Şimdi Ara

Insan nelere sahip olmalı? Sizce ideal yaşam için neleriniz olmalı? Nerede dur?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
11
Cevap
0
Favori
190
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı Özel >> Insan nelere sahip olmalı? Sizce ideal yaşam için neleriniz olmalı? Nerede dur?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    910 Mesaj
    Merhabalar, sizce ideal bir genç insanın sahip olması gereken şeyler nedir? Insanoğlu hep daha fazlasını ister haliyle o konuda bir şey diyemiyoruz
    Benim aklımdaki şeyleri yazayım. Olabilmesi mümkün fakat sizi zorlayacak ya da sahip olduğunuz şeyleri yazabilirsiniz. Siyasal ya da dinsel meselelere girmeyelim bu konuda baştan söyleyeyim din bireysel siyaset de kişisel kalsın

Güncel Telefon, Bilgisayar, Oyun direksiyonu klavye mouse,
    Bisiklet, Paten, Raket,
    Bot, koşu ayakkabısı, gündelik ayakkabı, Elbiseler yetecek kadar
    Kamp malzemeleri
    Motosiklet 250-600cc?
    Araç olarak Suv tarzı ve B sınıfı bir araç.
    Ufak bir garaj - atölye her şey için araç, bisiklet ve bir kaç spor malzemesi ve geriye kalan her şey için :))
    Ve bir ev
    Bunlara sahip olduktan sonra, sahip olmaya devam ederken de dünyayı gezebilmek için Vize ve para
    Ama en iyisi kafa dengi bir kaç arkadaş, bir kız arkadaş, iyi bir aile, iyi bir sağlık, temiz bir kafa ve gökyüzüne bakınca yıldızlara dalabilecek, gece yatınca istediklerini yapabilecek, ufak şeylerle mutlu olabilmeyi sağlayacak bir hayal gücü.
    ---
    Şu an da pek azına sahibim iyi gidiyor gibi sorun yok, istediğim zaman istediklerimi alamasam hatta çoğu zaman istediklerimi alamasam da önemli olan varmak değil gitmek olduğunu farkettiğimden pek de mutsuz olmuyorum
    Siz de yazın örnek alalım. Neleri istiyormuş insanlar neler düşünüyormuş öğrenelim

|
    |

• Binbaşı
    1337 Mesaj
    Honda cbr 125 rr, adidasın nizza ayakakbı (sade olması hoşuma gidiyor.) artengo masa tenisi raketi ve topları(butterfly çöp) motosikleti şu an fazla kullanmıyorum üniye götürmem bile hatta ileride iyi bir raket toplamak istiyorum ama önce düzenli oynayabileceğim arkadaşlar istiyorum jbl e50 kulaklığım vardı kaybettim düzgün bir kulakiçi kulaklık almak istiyorum

Derslerimden bir an önce kurtulup dgs ile 4 yıllık bir üniye geçmek istiyorum daha sonra da yurtdışına gitmeyi biraz gezmeyi istiyorum

Bu arada keşke oynamasını bilen bir kız bir sağdan bir soldan forhand atsa baya zorlasa arkadaş geneli orta seviye ya da kötü oynuyor masa tenisi... Al sana hayal dostum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sarısin -- 3 Ocak 2016; 2:05:06 >
    |
    |
    Vicdan
    Ahlak
    Saygı
    Sevgi
    Sağlık
    Para

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Freeky -- 3 Ocak 2016; 11:03:08 >
    |
    |

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |
    |
    |
    İdeal yaşantı diye konu açmış arkadaş marka model vererek ürün hayali kuruyosunuz :-) biraz daha geniş düşünün.

|
    |

Yaş kaç bilmiyorum ama genel olarak benim isteklerde bu doğrultuda, teknoloji istedigi kadar gelissin alamadiktan sonra anlami yok, rahat genis istediklerinizi yapabilecek eviniz yoksa yine boş, yapacaklariniz icin cevrenizde arkadas, kiz arkadas yoksa yine boş. Ancak bunların hepsi parayla çözülecek sorunlar ne yazıkkı sevgili bile.

|
    |
    pekbiumursanmaz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
    saglık
    caliskanlik

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
    |
    |

İdeal yaşamın net tanımı yok aslında. Şunum bunum olsun gibi bir mantık pek geçerli olmaz.

Sadece şunu söyleyebilirim ki; "İdeal Yaşam" zevk alınan yaşamdır. Bilinç, farkında olunan yaşamdır. Günümüz insanlığının aksine...

|
    |

Orijinalden alıntı: ASAP Rocky

Yaş kaç bilmiyorum ama genel olarak benim isteklerde bu doğrultuda, teknoloji istedigi kadar gelissin alamadiktan sonra anlami yok, rahat genis istediklerinizi yapabilecek eviniz yoksa yine boş, yapacaklariniz icin cevrenizde arkadas, kiz arkadas yoksa yine boş. Ancak bunların hepsi parayla çözülecek sorunlar ne yazıkkı sevgili bile.

Yalnız şu da var hepsini şip diye çözünce n'olur biliyor musun? Hiç bir zevk alamazsın yeni bir şeyler istersin. bkz: ben , mesela paten aldım alana kadar istiyordum aldım yani tamam zevkli ama hani o alma zamanındaki heyecan olmuyor. Bir çok benzer örnek bulunabilir.
    Bir şeyi böyle çabalamadan alınca, sahip olunca o çok basit geliyor hiç hayalindeki gibi çıkmıyor.
    2612 Mesaj

Orası bendede öyle bugüne kadar kavuştuğum isteklerimden hep kısa süreler sonunda sıkıldım yada başka şeyler istemeyede başladım. İnsanın doğasında var bu ancak eğer maddi olarak sıkıntı çekmezseniz atıyorum patenden sıkıldınız kaykay alır onu dener yine sıkarsa geri patene dönersiniz filan. Bahsetmek istediğim bu
    |
    |
    pekbiumursanmaz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
1
Reklamlar
SEO
Mobilya Takımları
Canlı Tv izle
son dakika
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,297
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.