından geliyor yuh be, üretim sıfır herşey bitti
  • Bahceli evde yasiyanlar bahcenizde baginizda urunler yetistirin. Bunu ekerken gdo lu hibrit tohum degil geleneksel tohum kullanin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kesinlikle katılıyorum
  • Az önce bir yeşil elma da denedim bu kadar olmasa da cidden çıktı çakmağı tutunca da çıtır çıtır saniyesinde yandı. Artık kabuğunu soymadan hiç birşey yemem herhalde.
  • Aboooww eskisehir carfourda daha gecen gun boyle parlak elmalar gorduk. Girişin hemen 15-20 metre ilersinde tam ortada, Babam inanamadi boyle parlakliga sonuc olarak almadik. Elmanin curugu bile parlak yani ne diyelim keske haberlere ciksada insanlar gorse...

• Yukari herkes gorsun.
  • Yararlı konu emeğe saygı repini verdim

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • vay arkadaş

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.