Şimdi Ara

İnsaf! 1.4 motor araç KM'de 0.40 TL yakıyor. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
57
Cevap
0
Favori
27.147
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar, BRC marka LPG taktırmaya karar verdim. Yarın gidip taktıracağım ve sonra depoyu tam doldurup uzun yola çıkacağım. Bakalım ne kadar yakacak bu kez. Sonuçları buradan size bildiririm.
  • onu bunu bilmem ama imzandaki sitene girdim cok beyendim bide bir sorum olacak osmanlica olarak oglumun ismini yazdim yuzde yuz dogrumudur?
  • kjj,
    Görüşleriniz için teşekkür ederim. Osmanlıcanın kendine göre yazım kuralları var. Yani bu kuralları bilmeden tam olarak doğru yazılamaz. Mesela Türkçede bir tane /t/ var, ama Osmanlıcada üç tane. Bu yüzden, örneğin Tarık yazarken hangi kalın /t/, tel yazarken ince /t/ kullanmak gerekli. Bunun gibi pek çok husus var.

Oğlunuzun ismi nedir? Ben yardımcı olayım.
  • 2006 model VW Polo 1.4 benzinli (otm. vites) sahibi arkadaşım var, daha dün arabasıyla gezdik şehiriçi km.de 350 kuruş yaktığını söyledi...
  • quote:

Orijinalden alıntı: plantamax

Neresi normal ? O 1.4 polo kaç hp üretiyorda normal diyorsunuz ? 1.4 170hp motorun yakıtını düşürmek istediğimde 9 litre seviyesine çekebiliyorum dur-kalk trafiğinde sakin kullanım ile...Geceleri tenha şehir içinde 6 litre ile yine gezebiliyorum istediğimde...Tabi istediğimde 15 litrede çok rahat yakıyor

Burdan varacağımız nokta; istediğinde 10 litre altına düşmüyorsa o 1.4 polo motoru, bir sorun var demektir...Aracınızı kontrol ettirin bence...

hayatinda babanin jettasi disinda kac tane araba kullandin? hic kendine ait araban oldu mu? hic surdugun bir arabada sorun cikti da kendi basina tamirciye/ servise goturdun mu?

ehliyetin var mi?

enjeksiyon, turbo, sikistirma orani gibi farklarin; mekanik ve elektronik gaz kelebegi arasindaki farki vs biliyor musun?

hayatinda motoru motor kapaksiz kac kere gordun? kac kere cebinden para veripte benzin aldin?

haddini asan yorumlar yapma, motorda hicbir sorun yoktur. Hayatinda binmedigin, surmedigin, gormedigin araclar hakkinda da ahkam kesme.

babanin 15 bin km yapmamis jettasi ile 10 senelik bir araci kiyasladigina gore bosa yaziyorum aslinda.

Konu sahibi arkadas, BRC iyi tercihtir; garanti konusunda sikinti yasamazsiniz montaj yaptirdiginiz yere dikkat edin en azindan ustalar adam olsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: meteg

deserthawk,

otomatik yakar.. diye genelleme yapmışsınız.. bu konu polemiğe kolayca dönüşebileceği için açıklama yapmak zorundayım.. otomatik vitesli araçlar manuel viteslilere göre yarım litre daha fazla yakabilir.. ama en çok yarım litre.. daha fazla değil.. eğer bahsi geçen araç şehiriçinde kullanılyorsa o zaman daha çok yakabilir.. yani burada tek suçlu otomatik vites değil..

Yakıyor işte,ben de onu diyorum.Yarım litre daha fazla yakanı görmedim;ama şöyle diyeyim size.Şehiriçinde ben manuel aracımla 9 lt/100 km yakıyorum,tiptronik 10'un altına hiç düşmüyormuş,hatta 10.5 falan yakıyormuş.

VAG grubundan çok arabaya bindim ve şunu söyleyebilirim ki DSG haricinde hepsi yakıt tüketimini belirgin bir şekilde arttırıyor.Aslına bakarsanız çift kavramalılar hariç hepsinin belirgin bir etkisi var.

@plantamax

Yakıt tüketimi normal.TSI ile 1.4 motoru,DSG ile Polo'daki tiptroniği karıştırma birbirine.

Konu sahibi arkadaş,tercihiniz mantıklı.Benzin aldı başını gidiyor.BRC'yi kullanan tanıdıklarım memnun.

• quote:

Orijinalden alıntı: e-XPLoDeR

kjj,
    Görüşleriniz için teşekkür ederim. Osmanlıcanın kendine göre yazım kuralları var. Yani bu kuralları bilmeden tam olarak doğru yazılamaz. Mesela Türkçede bir tane /t/ var, ama Osmanlıcada üç tane. Bu yüzden, örneğin Tarık yazarken hangi kalın /t/, tel yazarken ince /t/ kullanmak gerekli. Bunun gibi pek çok husus var.

Beyler PM denen birsey var...
  • Arkadaşlar,
    Açtığım konuyu hortlatmış olacağım ama... Aracıma konuyu açtıktan sonra LPG taktırmıştım. Son zamlarla birlikte, LPG'de şehir için 35 kuruş yaktığını hesapladım. Tabii ısınana kadar (LPG'ye geçene kadar) harcadığı benzini de hesaba katarsak, 36-37 kuruşu buluyordur eminim. İşime gidip gelmem günde 10-15 TL'ye mal oluyor diye artık servisi kullanmaya başladım. İlgilenenlere...
  • quote:

Arkadaşlar,
    Açtığım konuyu hortlatmış olacağım ama... Aracıma konuyu açtıktan sonra LPG taktırmıştım. Son zamlarla birlikte, LPG'de şehir için 35 kuruş yaktığını hesapladım. Tabii ısınana kadar (LPG'ye geçene kadar) harcadığı benzini de hesaba katarsak, 36-37 kuruşu buluyordur eminim. İşime gidip gelmem günde 10-15 TL'ye mal oluyor diye artık servisi kullanmaya başladım. İlgilenenlere...

hocam kazığı öyle yağladılar soktular, sonra da o yağı aldılar çıkmıyor kazık, eskiden lpg iyi kötü bir kaçış oluyor-du. ben de lpg taktırmayı düşünmüştüm fiyat almıştım. sonra bir gecede korkunç bir zam geldi lpg ye de. daha tüp parası verilecek, amorti edecek, motor ısınacak, 10 binde bir lpg bakımı yapılacak, ayarı yapılacak derken her türlü gireceğinin farkına vardım. daha dün izmirde de dizel aracımın deposunu 195 liraya doldurdum e benzinli aracın deposu da 210 liraya doluyor, dizel aracı alırken neredeyse 10 bin liraya varan fark, turbo gibi sarf malzemesini kabulleniyoruz sadece 1 depoda 100 km ye yakın daha fazla gidebilmek için. anlayacağınız dizel araçtan da umudu kestim.

herhalde sırada bir tane a sınıfı araç var, sonra da motor, sonra da bisiklet.

Allah belanızı versin, benzinden aldığınız vergi(haraç) haram zıkkım olsun, çocuklarınız bile mezarlarında huzur bulamasın inşallah.

• lpg ninde boku cikti, cozum naturel gas
  • quote:

O halde en iyisi LPG'ye geçmek sanırım...
    ....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aviregal -- 14 Mart 2012; 1:18:26 >
  • quote:

kjj,

öesajınızı epey bır gec gordum oglumun adı AZİZ MURAT SADECE AZİZ OLSADA OLUR....SIMDIDEN TSK EDERIM...
  • http://img542.imageshack.us/img542/3314/imageqxw.jpg

Neredeyse benim araba ile (4600cc 305hp) aynı yakıyor :))

Sevineyimmi uzuleyimmi anlamadım
  • hey gidi hey bende 98-99 otomatik vitesli vw lere bakıyordum , konunun başında benzin fiyatına bak daha 2 sene olmuş , bide şimdi bak.

koyun milletimin yüzündne bir araba sahibi olamadık , hadi olacaz onuda süremeyecez anlaşılan
  • bende de 2004 düz vites 1.4 polo var 9 litre yakıyo şehir içinde sizin ki normal
  • quote:

Arkadaşlar,
    Bundan birkaç hafta önce 2000 model otomatik vitesli, benzinli VW Polo 1.4 almıştım. Aldıktan hemen sonra bakımlarını yaptırdım (bujiler, triger seti, motor kulakçıkları, balatalar vs.). Daha sonra depoyu doldurdum (160 TL'ye doldu). Bugün depo bitti ve korkunç manzarayla karşılaştım: Şehir içinde KM'de 0.40 TL! Arabada hiçbir sorun yok. Neden bu kadar çok yakıyor anlamıyorum... Ne tavsiye edersiniz arkadaşlar? LPG taktırsam KM'de ne kadara düşer?

Lütfen yardım edin. Bu araba ocağıma incir ağacı dikecek yoksa...

2004 1.4 polo basicline otomatik 200 tl depoyu fulledim azina kadar 500 km ye yakin sehir ici bogaz trafikleri dahil yol gittim suan bu msj yazarken benzin gostergesi yaniyo. Buda normal gibi

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Arkadaşlar,
    Bundan birkaç hafta önce 2000 model otomatik vitesli, benzinli VW Polo 1.4 almıştım. Aldıktan hemen sonra bakımlarını yaptırdım (bujiler, triger seti, motor kulakçıkları, balatalar vs.). Daha sonra depoyu doldurdum (160 TL'ye doldu). Bugün depo bitti ve korkunç manzarayla karşılaştım: Şehir içinde KM'de 0.40 TL! Arabada hiçbir sorun yok. Neden bu kadar çok yakıyor anlamıyorum... Ne tavsiye edersiniz arkadaşlar? LPG taktırsam KM'de ne kadara düşer?

30-35 kuruş civarı yakarsa normal. Sizinki fazla yakıyor, bence servise gösterin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: senersongur

quote:

Arkadaşlar,

30-35 kuruş civarı yakarsa normal. Sizinki fazla yakıyor, bence servise gösterin.

En son 5 sene önce benzin aldınız galiba!!! Hatırlatayım 95 oktan 4.85TL.

• sizin yine iyi ben ankara sehir içi tamamı 1.3 astra ile 36 krs yakıyorum ve cok yüklenmiyorumda
  • Konu 2010da açılmış, şimdiki zamlarla 1 tl falan yakıyodur zavallı.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.